Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Boxerská show v kleci! Holloway doslova 'rozstřílel' obličej Ortegy

  • Napsal Martin Kopunec

Holloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkieHolloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkiePRAHA/TORONTO – Vrcholem galavečera UFC 231 byl střet o krále pérové váhy mezi šampionem Maxem Hollowayem (20-3) a Brianem Ortegou (14-1)...

Dle mnohých to měla být korunovace nového krále. Když v červnu roku 2014 vstoupil Brian Ortega do UFC, mluvilo se o něm jako o možné budoucnosti této organizaci a o nové tváři, která bude vyprodávat galavečery za pár vteřin.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

S každým přibývajícím zápasem potvrzoval teprve sedmadvacetiletý mladík že je výjimečným bojovníkem. Styl, jakým ukončil Cuba Swansona nebo Frankieho Edgara, byl neskutečný. Bijec přezdívaný „T-City“ si těmito výhrami zajistil boj o titul a nikdo nepochyboval, že duel i pás zaslouží.

To by však musel porazit šampiona. A porazit současného šampiona pérové váhy jménem Max Holloway zdá se býti nemožné.

Oba k sobě před soubojem chovali úctu a respekt, oba působili sebevědomě a klidně. Nejinak tomu bylo i v okamžiku, kdy je speaker Bruce Buffer představoval publiku. Vteřinu před začátkem prvního kola oba bojovníci na startovní čáře, se stejnou šancí na výhru.

Holloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkieHolloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkie

Diváci asi čekali ledacos, ale tak dominantní výkon šampiona předpokládal jen málokdo. Holloway předvedl světu, proč je považován za nejlepší pérovou váhu možná i historie.

Od první minuty až do té poslední – dvacáté – ničil Ortegu tvrdými a hlavně přesnými údery především na hlavu.

I přesto, že sedmadvacetiletý rodák z Los Angeles, který vyrůstal v ghettu tohoto nebezpečného města, měl pár světlých chvil, na šampiona to nestačilo. Stejně starý Holloway především dokonale pracoval se vzdáleností a skvělým načasováním, na což jeho protivník nenašel odpověď.

Po čtvrtém kole, ve kterém byl Ortega více a více bitý, a měl nateklé oko tak, že téměř neviděl, ukončil střet lékař. I přesto, že roh vyzývatele protestoval, rozhodnutí bylo správné. Celý svět ihned po zápase začal mluvit nejen o dokonalosti šampiona, ale i o neuvěřitelně tvrdé bradě Briana Ortegy.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Chabíb Nurmagomedov: „Skvělý zápas. Gratulace Maxi, jsi velký šampion.“

Holloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkieHolloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkie

Nate Diaz: „Dobrý souboj. Gratulace Maxovi.“

Jeremy Kennedy: „Holloway je nejzábavnější bojovník, kterého v dnešním světě MMA můžete sledovat. Ortegova brada je až moc tvrdá pro jeho vlastní dobro. Těším se na statistiky souboje.“

Tony Ferguson: „Wooooo! Skvělá práce od obou bojovníků. Miluju takovýhle druh zábavy. Maxi, užij si výhru, ale pokud se mi Chabib bude snažit vyhnout, tak bych se s tebou rád utkal – respekt.“

John McCarthy: „Skvělá práce ze strany rozhodčího Lavigna a celé komise. Postarali jste se o Ortegu přesně tak, jak byste měli. Určitě bude zpátky.“

Jak už zmínil talentovaný Kandan Kennedy, nejvíce se čekalo na konečné statistiky.

A čísla tohoto souboje jsou skutečně těžko uvěřitelná.

Holloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkieHolloway vs. Ortega / zdroj foto: MMAjunkie

290: Tolik signifikantních (nebezpečných) úderů trefil Max Holloway za pouhé čtyři kola a vytvořil tak nový rekord UFC v počtu signifikantních úderů za jeden zápas. Celkový počet vyslaných úderů proti soupeři bylo 490, z čehož zmíněných 290 našlo svůj cíl. Brian Ortega Vyslal 292 úderů, z čehož 112 našlo svůj cíl.

134: Tolik signifikantních úderů dopadlo na Briana Ortegu v úchvatném čtvrtém kole. Holloway tímto výkonem opět posunul hranice UFC a zapsal si rekord v největším počtu signifikantních úderů za jedno kolo. Ortega ve stejném kole natrefoval pouze 28.

2: Ortega zaznamenal dva takedowny z jedenácti pokusů. Jeho havajský soupeř se pokusil o jediný, který mu vyšel.

244: Neuvěřitelný počet úderů. které dopadlo na hlavu vyzyvatele. Šampion si proti tomu vysloužil „pouhých“ 87. Nutno ale dodat, že údery Ortegy byly znatelně tvrdší.

Ostatně, posuďte sami...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MAX HOLLOWAY VS. BRIAN ORTEGA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze