Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Pudilová ohromila Austin bojovností a zaslouženě slaví. Lewis pak sundal Tyburu

  • Napsal Antonín Vavrda

Pudilová vs. Morasová / zdroj foto: MMAjunkieAUSTIN – Jediná česká zástupkyně v UFC Lucie Pudilová (8-2) dokázala v noci na pondělí v texaském Austinu zdolat 3-0 na body Kanaďanku Sarah Morasovou (5-3) a vylepšila svoji bilanci ve slavné soutěži na 2-1. Navíc zaujala bojovným výkonem.

Hodně těžká soupeřka čekala na třiadvacetiletou Češku, která často působí nenápadně a tiše.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jenže, když vleze do klece, mění se na zbraň hromadného ničení. Devětadvacetiletá Kanaďanka známá z reality show The Ultimate Fighter 18, vlétla na Pudilovou jako uragán a okamžitě ji dostala na zem.

Pudilová soupeřku dlouho nemohla ze sebe dostat, nakonec ji možná trochu předčasně pomohl rozhodčí Jacob Montalvo. A poté už byl duel v české režii.

Lucie Pudilová na tiskové konferenci:

„Byl to těžký zápas a odlišný od těch ostatních. Sarah překvapila údery i kondicí, ale nepřekvapila mne svojí dobrou prací na zemi. V prvním kole jsem ji chtěla na zemi uškrtit, ale nešlo mi to, tak jsem se poté soustředila už jen na boj v postoji... Co se týče té páky v závěru prvního dějství, už jsem zažila horší… Já mám vždycky trochu pomalejší začátky, trvá mi, než se dostanu do tempa... Za vítězství bych ráda poděkovala svému trenérovi, který mě krůček po krůčku dovedl svými povely až k výhře. Také bych chtěla poděkovat fanouškům, byl to první duel na americké půdě a atmosféra byla parádní.“

Zástupkyně KBC Příbram-MMA okamžitě rozjela svoje oblíbené komba – přezdívka „Bullet“ - nevznikla pro nic za nich – a Morasová se ocitla po jedné z tvrdých pravaček soupeřky na lopatkách.

Jenže rozjetá Češka si ve snaze duel ukončit ještě v závěru prvního dějství málem naběhla na škrcení a následně také páčení Morasové. Fanoušci, kteří v tu chvíli už byli v aréně (šlo o třetí duel programu), hučeli, tohle muselo bavit.

Ostatně fakt, že dokázala zvedat příznivce MMA ze sedadel, připomněl Pudilové po zápase také moderátor galavečera při rozhovoru vedeného roztomile česko-anglicky přímo do mikrofonu.

Zpět ale ještě k dění v dalších dvou pětiminutovkách v oktagonu. Svěřenkyně Ladislava Erdelyie si od druhého dějství začala dávat větší pozor na strhy soupeřky a v kleci dominovala svými tvrdými pažemi.

A když už ji Morasová v poslední minutě třetího dějství na zem dostala, dokázala ji v závěrečných vteřinách opět přetočit a zakončit duel v dominantní pozici. A to ji nejspíše zajistilo vítězství u všech tří bodových.

Jejich verdikt? 2x29-28 a 29-27! To, co české bojovnici sebrali rozhodčí při debutu ve slavné soutěži, kdy zbila Švédku Linu Lansbergovou, ji nyní konečně mohli vrátit. Jistě, ve dvou kolech byla Češka lepší, domácí bojovnicí ale rozhodně nebyla a jak už bylo zmíněno – poslední minutu souboje strávila na zádech. Byť tentokrát už v aktivní obraně...

Pudilová vs. Morasová / zdroj foto: MMAjunkie

„Jsem nesmírně šťastná. Opravdu hodně,“ usmívala se Pudilová při krátkém interview okamžitě po vyhlášení výsledků, kdy svým výrazem ve tváři tak trochu připomínala krajanku Ester Ledeckou po dojezdu zlatého sobotního Super-G na olympijských hrách.

Pro Pudilovou má vítězství nad Morasovou velkou hodnotu také pro to, že ta šla do souboje coby třináctka ženského ratingu UFC v bantamové váze. Je tak pravděpodobné, že ji nyní mezi elitou nahradí. Tichá dívka z Příbrami tak dál píše historii českého MMA v zámořské lize. Kam až to dotáhne?

V hlavním souboji UFC Fight Night 126 poradil legendární Donald Cerrone (33-10) knockoutem v závěru 1. kola Yancyho Medeirose. O zápas dříve se pak vítězně do klece vrátil obrovitý Derrick Lewis (19-5). Třiatřicetiletá „Černá bestie“ popravila během necelých tří kol Poláka Marcina Tyburu (16-4).

VIDEO ZÁPASU DERRICK LEWIS VS. MARCIN TYBURA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze