Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 221: u protinožců si to o titul rozdají sousedé z Floridy. A vrací se obr Hunt

  • Napsal Antonín Vavrda

Vážení UFC 221 / zdroj foto: MMAjunkieVážení UFC 221 / zdroj foto: MMAjunkiePERTH – Už 221. zastávku má na sobotní noc naplánovaná největší organizace smíšených bojových umění – UFC. A přestože nebudou v hlavních rolích ty největší hvězdy, menu je nakonec hodně lákavě složené.

Hned dvanáct soubojů uvidí fanoušci v Perth Arena ve stejnojmenném australském městě. Mimochodem poprvé právě zde.

Proč právě Perth? Odpověď je nasnadě, vše bylo připravované pro Roberta Whittakera (20-4), rodáka ze Sydney a aktuálního šampiona střední váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jenže ten se zranil a tak je v bitvě proti bývalému šampionovi Luku Rockholdovi (16-3) nahradí Yoel Romero (12-2). Ve hře bude pás prozatímního mistra UFC ve střední váze a možnost vyzvat v dalším souboji právě Whittakera.

A ať vyhraje již kdokoliv z této dvojice, dá se říct, že se tak trochu kruh uzavře. Rockhold i „Boží voják“ patří mezi to nejlepší v divizi. Oba mají na kontě výhry nad Chrise Weidmanem, Romero těsnou prohru z loňského července s Whittakerem, jeho protivník pak dosud v UFC prohrál pouze s Vitorem Belfortem a Michaelem Bispingem, se kterým to má 1-1 na zápasy.

„Všechno se děje z nějakého důvodu,“ okomentoval třiatřicetiletý Američan fakt, že se místo s Whittakerem střetne s o sedm let starším krajanem s kubánskými kořeny. A de facto i sousedem. Oba bydlí na Floridě, zhruba deset kilometrů od sebe.

„Je jedno, kde se utkáváme. Zda doma na Floridě, nebo tady v Perthu. Důležité je, že půjde o pás. A že už se na tento souboj schyluje hodně dlouho,“ přidal člen týmu American Kickboxing Academy. „Jedná se o boj, který ukáže, kdo je nejlepší na světě. Já mám za sebou duely s Bispingem, on zápas s Whittakerem. Náš souboj je o tom ukázat, kdo z nás si to má rozdat s Robertem a to se mi líbí,“ pokračoval bojovně naladěný bývalý šampion před střetnutím dvou otočených gardů.

V něm bude mít výhodu ve výšce i rozpětí paží, Romero je zase tím silovějším a tvrdším. Navíc má skvělou obranu proti strhům na podlahu oktagonu a čtyři z jeho posledních pěti duelů si vysloužilo bonusy za „Zápas“, nebo „Výkon“ večera. „Nemá kardio, myslím, že ho zradí jeho vlastní tělo,“ nebojí se přesto čtyřicetileté mlátičky Rockhold.

„Zeptejte se Whittakera, jak mu bylo na konci souboje se mnou. A zda nemám vytrvalost. Pokud se stanu světovou jedničkou, bude to z nějakého důvodu. Lidé mohou zpochybňovat moje kardio, ale výsledky mluví jasně. Na mé straně bude Bůh, vezmu Rockholda tam, kde ještě nikdy nebyl. A jen Bůh nás rozsoudí,“ zakontroval Romero.

Fanoušci se tak mají určitě nač těšit. A pokud by již nemohli dospat a chtěli by nějaký kvalitní předkrm, tak i ten je pro ně připravený. V akci budou místní talenty a také jeden veterán, který nikdy nezklame.

Samojský válečník Mark Hunt (13-11-1) se po dalších zdravotních problémech s hlavou (spekuluje se o tom, že podobně jako Georgese St. Pierreho se u něj projevují známky tzv. „boxerské demence“) vrací soubojem s Američanem Curtisem Blaydesem (8-1). Že tahle bitva 120kilových pořezů neskončí na body, je pak téměř jistý.

Blaydes je sice o sedmnáct let mladší než třiačtyřicetiletý Hunt, jeho zadní cross ale má stále co nabídnout. A při vší úctě k ostatním soupeřům amerického tvrďáka a světové devítky těžké váhy, vyjma Francise Ngannoua se ještě s podobnou úderovou silou dosud nepotkal. A že s kamerunským „Predátorem“ prohrál, dodávat netřeba.

Pro Hunta může jít o hodně důležitý souboj pro další kariéru. Šampion Stipe Miocic se sice utká na našlapané UFC 226 s králem polotěžké divize Danielem Cormierem (7. července), v případě triumfu by ale klidně mohlo dojít na odvetu mezi ním a právě „The Super Samoan“. Jejich první duel vyhrál v květnu 2015 knockoutem v polovině pátého kola současný držitel mistrovského pásu.

Galavečer UFC 221 vysílá od 4:00 hodin v noci na neděli stanice Nova Sport 2.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze