Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ngannou už pomrkává po Cormierovi. A Velasquez? Takto končit nechce

  • Napsal Martin Kopunec

Ngannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNNgannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNPHOENIX – Vůbec první oficiální turnaj pod hlavičkou televize ESPN nabídl divákům velký galavečer, který však vesměs nepřinesl žádné výrazné překvapení. Každý si ale přišel na své, dočkali jsme se tvrdý knockoutů, technických submisí i bodových verdiktů.

Hlavní kartu ve Phoenixu odstartovala dvojice Andre Fili (19-6) a Myles Jury (17-4) a divákům předvedli patnáct minut vyrovnaného souboje, který nakonec u všech tří bodových získal na svoji stranu mladší z dvojice Fili. Ten se tak po porážce od Michaela Johnsona ze srpna 2018 vrací na vítěznou vlnu. To naopak Jury, který byl ještě v roce 2014 považován za velkou budoucnost tohoto sportu, si připsal čtvrtou porážku z posledních šesti utkání a pomalu a jistě se propadá žebříčkem pérové váhy dolů.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Nejnovější přírůstek ve velkém světě UFC ze slavného rodu zápasníků – Brazilec Kron Gracie (5-0), se ve své premiéře představil souboji s Američanem Alexem Caceresem (14-12), který se v nejslavnější organizace pohybuje již dlouhých osm let. Třicetiletý brazilský mistr jiu-jitsu svoji „oběť“ doslova uškrtil během dvou minut a svému jménu nezůstal nic dlužen.

„Ano byl na mě vyvíjen jistý tlak, ale ten cítím od dětství, kdy jsem začal zápasit. Je těžké jít ve stínu mého otce (Rickson Gracie, 11-0) který nikdy neprohrál. Všechno šlo super, jsem rád zpět na velkém jevišti, kde na vás svítí všechny ty světla. Všechno šlo hladce, děkuji bohu,“ komentoval triumf v pozápasovém rozhovoru Gracie, který naposledy profesionálně bojoval v roce 2016 v organizaci Rizin.

O jediný ženský zápas na hlavní kartě se postaraly dvě americké zápasnice, Cynthia Calvillová (8-1) a Cortney Caseyová (8-7). V povedeném klání dvou muších vah nakonec zvítězila u všech tří bodových rozhodčích prvně jmenovaná a výrazně si tak řekla o potencionální titulovou šanci.

Ngannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNNgannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPN

Ngannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNNgannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPN

Střetnutí Paula Feldera (16-4) s Jamesem Vickem (13-3) slibovalo vše, jen ne nudný zápas. O největší parády se postaral prvně jmenovaný rodák z Filadelfie, Felder, který o třináct centimetrů vyššího soupeře zasypával extrémně tvrdými low-kicky a lokty z otočky. Dříve lehce podceňovaný „Irský Drak“ tak nejen lehké divizi, ale i celému světu dokázal, že se s ním i ve třiatřiceti letech musí počítat.

„Porazil jsem nejvyššího kluka z divize a teď chci toho nejtvrdšího. Justine Geatheje, pokud porazíš Barbozu a nebudeš se hned hnát za titulem tak tě rád uvidím,“ vyzval Felder do oktagonu další zvučné jméno této divize.

Hlavní zápas večera s expresním koncem. Tak by se dal nazvat střet dvou titánů těžké váhy, ve kterém ale po 26 vteřinách zvítězil kamerunský „Predátor“ Francis Ngannou (13-3) a připravil tak Cainu Velasquezovi (14-3) smutný návrat do světa MMA po téměř třech letech.

I přesto, že konec zápasu byl označen jako KO, není doteď úplně jasné, co se vlastně stalo.

„Neukončil mě jeho tvrdý hák ale mé zranění kolene. Vůbec se mně nedotkl,“ toť slova, které bývalý dvojnásobný šampion pronesl později po souboji. Přímo v oktagonu výhru soupeře snižovat nechtěl, uznal porážku a dokonce umravňoval publikum, které na Ngannou neustále bučelo.

Ngannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNNgannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPN

Ngannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPNNgannou vs. Velasquez / zdroj foto: ESPN

„Cítím velké zklamání. Tři roky jsem trénoval a provázely mě zranění. Musel jsem se ale vrátit. Patřím do oktagonu, je to můj domov. Cítil jsem se skvěle, ale opět mě zradilo mé vlastní tělo. Pořád v sobě cítím ten žár a neříkám, že končím. Pokud to půjde, tak chci znovu bojovat. Víte, vypadá to sice, že mě trefil, ale nic takového se nestalo,“ rozpovídal se Velasquez na téma jeho budoucnosti.

„Myslím, že bych měl vyzvat jeho týmového parťáka. Mohl by to být dobrý souboj,“ usmíval se na tiskové konferenci vítěz Francis Ngannou a narážel tak na potencionální střet se současným šampionem Danielem Cormierem.

Nabízí se i možnost střetu s hvězdou WWE a dalším bývalým šampionem Brockem Lesnar, čemuž ale sám Ngannou moc šancí nedává. „Lesnar jen hodně mluví a nekoná. Pokud doopravdy chce zápas se mnou, tak se musí snažit. Uvidíme, jak to dopadne.“

Stejně tak jako jeho soupeř i on se rozmluvil o své další budoucnosti. „Ovšem, že bych si přál souboj se Stipem Miocicem ale můj hlavní plán je titulový boj. Je mi jedno s kým. Pokud to bude Stipe, tím lépe,” dodal Ngannou, kterému se evidentně vrátila zpět jeho ztracená psychika. A to je dobrá zpráva pro fanoušky. A o něco horší pro zbytek těžké váhy...

VIDEO UKONČENÍ ZÁPASU FRANCIS NGANNOU VS. CAIN VELASQUEZ

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze