Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kozma opět králem, Vémola vítězně. Uškrtil poldu, vede válku s Mikuláškem i novinářem

Vémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMAVémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMABRNO – Osm zápasů nabídl Oktagon 17 v „brněnské pevnosti“, na který dostala pořádající organizace výjimku od ministerstva zdravotnictví. Nejvýraznější momenty večera? Prohra slovenského tvrďáka Vlasty Čepa, brutální K.O. Andreje Kalašníka, obhajoba Davida Kozmy, comeback Karlose Vémoly a jeho následný „výstup“ na tiskové konferenci.

A také opětovné problémy se streamem skrze stránky Oktagon TV. Diváci měli hned několik problémů:

1. Vůbec se přihlásit.
2. Slabá kvalita přenosu (zažil i autor článku, který má kvalitní připojení navíc přes síťový kabel).
3. Chvilkové sekání a vypadávání obrazu (především pak kolem zápasu Vémoly).

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

„Budeme to řešit trestním oznámením na neznámého pachatele. Na úvod nastal problém s odesíláním kódu pro ty, kteří si zakoupili přenos. Firmy, které to měly zabezpečit, selhaly a házely vinu jedna na druhou. Budeme to řešit. Těm, kteří si zakoupili přenos vícekrát, peníze vrátíme,“ začal tiskovou konferenci jeden ze dvou spolumajitelů Oktagon MMA, Pavol Neruda.

Jeho společník Ondřej Novotný přidal: „Řekl jsi to hezky, já bych tak mírný nebyl. Dotáhneme to, viníka najdeme a zničíme. Strašně nás to mrzí, že vám to chodilo pozdě, vrátíme vám to a budeme si to vybírat jinde.“

A to nebylo jediné „divočejší“ představení na tiskové konferenci. Když přistála skrze připravený WhatsApp chat (za to velké díky organizaci) otázka od kolegy Roberta Rampy z MF Dnes na Karlose Vémolu, ten důrazně opáčil: „Rampovi už neodpovím nikdy na nic.“ A člověk by si vsadil, že mu pod rouškou a kapucí blýsklo i jeho „Terminátorské oko“.

Možná i kvůli snaze uklidnit trochu atmosféru zprostředkovatelky otázek od novinářů přestaly hlásit jména a redakce, odkud přišly. Úplně se to nepovedlo, jméno zmíněného žurnalisty zaznělo poté, skrze nepříliš lichotivou (a zbytečnou) poznámku, ještě jednou.

Pětatřicetiletý „Terminátor“, který po těžkém období posledních jedenácti měsíců, zapsal triumf na škrcení ve třetím kole proti norskému policistovi Thomasi Robertsenovi, ale byl v ráži i bez tohoto svého cíle. Měl ještě jeden – Václava „BabuJagu“ Mikuláška.

„A teď je na řadě Václav Mikulášek! To bude snadný zápas. Vyhraju v prvním kole technickým knokautem (TKO). Jestli ne, pověsím rukavice na hřebík!“ bouřil ještě v kleci, kde nebyl se svým výkonem příliš spokojený (Nor s ním v úvodu třetího dějství dokonce tvrdě otřásl) svá slova zopakoval i na tiskovce: „Jestli by měl pro mě být Mikulášek soupeř, tak bych se měl nad kariérou zamyslet.“

Vémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMAVémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMA

Vémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMAVémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMA

Vémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMAVémola vs. Robertsen / zdroj foto: Oktagon MMA

Asi nikoho nepřekvapí, že reakce rivala, se kterým by se měl utkat 5. prosince ve váze do 84 kg (proti Norovi šlo o zápas v meziváze do 90 kg), na sebe nenechala dlouho čekat. Na své sociální sítě vyvěsil video s figurkou Attily Végha (poslední přemožitel Vémoly a nyní také rádce a sparingpartner Mikuláška) se vzkazem: „Tak Kájo, krásný výkon. Furt to stejný válení po zemi, furt to plazení. Tak ti oba gratulujeme.“

Takhle rivalita zůstává (věřme, že ta profesní s novináři se vrátí tam, kde by měla být) a fanoušci se mohou těšit na další akce Oktagonu. A také další výkony dnešních protagonistů, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli po duelech v bouřících tisícových kotlích zápasit v tichém sále. A že jim to příliš nevonělo, není třeba dodávat.

Přesto jsme viděli řadu skvělých výkonů. Nepříliš známý domácí bijec Andrej Kalašník ukázal, proč se mu přezdívá „AK-47“, a Nora Oleho-Jörgena Mandta Johnsena doslova sestřelil na začátku třetí minuty vzájemného souboje.

Na páku pak prohrál slovenský tvrďák Vlasto Čepo, který narazil na zkušeného Poláka Mateusze Strzelczyka. Ten se první pětiminutovku seznamoval se slovenskými granáty, v závěru si ale vyzkoušel, že nebude problém přenést souboj s bývalým profesionálním boxerem na zem a tam dominovat. A v závěru druhého kola také na zemi duel ukončil.

Až na body naopak došel pětikolový titulový souboj mezi starými známými – šampionem velteru Oktagonu Davidem Kozmou a Mátém Kerteszem. Opět to byla vyrovnaná bitva. Maďar vypadal, že tentokrát by mohl zvítězit, první dvě kola působil skvěle. Jenže pak jako kdyby začal odpadávat kondičně, naopak „Pink Panther“ přidal na tempu, které vydržel až do konce. A odměnou mu byla bodová výhra 3-0 a zasloužená obhajoba titulu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE!

Čepo na zádech / zdroj foto: Oktagon MMAČepo na zádech / zdroj foto: Oktagon MMA

Kozma po zápase / zdroj foto: Oktagon MMAKozma po zápase / zdroj foto: Oktagon MMA

Kozma slaví / zdroj foto: Oktagon MMAKozma slaví / zdroj foto: Oktagon MMA

Kozma slaví / zdroj foto: Oktagon MMAKozma slaví / zdroj foto: Oktagon MMA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze