Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dění v kleci: parádní XFN, do krve zbitá Hardyová a šílený McGregor na UFC

  • Napsal Antonín Vavrda

Heather HardyováHeather HardyováPRAHA – Hodně zajímavého se dělo o víkendu také ve světě MMA. Pojďme se nyní projít po stopách toho nejzajímavějšího, co se v tomto sportu stalo za poslední čtyři dny.

XFN 5 PARDUBICE – Kincl dominoval, Pokornému se končit nechce

Byla to velkolepá akce pod hlavičkou XFN v pardubické Tipsport Arena. A vyšla na jedničku. Po dvou prohrách se konečně dočkal opět vítězství mladý talent Miloš Petrášek (8-3), nový to člen Reinders Team. Slovák Michal Těššík (4-8) neměl šanci. „Děkuji všem Poděbraďákům. Zápasit jsme spolu nechtěli, jsme kamarádi, ale je to sport,“ řekl vítěz poté, co svého rivala na konci druhé minuty úvodního kola uškrtil.

Slavil také Jaroslav „Jukebox“ Pokorný (13-6), který ve druhém kole knockoutoval Chorvata Matiju Blazičeviče (11-11). Následně na sociální sítě umístil muž s velkým srdcem v oktagonu i mimo něj – a také velký bavič – vítěznou fotku s textem: „Dnes mi moje žena ukázala tuhle fotografii a povídá: 'Ty chceš vážně končit? Protože já chci žít vedle šťastného chlapa!' A má pravdu, protože ten čas ještě nenastal... Já tu O2 Arenu zbořím.“

Připomněl tak další akci XFN – už šestou – která se bude konat 7. prosince v pražské O2 Arena a kde bude hlavním tahákem duel Karlose Vémoly a Petra Ondruše. Chybět by ale neměl ani Patrik Kincl (18-8), hvězda sobotního gala v Pardubicích.

Ve třech kolech zde česká jednička velterové váhy zbila Francouze Muhammada Sayaha (7-5), který si v červenci na Štvanici připsal skalp Slováka Gábora Borárose, po kterém právě Kincl mocně touží. „Chlapec se na mě dobře připravil,“ usmíval se Kincl po své výhře, po které musel zamířit Francouz s alžírskými kořeny do nemocnice s podezřením na dvě zlomeniny v obličeji.

Pro pražskou akci možná dostanou šanci vybrat Kinclovi soupeře fanoušci na sociálních sítích. Dlužno připomenout, že osmadvacetiletý bijec z Hradce Králové je matchmakerem XFN, a že o měsíc dříve se uskuteční galavečer Oktagon 4, tedy organizace, pod kterou patří slovenský ranař. Je ale faktem, že zatím na rozpisu duelu chybí.

BELLATOR 185 – HARDYOVÁ POZNALA HOŘKOST PORÁŽKY

Jednadvacet profesionálních duelů v klasickém boxu a MMA dokázala pětatřicetiletá bojovnice z Brooklynu Heather Hardyová (20-0, 4 KO) ovládnout. Ve 22. souboji ale už našla svoji přemožitelku. Stalo se tak na akcii Bellator 185, kde si s ní poradila krajanka Kristian Williamsová, v profesionálním oktagonu debutující.

Na papíře zkušenější Hardyové se ale nezalekla a totálně ji rozbila. „Mrzí mě, jak to dopadlo, nechala jsem tam všechno. A doufám, že to bylo také poznat. Raději prohrát tímto způsobem než zvítězit v nudném zápase, protože chci bavit vás všechny. Děkuji všem. Nejhorší je vědomí, že jsem nemohla udělat více, že byla lepší, gratuluji své soupeřce,“ slzela smutkem i bolestí z rozbitého nosu Hardyová.

Následně ještě dodala, že ani první porážka ženu, která byla v dospívání sexuálně zneužívaná nevlastním otcem, nezlomí: „Pokud se mne ptáte, zda budu dál bojovat v kleci, pak odpovídám, že ano. Nic mě nemůže zastavit, ani zlomený nos. Věděl jsem o všech rizicích, které s sebou bojové sporty přinášejí, tohle všechno je součástí mojí cesty.“

Jistě se sluší ještě dodat, že vítězem hlavního souboje galavečera z Mohegan Sun Arena v Connecticutu se stal legendární Nizozemec Gegard Mousasi (43-6-2), který si v zápase střední váhy poradil s Rusem Alexandrem Šlemenkem (56-10) 3-0 na body (3x 29-28).

MCGREGOR ŘÁDIL NA POLSKÉM UFC FIGHT NIGHT 118

V Ergo Arena v polském Gdaňsku se v sobotu uskutečnil galavečer UFC Fight Night 118. V hlavním taháku dokázal čtyřiadvacetiletý Brit Darren Till (16-0-1) knockoutovat v prvním kole zápase velterové váhy zkušeného, o deset let staršího Američana Donalda Cerroneho (32-10), daleko více ale zaujal už čtvrtý duel show.

Hvězdný Ir Conor McGregor v něm totiž hodně aktivně podporoval svého tréninkového parťáka a kamaráda Arťoma Lobova (13-14), který se postavil Američanovi Andrému Filimu (17-5). Ten také nakonec vyhrál, byť byl kvůli „The Notorious“ souboj dokonce ve druhém kole na chvíli přerušený. Šampion UFC v lehké váze následně řádil i po zápase s porážkou Lobova totiž (celkem pochopitelně) nesouhlasil.

On sám se každopádně bude muset začít připravovat na obhajobu svého pásu. Jak totiž zaznělo z úst šéfa UFC Dana Whita, završení trilogie s Natem Diazem i vyřizování účtů s boxerem Paulem Malignaggim není momentálně na pořadu dne, devětadvacetiletého rodáka z Dublinu nejdříve čeká bitva s prozatímním šampionem Tonym Fergusonem. Kdy? To bude brzo oznámeno

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze