Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 247: Další vyzývatel pro Jonese. 'Budu ho mlátit v postoji,' slibuje drsně Reyes

  • Napsal Martin Kopunec

Jones vs. Reyes / zdroj foto: UFCJones vs. Reyes / zdroj foto: UFCHOUSTON – Ještě jsme pořádně netrávili poslední galavečer, na kterém se představil hvězdný Ir Conor McGregor a UFC už nám servíruje další hlavní chod v podobě bitvy Jon Jones vs. Dominick Reyes a Valentina Ševčenková vs. Katlyn Chookagianová. Potvrdí Jones na UFC 247 svoji nadvládu nad polotěžkou vahou, nebo jej dokáže bývalý hráč amerického fotbalu dostat jako první na kolena? Dočkáme se dvou nových šampionů, nebo bude i po sobotní noci vše při starém?

Jon Jones (25-1) je více než jen šampion v polotěžké váze. Pokud budeme debatovat na téma, kdo je vlastně ten „Nejlepší“ zápasník MMA, s jistotou vzpomeneme jeho jméno... A to ne jedenkrát.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Přidejme k jeho obrovskému talentu ještě sérii skandálů – přes dopingové nálezy po zatčení – a máme zde hvězdu jako vystřiženou z filmového plátna. S tak velkým jménem ale přicházejí také velká očekávání.

Poté, co stále teprve dvaatřicetiletý rodák z Rochesteru získal uvolněný pás ve druhém setkání s Alexanderem Gustafssonem, dokázal jej loni dvakrát obhájit.

Nejprve dokonale rozebral Anthonyho Smitha a poté těsně zvítězil nad nebezpečným Thiagem Santosem. Právě souboj se Santosem vyvolal v řadě lidí pocit, že Jones přeci jen není ten neporazitelný Bůh, jak se o něm často mluví. Což o to, jeho výkon byl po technické stránce skvělý, ale celkově ani zdaleka nenaplnil očekávání. Brazilce porazil jen těsně na body, a to i přesto, že ten bojoval více než polovinu zápasu se zraněným kolenem.

Dnes v noci bude na druhé straně oktagonu stát Dominick Reyes (12-0), bývalá hvězda amerického fotbalu, která přináší do hry vše, co by šampionovi nemuselo ani trochu chutnat.

Jones vs. Reyes / zdroj foto: UFCJones vs. Reyes / zdroj foto: UFC

Jones vs. Reyes / zdroj foto: UFCJones vs. Reyes / zdroj foto: UFC

Oba jsou stejně vysocí (193 cm, i když rozdíl v rozpětí paží je 20 centimetrů v prospěch Jonese) a na to Jones ve své váze není tak úplně zvyklý. Reyes zároveň umí skvěle zkracovat vzdálenost a disponuje velkou dynamikou ve svých úderech. „The Devastator“ ukončil před limitem devět ze svých dvanácti vítězství, všechny v úvodním kole.

Ostatní tři triumfy zapsal na body. Třicetiletý bijec z Victorville tedy nemá jedinou zkušenost s pětikolovou bitvou, což by nakonec mohla být pro šampiona hlavní výhoda. Ten totiž 25 minut v kleci zažil již sedmkrát a minimálně v tomto ohledu je daleko zkušenější.

„Není žádným tajemstvím, že Jones není nejlepším boxerem v UFC. Ano, je skvělý kickboxer. Má dlouhý dosah a umí použít své nohy. Boxer to ale není nic moc a já toho hodlám využít,“ prozradil trochu ze své strategie Reyes. „Naopak si myslím, že můj box je nejlepší v divizi a společně s mým pohybem jej v postoji snadno trefovat.“

„Já naštěstí od něj nemám v sobotu večer boxerský zápas, ale zápas v MMA. Nejde o to, jestli jsi lepší v tom nebo v tom, vyhraje ten, kdo bude lépe připraven a věřím, že jsem to já s mým týmem,“ kontroval Jones na tiskovce s klidným úsměvem na tváři.

Jones vs. Reyes / zdroj foto: UFCJones vs. Reyes / zdroj foto: UFC

Jones vs. Reyes / zdroj foto: UFCJones vs. Reyes / zdroj foto: UFC

O hlavní předzápas se postará Valentina Ševčenková (18-3), která bude obhajovat svůj titul v muší váze proti Kathlyn Chookagianové (13-2). Stejně jako v případě Jonese, i u bojovnice žijící v Peru je považována za obrovského favorita souboje a není se čemu divit.

Kyrgyzská kráska je v současnosti ve vrcholové formě a po Amandě Nunesové dost možná nejlepší MMA bojovnice současnosti. Její americká soupeřka má ale jasno. „Nikdy nebojovala s někým jako jsem já. Jsem daleko vyšší než její bývalé soupeřky a také tvrdší,” poukazovala na tiskové konferenci Chookagianová na fakt, že měří 175 centimetrů, zatímco šampionka o deset méně.

Ona sama ochutnala v profesionálním oktagonu hořkost porážky jen dvakrát, a to vždy nejtěsnějším možným způsobem na body. A kdo že jsou její jediné přemožitelky? Shodou okolností dvě poslední oběti Ševčenkové: Liz Carmoucheová a Jessica Eyeová.

Na hlavní kartě se také objeví Derrick Lewis (22-7) který poměří své síly s Ilirem Latifim (14-7), který se poprvé představí v nejvyšší váhové kategorii. Trošku nečekaně byl tento souboj těžkotonážníků dán na hlavní kartu jako první zápas, a to i přesto, že je mediálně velmi sledovaný a divácky velmi atraktivní. Oba tak odstartují od 4:00 hodin přímý přenos Nova Sport 2.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA UFC 247 NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze