Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 235: Jones proti Smithovi opět s dopingovým stínem. Woodleyho čeká Usman

  • Napsal Martin Kopunec

Jon Jones na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comJon Jones na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comLAS VEGAS – Poté, co jsme vám představily ty nejzajímavější předzápasy UFC 235, které v noci na neděli hostí Las Vegas, je řada na dvou hlavních soubojích, těch titulových.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

JON JONES (23-1) vs. ANTHONY SMITH (31-13)

V hlavních rolích se v nevadské poušti představí šampion polotěžké váhy Jon Jones, se kterým si velkou scénu užije nebezpečný Anthony Smith. Otázkou však je, jak moc nebezpečným může být pro bojovníka, jakým je bijec přezdívaný „Bones“.

Sobotního vyzývatele čeká nejtěžší duel kariéry. A moc dobře si to také uvědomuje. „Chápu, že je Jones brán jako nejlepší zápasník všech dob, a taky chápu, jak vedle něj vypadám já. Jsem obrovským outsiderem, ale to jsem vždy. Nejsem tady, abych někomu něco dokázal, jedině sám sobě. Chci si dokázat, že má cesta sem měla důvod,“ začal svůj rozhovor před UFC 235 Smith, který se po porážce s Thiagem Santosem z loňského února přesunul ze střední váhy do polotěžké a vyhrál všechny tři následující souboje.

„Se svým rekordem vypadám jako ztroskotanec, ale mně je to jedno. Nemíním prohrát ještě před vstupem do klece jen proto, že budu zápasit s někým tak dokonalým, jako je Jones. Nezajímá mě, jaký má plán. Nezajímá mě, co si na mě připravil. Budu bojovat jako normálně, střídat jeden útok za druhým. Pokud je smířený s tím, že budu pořád před jeho obličejem a nedám mu na vteřinu pokoj, pak mu vzdávám hold. Nemyslím si ale, že něco takového dokáže,” přidal třicetiletý bijec z Omahy.

Anthony Smith na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comAnthony Smith na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.com

Na druhé straně stojící o rok starší Jones už tak výřečný nebyl. Více než na slova se soustředí na souboj a na budoucnost. „Detailně jsem jej nastudoval. Tohle bude zábava. Naše setkání je hlavně mentální boj,“ zaznělo od šampiona polotěžké váhy a potvrdil tak, že jeho největší zbraní může být fakt, že v oktagonu ještě nenašel přemožitele.

„Do konce roku budu nezpochybnitelně nejlepším bojovníkem, jakého kdy tento sport viděl. Třetí setkání s Cormierem mě nezajímá, dvakrát jsem ho rozbrečel, teď bych to samé rád udělal Lesnarovi,“ dodal bijec, který si svoji jedinou profesionální porážku zavinil vlastní chybou a následnou diskvalifikací. A naznačil také skutečnost, že jej stejně jako Cormiera láká těžká váha.

Jones byl také několikrát pozitivně testován na zakázané látky a nejinak tomu je i teď. Ve čtvrtek večer internetem proletěla zpráva, že mu byla v těle nalezena stejná látka jako naposled a prakticky ve stejném množství. Dle Nevadské sportovní komise však neexistuje žádný vědecký či lékařský důkaz, který by potvrdil jakoukoliv výhodu pro Jonese, a duel se tak uskuteční dle plánu.

TYRON WOODLEY (19-3-1) vs. KAMARU USMAN (14-1)

V hlavním předzápase se o titul ve velterové váze utkají šampion Tyron Woodley a vyzývatel Kamaru Usman.

„Skvělé představení, skvělý výkon. To je to, co můžete ode mě očekávat a co jsem vám předvedl v souboji s Darrenem Tillem. Tohle prostě dělám, je to má práce. Udělám to i v sobotu s Usmanem a vyškolím toho mladíka,“ komentoval svůj nejbližší duel při jednom z mnoha rozhovorů Woodley, který je veřejností považován společně s Georgem St-Pierrem za nejlepší velterovou váhu historie.

Tyron Woodley na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comTyron Woodley na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.com

I přesto, že šestatřicetiletý rodák z amerického města St. Louis není žádným „Trash-talkerem“, směrem k Usmanovi měl během tiskové konference pár výhrad. „Není to nic osobního, ale nenechám ho sedět a žvanit nesmysly. Z jeho slov je jasné, že tím, co říká si není jistý. Jediný, kdo kecá je on. Uvidíme, co řekne v kleci” řekl například šampion, který je ze všeho nejvíc nadšený z faktu, že společně s ním se na turnaji objeví jeho nejlepší přítel Ben Askren.

S Usmanem to sice nebude mít vůbec jednoduché, ale ruku na srdce: Kdy to měl Woodley v poslední době snadné? Dokonale komplexní bojovník přezdívaný „Vyvolený“ v posledních třech představení dokázal porazit skvělého thai-boxera Darrena Tilla, fenomenálního zemaře Demiana Maiu a dvakrát sehrát šachovou partii s karatistou Stephenem Thompson.

I přesto, že jsou Woodleyho obhajoby titulu považovány za nudné, jeho technickým schopnostem a pohybu není co vytknout.

Kamaru Usman na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.comKamaru Usman na vážení / zdroj foto: MMAjunkie.com

„Nigerijská noční můra“ to bude mít v lasvegaské T-Mobile Arena extrémně náročné. Jeho rivala je totiž prakticky nemožné ukončit před limitem a sám Usman na to nemá mnoho prostředků. Pokud se chce spolehnout na bodový verdikt, musel by Woodleho doslova převálcovat. Platí totiž nepsané pravidlo, že šampion se musí porazit o třídu. A to je v případě Američana také zcela nemožné.

Bude to noc zázraků, nebo zůstane vše při starém? Na to najdeme odpovědi po 4. hodině ranní, kdy startuje hlavní karta galavečera. Přímý přenos vysílá Nova Sport 2.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze