Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 235: návraty Askrena i Garbrandta. A také dagestánská síla Magomedšaripov

  • Napsal Martin Kopunec

Robbie Lawler na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comRobbie Lawler na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comLAS VEGAS – Pouhý týden po premiéře UFC v Praze je tu další galavečer slavné organizace MMA. Tentokrát opět číslovaný. A znovu na americkém kontinentu. A pořádně našlapaný. Dokonce tak, že vám ho představíme postupně.

Nejdříve jsou na řadě vybrané předzápasy...

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

ROBBIE LAWLER (28-12) vs. BEN ASKREN (18-0)

Co čekat od setkání těchto dvou naprosto rozdílných světů, neví vlastně nikdo. Legendární Robbie Lawler, tvrdý to postojář, který šlape jako rozjetý vlak hned od první vteřiny na straně jedné, a excelentní wrestler Ben Askren na té druhé.

„Myslím, že první minuty budou nejkritičtější. Robbie je známý svými extrémně rychlými nástupy. Jako bojovník není maratonec ale sprinter. Zkrátit vzdálenost a nepustit jej k pořádnému úderu, to je cesta k vítězství. Člověče, jak já jej chytím, tak se z toho už nedostane“, prozradil Askren svoji strategii, se kterou lze jen těžko polemizovat.

Pro oba bojovníky to bude přitom velký návrat zpět do oktagonu. Askren nebojoval 463 dní a jeho sobotní rival 441. Zatímco Lawlera drželo mimo hru zranění kolene z posledního souboje, Askren si poslední rok a půl užíval zasloužený důchod.

Z papučí jej vytáhla zpět nabídka od UFC, a to i přesto, že se s prezidentem Danou Whitem osobně moc nemusí. Dlouhá neaktivity jej ale vůbec netrápí. „Nemyslím si, že existuje něco jako zareznutí. Obvykle je to jen výmluva pro špatný výkon. Cítím se skvěle, jízda na kole mě týden po týdnu dostávala do lepší kondice. V sobotu uvidíte úžasného Bena Askrena. Tak jako vždy,“ komentoval svoji formu rodák z Phoenixu, který se UFC 235 připravoval se svým velkým kamarádem a tréninkovým partnerem Tyronem Woodleym.

Ben Askren / zdroj foto: MMAjunkie.comBen Askren / zdroj foto: MMAjunkie.com

„Dlouho jsem byl mimo, ale jsem zpět, a cítím se skvěle. Ušel jsem dlouhou cestu až jsem, cestu plnou bolesti a tvrdých tréninků. Askren je skvělým jménem pro můj comeback. Vím, že je skvělý wrestler a procestoval celý svět, aby poměřil síly s těmi nejlepšími. A vždy našel cestu, jak vyhrát. Já ale taky trénoval s nejlepšími vrestlery a jsem na něj připraven. Nemůžu se dočkat až uvidím v kleci jeho obličej a budu na něj moci použít svoje pěsti,“ rozpovídal se brzy sedmatřicetiletý bojovník.

Ten po hlavičkou UFC nastupuje už dlouhých sedmnáct let. Papírově zajímavý a vyrovnaný zápas však vidí sázkaři jasně pro bývalého šampiona Bellatoru, Bena Askrena.

TECIA TORRESOVÁ (10-3) vs. WEJ-LI ČANG (18-1)

O jediný ženský zápas na hlavní kartě UFC 235 se postarají Američanka Tecia Torresová a Číňanka Wej-li Čang.

„Když mi volal můj manažer s nabídkou bojovat s Čang tak jsem vůbec nevěděla, o koho se jedná. Pak jsem se podívala na její duely a líbí se mi její styl boje. Má ráda přestřelky, ale to já také, takže slibujeme dobrý boj,“ prozradila Torresová, která prohrála poslední dva souboje – s bývalou šampionkou Joannou Jedrzejczykovou a Jessicou Andradovou.

Wej-li Čang / zdroj foto: MMAjunkie.comWej-li Čang / zdroj foto: MMAjunkie.com

Dvě extrémně těžké soupeřky tak vystřídá v sobotu v noci velká devětadvacetiletá rodačka z Hebei, která prohrála pouze ve svém profesionálním debutu. „Měla jsem skvělý kemp a všechny chyby, co jsem dělala naposledy, jsou pryč” dodala s úsměvem Torresová, které s přípravami pomáhala její partnerka Raquel Penningtonová, taktéž elitní bojovnice UFC.

CODY GARBRANDT (11-2) vs. PEDRO MUNHOZ (17-3)

V nejvyššího vrcholu, na jaký se MMA zápasník může dostat, až na samotné dno. Pěkně tvrdě a dvakrát za sebou. Loňský a předloňský rok si bývalý šampion Cody Garbrandt jistě neoznačí do deníčku hvězdičkou. Alespoň po sportovní stránce ne.

Poté co den před koncem roku 2016 porazil o míli legendárního Dominicka Cruze, čekal téměř rok na první obhajobu, ve které se střetl s nepřítelem číslo jedna – Tj Dillashawem. Prohrál TKO ve druhém kole. Nadával, dupal, křičel. Vyšlo to a Dana White slíbil odvetu. A v ní stále teprve sedmadvacetiletý Garbrandt „usnul“ hned v kole prvním. Zdálo se, že je konec, že jindy extrémně sebevědomý rodák z amerického Ohia tohle prostě neustojí.

Cody Garbrandt je ale zpět a hodlá opět ovládnout bantamovou divizi. Na tiskových konferencích a při rozhovorech bylo vidět, jak moc jej porážky změnily. Působil uvolněněji, více se smál, prostě jako by mu někdo z ramenou sundal pořádně těžké závaží.

„Život není jen o výhrách. Spousta lidí si myslí, že porážka je konec světa, ale není to tak. Každý v této soutěži je skvělý a talentovaný. Floyd Mayweather je jen jeden. Já ke štěstí čisté konto nepotřebuju,” rozpovídal se při otázkách na své poslední dva souboje. „Znovu jsem v sobě našel ten žár, oheň opět hoří a já jsem připravený se vrátit na vrchol. Sebevědomí je klíč k úspěchu,” dodal.

Cody Garbrandt / zdroj foto: MMAjunkie.comCody Garbrandt / zdroj foto: MMAjunkie.com

O pět let starší Brazilec Munhoz hraje v tomto souboji druhé housle a je si své pozice vědom. Doslova a do písmene je brán jako odrazový můstek pro návrat svého slavnějšího rivala. Bude jím i ve skutečnosti?

JEREMY STEPHENS (28-15) vs. ZABIT MAGOMEDŠARIPOV (16-1)

Je až neuvěřitelné, co dokáže Dana White vymyslet za duel na vrchol tzv. prelims (předzápasy). Souboj mezi veteránem UFC Jeremy Stephensem a vycházející hvězdou Zabitem Magomedšaripovem, by mohl být s přehledem hlavním soubojem menšího turnaje. Jméno na to mají oba a stejně tak oba umí svým stylem boje dostat fanoušky do varu. Tentokrát jsou ale „jen“ v roli předskokanů dalším pěti střetům.

„Nejde mě zlomit. Naopak já zlomil tři ze čtyř chlapů, kteří se mi naposled postavili. Gilbert Mendelez má stále nohu v Kanadě (UFC 215 v Kanadě), Doo Hoo Choi raději odešel do armády, aby nemusel znovu do klece a Josh Emmett? Nikdo o něm od té doby neslyšel,“ nechal se slyšet sebevědomý Stephens, který ve slavné lize bojuje dlouhých dvanáct let.

„Poslední zápas s Aldem jsem posral, dělal jsem spoustu chyb, ale ty všechny jsem napravil a nemůžu se dočkat soboty,“ dodal a připomněl loňskou letní relativně expresní prohru s bývalým šampionem pérové váhy.

A lehké to nebude mít ani se svým sobotním soupeřem. Mladý Dagestánec je přeborníkem nejen na boj v postoji ale také na zemi. Ze čtyř představení v UFC zvítězil ve třech případech via submission (vzdáním soupeře).

Na Stephense ale tohle neplatí. Na zemi naposledy prohrál před deseti lety a před limitem jej nikdo neukončil od roku 2012. Otázkou ale bude, v jaké psychické pohodě se „Lil Heathen“ představí. Tento týden veřejnosti prozradil, že po poslední prohře s Aldem trpěl depresemi a měl sebevražedné myšlenky.

„Lidé nás vnímají jen jako bojovníky a i přesto, že jsem možná jedním z těch nejtvrdších, tak mám své slabé momenty. Trenér mě přihlásil do programu, který mně hodně psychicky pomohl,“ pronesl dvaatřicetiletý rodák z Des Moines.

Nyní je na něm, zda svá slova potvrdí v kleci. Galavečer UFC 235 vysílá tradičně televize Nova Sport 2, tradičně od 4:00 hodin. A jelikož je v plánu jen hlavní karta, poslední duel našeho seznamu tuzemští fanoušci neuvidí...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze