Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Skvělá premiéra v UFC! Dvořák jako první Čech dokázal na úvod ve slavné lize vyhrát

Dvořák vs. Silva / zdroj foto: UFCDvořák vs. Silva / zdroj foto: UFCBRASILIA – Sedmadvacetiletý David Dvořák má za sebou úspěšnou premiéru ve slavné UFC. V brazilské metropoli Brasilia dokázal ve třech kolech 3-0 na body (3x 29-28) porazit domácího Bruna Silvu. Galavečer se kvůli obavám ze šíření nového typu koronaviru koná bez diváků.

Nepovedlo se to českému průkopníkovi v UFC Karlosi Vémolovi. Nedokázal to ani jeho nástupce Viktor Pešta, ani první Češka v této lize, Lucie Pudilová, byť ta k tom měla nejblíže.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Povedlo se to až Davidu Dvořákovi. Co?

Vyšperkovat premiéru v UFC vítězstvím, které navíc bylo již jeho čtrnácté v řadě. Nerodilo se ale lehce, byť přišlo po suverénním výkonu.

Dvořák, kterému chyběl v brazilské metropoli kouč Patrik Kincl, ale nechyběl ten boxerský Jan Maršálek, začal sebevědomě, byl přesnější a tvrdší. Bruno Silva celkem rychle pochopil, že jeho útoky budou trestány, dlouho se nedokázal dostat ani k úspěšnému takedownu.

Skvěle rozehranou partii ale mohla zhatit akce ze závěru úvodní pětiminutovky, kdy devětadvacetiletému rodákovi z předměstí Sao Paula vyšla „puška“ vlastně lépe, než očekával. Dvořák se do ní totiž sklonil a chytil kop na bradu, což jím otřáslo. Následoval strh na zem a úvodní kolo tak dle všeho nakonec dokázal na svoji stranu strhnout Silva.

Jenže Dvořák se poučil. Do druhého dějství vstoupil ještě soustředěněji a hlavně aktivněji. Výsledkem byly přesné zásahy, především pak mu procházela v klinčích kolena, stejně jako perfektní obrana. Ano, Silva jej dostal na zem, jenže český bijec dokázal nevýhodnou pozici skvělou prací otočit. Dlužno dodat, že podobně kvalitní práci zemaře předvedl také domácí „Buldok“.

Dvořák vs. Silva / zdroj foto: UFCDvořák vs. Silva / zdroj foto: UFC

Dvořák vs. Silva / zdroj foto: UFCDvořák vs. Silva / zdroj foto: UFC

Jak ve druhé, tak třetí pětiminutovce, kde oběma ale zjevně už hodně docházela šťáva. Rychleji ale Silvovi. Asi nejlepším důkazem těchto slov budiž statistiky na stránkách UFC.

Zatímco v prvním kole natrefoval Dvořák 21 úderů (soupeř 23), ve druhém 29 (10 Silva) a ve třetím dokonce 42, zatímco jeho protivník „jen“ 27. A zatímco v minulosti i čeští zápasníci pocítili, že ne vždy je toto měřítko rozhodující, tentokrát – snad i díky bez vlivu fanoušků – se bodoví s těmito čísly shodli naplno: první kolo dali všichni tři Silvovi, další dvě českému bijci.

David Dvořák si tak mohl po zápase z úst spíkra vychutnat své jméno i novou přezdívku „Undertaker“, která se mu krátce po duelu objevila také na jeho profilu na Sherdog.com: „Z vítězství mám samozřejmě obrovskou radost. Jsem rád, že jsem už při prvním zápase mohl ukázat, co ve mně je, a to i přes relativně krátkou přípravu. Zápas jsem si užil, bavil mě. Bruno byl silný soupeř, byl to těžký zápas a já jsem rád, že se mi podařilo hned poprvé zvítězit.“

A český fanoušek se tak jistě už nyní těší na představení jeho, stejně jako na premiéru největšího českého esa ve světě MMA – Jiřího Procházky. Je ale více než jisté, že nyní bude UFC v první řadě řešit aktuálně už poskládané galavečery než ty další, které má v plánu. To se týká také Uzbeka Macha Muradova, který žije v Praze. Ten by měl zápasit už 18. dubna na akci UFC 249. Už nyní je ale jisté, že v Brooklynu se neuskuteční...

David Dvořák slaví s týmem / zdroj foto: Team David DvořákDavid Dvořák slaví s týmem / zdroj foto: Team David Dvořák

David Dvořák s týmem / zdroj foto: Team David DvořákDavid Dvořák s týmem / zdroj foto: Team David Dvořák

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze