Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

XFN 11 je zde! Vémola slibuje popravu 'kamaráda' Kincla, Muradova čeká pomsta

  • Napsal Antonín Vavrda

Kincl a Vémola na vážení / zdroj foto: Czechfighters.czPRAHA – Po 19. hodině se dnes večer rozduní libeňská O2 Arena pod údery hřmotných bijců i sličných bojovnic. Podruhé během půl roku sem zavítá „cirkus“ jménem XFN. V hlavní roli bude opět Karlos Vémola. Tentokrát ale proti němu bude stát Patrik Kincl.

Pravidelně slibuje dvaatřicetiletý Vémola, že tohle bude jeho poslední souboj proti českému soupeři, nebo na českém území. Vidina slavné UFC, kde už jednou byl, je prostě a jednoduše velká a lákavá.

Pravidelně změní názor.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Tentokrát jej ale k tomu donutily okolnosti. Nejvýraznější osobnost tuzemské MMA scény hledala soupeře napříč vahami. S Viktorem Peštou to nevyšlo, FNG jej nepustilo, naopak mu domluvilo šlágr s ruskou legendou Sašou Jemeljanenkem na 9. července.

Jiří „Denisa“ Procházka má svoji kariéru v japonském Rizinu.

A tak se zjevil – kde se vzal, tu se vzal – osmadvacetiletý Patrik Kincl. „Byli jsme kamarádi, to už neplatí. Jediné, co teď potřebuji, je mu namlátit,“ zopakoval i při středečním vážení ve Žlutých lázních český „Terminátor“.

Proč ta ostrá slova? Oba bojovali naposledy v prosinci, Vémola se momentálně pohybuje v polotěžké váze (do 93 kg), do které shazuje mnohdy přes deset kilo. Kincl je velterová váha (do 77 kg). Jejich duel se uskuteční v limitu střední divize do 83,9 kg (Vémola udělal ránu váhu až na druhý pokus, když se vešel přesně do půlkilové tolerance, odpolední vážení už bylo pro fanoušky).

A ze zákulisí bojové scény zní, že druhý jmenovaný se na tento posun připravoval vlastně už dlouho před tím, než rivala vyzval.

Že jen čekal na příležitost. Navíc se oba moc dobře znají, společně se na žíněnce potili hodiny a hodiny. Ostatně i další známá osobnost české MMA – Michal Hamršmíd – vpodvečer akce v rozhovoru pro iDnes.cz řekla: „Od návratu z Ruska všechny akorát uráží, i moji ligu GCF, ve které je sám šampionem. Zápasník je samozřejmě výborný, o tom žádná, ale lidsky bych ho nedefinoval.

Zároveň se mu – stejně jako mnohým dalším – nelíbí na tuzemské scéně stále více rozšířený trash-talk. „Slyším na něj vesměs negativní oslavy. Každý mi říká: Viděls to? No ty kráso, ten akorát urážel, ten machroval a moderátor, ten byl nejlepší (ironicky). Mělo by to mít úroveň. Jako válečníci MMA bychom měli jít příkladem, ukázat dětem, že bojujeme jen v kleci, ne před ní a po ní. Vše jde s pokorou, lze se vyjadřovat jinak.“

Tak, jako ukazují další známá jména na galavečeru, který od 19:00 hodin bude vysílat stanice O2 TV Sport. Třeba Jaroslav Pokorný a Ivan Buchinger, který se v minulosti postavil i hvězdnému Iru Conoru McGregorovi. Když si prvně jmenovaný – civilním povoláním policista – před několika týdny zranil poranil koleno, jeho rival, jehož vyzval, mu vyjádřil skrze sociální sítě podporu v rekonvalescenci.

Ve středu stáli tváří v tvář na vážení. A to doslova a do písmene. Přesto hranice slušnosti nepřekročili. Stejně jako Sandra „Medojed“ Mašková, česká vítězka loňských Světových her v Polsku, a její švédská soupeřka s francouzským pasem Camila Rivarolová. Obě vstoupí do vzájemného střetu s bilancí 1-0.

„Jsem z tohoto souboje nervóznější než ze své premiéry v kleci. Před tím jsem nevěděla, do čeho jdu, teď to vím, tak se mě to psychicky více dotýká. Ale když jsem viděla soupeřku, hodilo mě to celkem do pohody. Ne proto, že by byla slabá, ale je přátelská. Takže už je to v takovém frendly duchu, už se mi bude pracovat mnohem lépe,“ řekla Mašková v rozhovoru pro iSport.cz před soubojem dvou sličných dam.

A nemyslete si. Přátelský duch možná na vážení cítit byl, jakmile se ale za oběma zavře klec, před nabitou arénou to bude pořádná řežba. Obě se dovedou proměnit v pořádné tvrdé dračice.

Pokud by vám to přece jen ještě nestačilo, je zde ještě jedna parádní bitva. Když se Uzbek Machmud Muradov a Brazilec David Ramirez utkali poprvé, psal se datum 18. prosince 2016 a z překvapivé výhry se radoval druhý jmenovaný, který zlomil soupeři klíční kost.

Člen týmu legendárního boxera Floyda Mayweathera čekal na pomstu a šanci získat zpět pás XFN ve střední váze rok a půl. Nyní je zde.

Mimochodem, když už jsme u toho jejich prvního souboje. Ten se uskutečnit na galavečeru XFN 2 v Top Hotelu Praha. Příjemném to místě, kam si našlo cestu kolem tisícovky milovníků MMA. Dnes večer se oba utkají v největší hale v Česku. Před více než osmi tisíci fanoušků tohoto sportu. Celkem slušný posun během necelých devatenácti měsíců a osmi galavečerů, co říkáte?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze