Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bratislavské peklo umlčel americký Indián. Végh padl, stejně jako další hvězdy

Poražený Attila Végh / zdroj foto: Oktagon MMAPoražený Attila Végh / zdroj foto: Oktagon MMABRATISLAVA – Nakonec „jen“ jedenáct, ovšem špičkových, zápasů nabídlo dvanácté pokračování galavečerů organizace OKTAGON MMA ve vyprodané bratislavské aréně Ondreja Nepelu.

Na svých místech na ploše nechyběli raper Rytmus, fotbalový útočník Sparty Václav Kadlec, příbramská „klika“ Petr Větrovský, Jaroslav Starka a po jejich boku i podnikatel Ivo Rittig, či bojovníci Ondřej „Spejbl“ Hutník – toho času už v důchodu – a Daniel Škvor.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

V ochozech pak dělalo kulisu dalších na deset tisíc fanoušků a milovníků MMA (smíšená bojová umění). Co viděli?

Řadu překvapení. Elitní slovenský bijec lehké váhy Rony Paradeiser měl našlápnuto k titulovému zápasu této organizace. Jenže v sobotní noci se musel poklonit před uměním Mateusze Legierskiho, když Polák ve druhém kole ukázal, že nemá přezdívku „Dynamit“ pro nic, za nic. A že jeho triumf na ostravském galavečeru nad Michalem Konrádem nebylo náhodné.

Těžkou, přetěžkou zkoušku absolvoval oblíbený Maďar Mate Kertesz. Jeho protivník Robert Bryczek poprvé v kariéře shazoval do velterové váhy, a v zápase byl tento rozdíl až příliš znát. Kertesz působil první dvě kola hodně opatrně a zakřiknutě, pokus o zvrat v dějství číslo tři přišel už pozdě.

„Ten kluk má před sebou velkou budoucnost, hodně zamíchal kartami,“ usmíval se na tiskovce po galavečeru Ondřej Novotný, spolumajitel organizace. „Starý“ lišák opět ukázal čich pro výběr soupeřů svým koňům.

Před galavečerem sliboval spolu s parťákem Pavolem Nerudou nejnabitější akci na česko-slovenském území a jeho slova nebyla jen tradičním pochvalným plácnutím pro nalákání fanoušků.

Zatímco po zranění se vracející Gábor Boráros svoji překážku jménem Jan Janka zvládl za 262 sekund a po triumfu se mohl opět spokojeně fotit s fanynkami a diskutovat s kamarádem a občasným sparing-partnerem Rytmusem, Veronika Rodová nikoliv. Maličká, ale nesmírně dravá Švédka Cornelia Holmová byla nad její síly. Byť se dokázala v prvním kole dostat z tvrdého otřesu a v poslední pětiminutovce se pokusila o zvrat, triumf tentokrát nezapsala.

Že nemá přezdívku „Frankenstein“ jen tak pro nic, za nic, potvrdil Brazilec Henrique da Silva, který v závěru prvního kola brutálně uspal Jana Gottvalda. Ten si nakonec z těžkého knockoutu odnesl paradoxně vážnější poranění kolene než hlavy, která ho ale bude ještě pár dní jistě bolet.

Podobně bolet bude hlava také Brazilce Andersona de Queiroze Dinize při cestě zpět na jihoamerický kontinent. Samuel „Pirát“ Kristofič jej dokázal ukončil krásným předním jabem už po 29 vteřinách souboje. „Věděl jsem, že takto snížený chodí dopředu, trénoval jsem přední tvrdou v jabu, případně háku. Jsem šťastný, že to vyšlo,“ vyprávěl ještě v oktagonu devětadvacetiletý bijec, který do soboty prohrál tři z posledních čtyř duelů.

A zatímco v Ostravě se mu leskly oči slzami smutku, tentokrát to byly slzy štěstí. „Já jsem takový plačko. Jsem hodně emotivní, takže prožívám všechno. A tyhle slzy chutnají určitě daleko více,“ usmíval se ještě před fanoušky.

Na tiskovce poté dodal: „Zápasení mi začalo chybět. Mluvil jsem o delší pauze, ale prostě jsem se vrátil do tréninku, odjel na kemp do Thajska a cítil, že chci zase zápasit. Byť se mi znovu na poslední chvíli změnil protivník. To jsem si říkal, zda to mám zapotřebí. Ale já miluji zápasení. Ano, byl jsem pod tlakem, nemohl jsem si dovolit další porážku, ale já mám tlak rád.“

Velký šok zažila bratislavská aréna na závěr celého večera. To, když Virgil Zwicker ve druhé polovině úvodního kola ukončil domácího miláčka Attilu Végh. A byť závěru duelu předcházela nepříjemná hlavička na bradu slovenského bijce, triumf Zwickera lze jen stěží zpochybnit.

„Na duel století se ale nic nemění. Prostě tu jen máme další příběh, který můžeme rozvíjet. Je tady Zwicker, je tady Kimball, který je na dovolené, takže uvidíme,“ pousmál se Novotný. „Myslím, že Attila nyní hodně přehodnotí svoji přípravu a na česko-slovenský zápas století bude stoprocentně připravený,“ přidal se jeho parťák Pavol Neruda.

Oba už v průběhu galavečera oznámili, že v dalším týdnu odstartují předprodej vstupenek na galavečer v pražské O2 Arena, na které by chtěli překonat hranici 20 tisíc návštěvníků do největší haly v Česku.

A je dost dobře možné, že se v ní představí také Karol „Bomby“ Ryšavý, který zatím nenašel pod hlavičkou OKTAGON MMA přemožitele, když porazil také krajana Samuela Ďanka. Jen místo vysněného Paradeisera si to o případný šampionský pás střihne s někým jiným.

Jisté je pouze to, že nebude bojovat s kamarádem a týmovým parťákem ze Spartakus Fight Gym Ľudovítem Kleinem, který za polovinu prvního kola ukončil Brazilce Williama Limu, byť nešel ve své obvyklé pérové, ale v lehké váze. „Pokud u nás zůstane a nepřistane mu laso z UFC, tak doma bude chodit klidně i lehkou váhu, ale jinak je jasné, že venku tu svoji,“ řekl k tomuto Novotný a Klein jeho slova potvrdil pokýváním hlavy.

Už nyní se tak mohou fanoušci těšit na další galavečer momentálně největší tuzemské organizace MMA, který se bude konat – vlastně již tradičně – pod otevřeným nebem na legendární pražské Štvanici...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze