Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO UFC 234: Silva se vrátil, ale nevyhrál. Přesto legendární Brazilec končit nehodlá

  • Napsal Martin Kopunec

Adesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkieAdesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkieMELBOURNE – Už to začíná být téměř pravidlem, že každý velký UFC galavečer přijde minimálně o jeden souboj na hlavní kartě. Nejinak tomu bylo na UFC 234 v australském Melbourne, kde na poslední chvíli vypadla hlavní bitva večera o titul šampiona střední váhy mezi Robertem Whittakerem a Kelvinem Gastelumem.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

JIM CRUTE VS. SAM ALVEY

Hlavní karta začala soubojem, který vzhledem k minulosti jeho aktérů sliboval zajímavou přestřelku. Veterán Sam Alvey přinesl společně s úsměvem do arény i svoji ženu, která je přítomná na každém jeho turnaji a je také součástí jeho týmu.

Dvaatřicetiletý rodák z Waterfordu byl pozitivní i přes prognózy expertů, že by to pro něj mohla být velmi těžká noc. Na druhé straně totiž nováček UFC a domácí vycházející hvězda Jim Crute neprojevoval žádné emoce, i když z něj byla cítit jistá nervozita.

Nicméně po pár minutách lehkého oťukávání přišla ze strany Alveyho chyba, kterou o deset let mladší soupeř využil a tvrdou zadní jej poslal nekompromisně na podlahu oktagonu. V ten okamžik začal slavit i přesto, že rozhodčí Marc Goddard zápas neukončil. Své dílo tak završil posléze na zemi, kde byl zápas po sérii tvrdých úderů na hlavu, které však ne vždy dopadly tak jak měly, ukončen.

Jestli sporně nebo předčasně můžeme jen spekulovat. Jisté je, že poražený Alvey silně s verdiktem nesouhlasil a jinak vždy pozitivně naladěného bojovníka mohli diváci vidět v situaci, kdy je doopravdy naštvaný. „Nehýbal jsi se“, toť ale jednoduchá odpověď jednoho z nejzkušenějších rozhodčích MMA Marca Goddarda.

„Chápu Samovo rozhořčení, asi bych se zachoval stejně, ale vím, že byl v jednu chvíli doopravdy mimo sebe a pokud by to rozhodčí neukončil, ukončil bych to já nějakým ještě tvrdším KO,“ nechal se slyšel vítěz Crute.

„Je mi jedno, kdo bude další. Všichni vědí, že se nikoho nebojím. Neříkám, že všechny porazím, ale do boje půjdu s kýmkoliv a kdo ví, třeba i všechno vyhraju,L odpověděl na otázky ohledně své budoucnosti v UFC mladík, který si po víkendu hýčká bilanci 10-0.

MONTANA DE LA ROSOVÁ VS. NADIA KASSEMOVÁ

Ve druhém utkání se proti sobě postavila domácí naděje Nadia Kassemová a Američanka Montana De La Rosová. I přes velkou podporu, nedokázala Kassemová zachytit tempo soupeřky a ta ji uštědřila první porážku profesionální kariéry, a to ve druhém kole via Armbar.

RICKY SIMON VS. RANI YAHYA

Poté se v dynamickém souboji předvedl brazilský veterán Rani Yahya, který k jeho smůle nevyužil svých zkušeností a na mladšího a rychlejšího Američana Rickyho Simona zdaleka nestačil. Verdikt? Jasný triumf druhého jmenovaného na body.

LANDO VANNATA VS. MAROS ROSA MARIANO

Souboj Vannaty s Marianem byl nasazen na hlavní kartu jako časová náhrada za zrušený hlavní zápas. Divácky neatraktivní duel ukončil prvně jmenovaný v prvním kole pákou na ruku zvanou kimura. Vzhledem k nulovému výkonu Mariana, pro kterého byl souboj premiérou v UFC, se dá očekávat, že v nejprestižnější organizaci již šanci nedostane.

ISRAEL ADESANYA VS. ANDERSON SILVA

To nejlepší na konec. I přes zranění Roberta Whittakera a následné zrušení hlavního zápasu se diváci mohli těšit na opravdu velkou parádu v podobě souboje Adesanya vs Silva. A ten skutečnš splnil opravdu vše, co se od něj čekalo.

Mnoho komentářů dlouho před tímto střetnutím zmiňovalo Silvův věk a dvouletou nečinnost v oktagonu. „Adesanya je dravec, Silva nevydrží ani minutu a bude tvrdě poslán do důchodu,“ zněl jeden z mnoha komentářů na sociálních sítích. A ano, nejvíce byla probírána právě forma a kondice, v jaké se legendární zápasník měl u protinožců představit.

Hned od úvodního kola byl z mladšího z dvojice Adesanya cítit obrovský respekt před soupeřem a jeho schopnostmi. Chvílemi se až zdálo, že svůj obrovský vzor nechce pořádně udeřit a spíše se držel zkrátka. „Spider“ se naopak v prvním dějství pomalu dostával zpátky do jeho milovaného světa zápasení.

V druhém kole a následném třetím, kdy se oba borci osmělili, bylo představéní v kleci jako vystřižené z akčního kung-fu filmu. Jak Silva tak i „The Last Stylebender“ předváděli to, v čem jsou nejlepší a i přes vlažnější tempo celého souboje si diváci přišli na své. Anderson nejen, že předvedl své legendární reflexy ve stylu Matrixu, ale také nechal vědomě otestovat svoji bradu sprškou soupeřových úderů.

Adesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkieAdesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkie

Adesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkieAdesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkie

Konec dobrý, všechno dobré. Israel Adesanya splnil výhrou svoji úlohu favorita a Silva dokázal všem zlým jazykům, že do starého železa ještě nepatří.

„I přes prosby rodiny, která už si nepřála abych dál zápasil, v tom budu pokračovat. Je to největší vášeň a miluji to,” oznámil poté překvapivě slavný Brazilec, od kterého se spíše čekalo, že půjde o jeho derniéru, při které předá žezlo mladšímu nástupci.

O zábavu mezi zápasy se pak postarali hlavně bojovníci z Austrálie Tai Tuivasa, Tyson Pedro a další, kteří vyzývali většinu osazenstva k pití piva z vlastní bot. Jedním z nich byl i Donald Cerrone, který svůj „půllitr” vypil přímo ze své kovbojské boty a sklidil od diváků velké ovace.

Bez přehánění můžeme říci, že UFC 234 zachránil návrat Andersona Silvy. Celkově se bohužel UFC 234 moc nepovedlo kvůli absenci titulového souboje a velkých jmen. Můžeme tak jen doufat, že našlapané UFC 235 nepotká podobný osud.

Adesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkieAdesanya vs. Silva / zdroj foto: MMAjunkie

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze