Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC Fight Night 146: Dos Santos narazí na 'Černou Bestii'. Poradí si s ní, nebo padne?

  • Napsal Martin Kopunec

Lewis vs. Dos Santos na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLewis vs. Dos Santos na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comWICHITA – Týden se s týdnem sešel, a slavná UFC se opět hlásí ke slovu. Tentokrát, stejně jako v Praze, ji čeká premiéra – v americké státu Kansas. A opět se máme na co těšit. Zejména hlavní zápas slibuje podívanou, při které nebude radno mrkat, aby vám něco neuniklo.

Hlavním tahákem večera je bezesporu střet dvou těžkých vah Juniora Dos Santose (20-5) a Derricka Lewise (21-6). Ptáte se proč? Protože vzhledem k minulosti obou nemůže tento souboj skončit nijak jinak než tvrdým knockoutem.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Američan Derrick Lewis je anarchista bojových umění, nesnaží se učit něco nového, zdokonalovat své techniky. Je to ranař zaměřený na jedinou věc – extrémně tvrdý úder. A nakonec, proč ne, když mu to tak sedí a většinou funguje.

Je to přesně ten typ bojovníka – zabij, nebo budeš zabit. Je však důkazem, že zejména v nejvyšší váhové kategorii nemusíte být skvělým technikem. Jak jinak si vysvětlíte, že muž, jehož boj na zemi je na úrovni začátečníka, momentálně okupuje třetí příčku těžké váhy?

Při svém posledním souboji v listopadu loňského roku se dokonce utkal o titul se současným šampionem Danielem Cormierem, který však prohrál před limitem. Jak jinak než na zemi.

To však nic nemění na faktu, že ve stejném roce porazil Marcina Tyburu, Alexandra Volkova, a hlavně Francise Ngannou, který jako jeden ze tří mužů, dokázal s Lewisem vydržet plný počet kol. Jeho bilance je totiž neuvěřitelná: 21 výher, z čehož hned 18 případů skončilo před limitem.

To Junior Dos Santos na světový pás dosáhl. Už je to ale nějaký ten pátek. A byť už jej mnozí viděli několikrát v důchodu, „Cigano“ naopak momentálně zažívá tak trochu znovuzrození.

Loni poprvé od roku 2013 dokázal bojovat ve dvou zápasech, přičemž v obou případech zvítězil. Zejména jeho poslední výhra nad mladým australským talentem Tai Tuivasou jej katapultovala zpátky do elitní desítky těžké váhy.

Jeho styl boje je naprosto odlišný od sobotního protivníka, který sází na jedinou zbraň. Brazilec je skvělým postojářem, dokáže dokonale kombinovat údery, kterými ukončil před limitem 60 procent svých soupeřů. Největší zbraní pětatřicetiletého bojovníka by měla být ale jeho kondice a pohyb, který je proti Lewisovi o několik levelů výše.

Autor článku vidí bodové vítězství Dos Santose. Pouze ale v případě, že si bude od Lewise držet odstup a nebude se pouštět do zbytečných přestřelek. V opačném případě by mohl skončit stejně jako Alexander Volkov.

Na hlavní kartě se představí také další Brazilec Elizeu Zaleski Dos Santos (20-5) a Curtis Millender (17-3).

Souboj ve welterové váze slibuje velkou podívanou, vzhledem k schopnostem obou protagonistů Zaleski má na svém kontě 6 vítězství v řadě a také se díky svému nádhernému knockoutu dostal do top 10 loňského roku. Na druhé straně stojící americký zápasník Millender neprohrál posledních 9 klání a potencionální vítězství nad Zaleskim, by jej vystřelila žebříčkem hodně vysoko.

Galavečer vysílá tradičně stanice Nova Sport 2, přímý přenos startuje ve 2:00 hodin v noci.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze