Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Oktagon 5: v Ostravě se bouřilo i bučelo. Végh provokoval Vémolu, Martínek je blízko

  • Napsal Antonín Vavrda

Martínek vs. Nataška / zdroj foto: Oktagon MMAPRAHA – Celkem jedenáct duelů v MMA vidělo přes čtyři tisíce fanoušků v ostravské RT Torax Arena. V hlavním duelu večera pak zdolal Ludovít Klein v lehké váze vypsané na pět pětiminutových kol Matěje Kuzníka. Nejen o tom ale byl Oktagon 5...

Je to pár dní, co organizace Oktagon MMA podepsala smlouvu se slovenskou legendou Attilou Véghem (31-8). Ten se v sobotu večer objevil na startu televizního přenosu u klece v ostravské aréně, aby přidal k tomuto ještě i pár dalšího slov.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Pochopitelně směrem k českému rivalovi z konkurenčního XFN Karlosi Vémolovi (20-5). „Pokud ten zápas se mnou chceš Karlosi, tak víš, kde mne najdeš. Na podzim, 11. listopadu bude velký galavečer v pražské O2 Arena. Rád se tam s tebou potkám. Ale v této organizaci, v Oktagonu,“ pronesl bývalý šampion slavného Bellatoru.

A jeden z promotérů Oktagon MMA Ondřej Novotný přidal: „S Karlosem jsem jednal několikrát. Měl dvě podmínky. Aby měl Attila podepsanou smlouvu s námi. To jsme splnili. Pak to byly ty finanční. A ty jsme mu také splnily. Je to na něm. Co ty na to Karlosi?“

Reakce z druhé strany zatím nepřilétla, že se tak ale stane, je při aktivitách prvního českého bijce v UFC téměř jisté.

Už před tímto výstupem se uskutečnily v Ostravě naplánované předzápasy. V nich stojí za zmínku především poněkud překvapivá, leč zcela zasloužená výhra Jana Širokého ve třetím kole nad Janem Malachem, který při nasazeném škrcení vzdal.

Michal Kotalík tentokrát navážil a Poláka Mateusze Pasiaka knockoutoval v prvním kole.

A podobně si vedl také velký to talent, stále teprve pětadvacetiletý David „Holátko“ Kozma, který stejně expresně zdemoloval dalšího protivníka zpoza polských hranic Rafala Lewona.

VŠECHNY PŘEDZÁPASY SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE:

Následovaly tři česko-slovenské souboje. A jestliže ve dvou reality show Oktagon Výzva měly navrch naši východní sousedé, v Ostravě vládli Češi. Byť především v případě souboje Pavla Simandla s Lukášem Pajtinou hodně kontroverzně.

Pajtina přes sedm minut válel svého protivníka s vysokoškolským diplomem po podlaze oktagonu. Ve chvíli, kdy se ten rozhodl postavit na nohy, doslova mu ulétl loket, kterým zasáhl lopatky skloněného Pajtiny, který faul signalizoval rozhodčímu. Marně. Simandl pokračoval v akci, dostal protivníka na zem a byl konec.

Byť se slovenský bijec bránil, byl aktivní. „Tohle není porážka, kdyby mě vypnul, zničil, neřeknu nic, ale tohle neberu, nevím, co na to říct,“ krčil rameny člen bratislavského OFA Gymu a aréna ho odměnila bouřlivým potleskem. Naopak zástupce Reinders MMA Team vypískala. Byť hlavní vina za kontroverzi byla na rozhodčím, nikoliv na něm.

Pražský bijec, který má zkušenosti z řecko-římského zápasu, se za svůj úder omluvil jak hale, tak soupeři. Tomu následně nabídl odvetu. Vášně zklidnil až promotér Novotný, který oznámil, že Pajtina bude v plánované pyramidě velterových vah, ze které vzejde šampion organizace, tzv. „Lucky Loserem“ a že v ní dostane ještě jednu šanci. Duel se Simandlem byl totiž prvním z této výzvy.

To o výhře Ondřeje Rašky nad Miroslavem Hladkým v prvním kole nemohlo být pochyb.

Podobně jako o první bodové výhře profesionální kariéry Michala Martínka. Ten tři kola demoloval svými údery Kristofa Natašku. Ten ale ne a ne padnout. A to dokonce ani poté, co jej bývalý hokejový obránce dvakrát trefil (neúmyslně) do slabin a přišel tak o bod. Pravdu ale je, že byť slovenská legenda ukázala obrovskou vůli a odolnost, směrem dopředu si téměř nic nevypracovala.

Petrášek vs. Buliga / zdroj foto: Oktagon MMA

Martínek je tak prvním finalistou eliminace o šampiona Oktagonu v těžké váze a na může v klidu vyléčit pravé rameno a připravit se na konec července, kdy by si měl v Praze na Štvanici o tento pás bouchnout. S kým? To je zatím ve hvězdách, není tajemstvím, že by další svěřenec Andrého Reinderse rád pomstil kamaráda a týmového parťáka Boba Vovese. Ten shodou okolností právě na Štvanici loni v létě prohrál s Alexandrem Cvernou.

Následně zvládl vítězné premiéru v nové organizaci také talentovaný Miloš Petrášek, který dvě kola demoloval Ukrajince Nikitu Buligu až v přestávce před třetím pokračováním raději roh soupeře krvavou řežbu zastavil.

Poté se revanšoval za svoji poslední prohru s Muhammadem Sayahem slovenský ničitel Gábor Borároš. Bijec přezdívaný „Beast mode on“ po zkušeném výkonu zdolal Poláka Mariusze Radziszewskiho knockoutem ve druhém kole.

Pětikolová bitva v lehké váze pak měla opět česko-slovenské obsazení. A tentokrát měl navrch bijec z pod Tater. Ludovít Klein o souboj s Matějem Kuzníkem hodně stál. Tři kola s ním sváděl tvrdou bitvu evropských parametrů. Český bijec se rval, několikrát to vypadalo, že je vítězství blízko. Ovšem Kleina ukončit nedokázal. Naopak se mu stále více otevíralo zranění na hlavě, kvůli kterému byl ve 4. kole definitivní konec. Kuzník pokračovat chtěl, lékař byl ale proti.

A Klein mohl začít mohutně slavit. Nejen v ringu, ale jistě i poté na tradiční after party.

Na příští Oktagon MMA se již nyní mohou těšit východoslovenské Košice. Datum? 26. května 2018.

Nezbývá než věřit, že i tam se bude nač dívat. A že tentokrát bude přenos na O2 TV Sport bez podobných problémů jako z Ostravy, který provázely po jeho polovinu výpadky signálu a také nešetrné reklamní bloky (dle informací od O2 kvůli slovenské televizi JOJ) startované například do plánovaných rozhovorů přímo v oktagonu s účastníky zápasů...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze