Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 213: druhé setkání 'malých žen'. Jejich předchůdkyně Rouseyová se zatím vytratila

  • Napsal Antonín Vavrda

Nunesová vs. ŠevčenkováNunesová vs. ŠevčenkováLAS VEGAS – V noci na neděli se v T-Mobile Arena v Las Vegas uskuteční další hodně očekávaný galavečer pod hlavičkou UFC. V hlavní roli budou urostlí chasníci ze střední a těžké váhy, ale také dvě „křehké“ dámy – Amanda Nunesová a Valentina Ševčenková.

Není to vlastně tak dávno, co se obě dámy utkaly prve. Jenže 5. března 2016 hrály na UFC 213 druhé housle. Ten večer patřil dvojici Nate Diaz a Conor McGregor.

Tentokrát je to jejich akce. Amanda Nunesová do něj vstupuje jako tři roky neporažená bojovnice, která si postupně poradila právě se Ševčenkovou, Mieshou Tateovou a naposledy také Rondou Rouseyovou.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jako první po dvou letech tak dokázala obhájit pás šampionky UFC v bantamové váze. Nyní chce přidat další úspěšné uhájení titulu. Proti je ale znovu dravá bojovnice z Peru, která se probila zpět do pozice jedničky této váhy přes triumfy nad Holly Holmovou a Juliannou Penaovou.

Jejich odveta je hodně očekávaná. Ostatně Las Vegas se v těchto dnech proměnilo na město této ligy. Nejprve UFC uvedlo do své Síně slávy čtyři nová jména. Poté navíc vedení soutěže rozhodlo o tom, že výsledek souboje Michael Chiesa vs. Kevin Lee vyhlásí jako „No Contest“.

Do toho všeho pak byly ženy v hlavních rolích, kdykoliv to bylo jen možné. Paradoxně v době, kdy o té, díky které se jim nyní takové pozornosti dostává, vlastně pořádně ani neví. Když byl ve středu vysílán pořad „Ženy v UFC“, ani jedna z účastnic – Joanna Jedrzejczyk, Paige VanZantová, Cristiane Justinová a Michelle Watersonová – nezmínila jméno Rondy Rouseyové.

A prostor přitom byl. Všechny do jedné vzpomínaly na doby, kdy byly na pokraji zájmu. „Nebýt smlouvy s Reebokem, tak bych nemohla trénovat a platit nájem,“ přiznala například výstřední kráska VanZantová, která ve svém posledním zápase loni v prosinci prohrála právě s Watersonovou.

Nunesova vs. ŠevčenkováNunesova vs. Ševčenková

Ale zpět k odvetě Nunesová vs. Ševčenková. Ty se tohoto sezení nezúčastnily, byť by měly jistě co říct. Ostatně to předvedly už na tiskové konferenci, kdy se do sebe pustily nejen slovně. „Každý den jsme pod velkým tlakem médií, neměla jsem v úmyslu se dostat do fyzického kontaktu, ale ona je jako blázen,“ pronesla devětadvacetiletá Ševčenková.

Bojovnice narozená v Kyrgyzstánu, která se od dětských let připravuje v Peru s mladší sestrou Antonií pod dohledem svého otce, se už nemůže odvety dočkat. „Vlastně od chvíle, kdy jsem s ní prohrála, začala jsem přípravu na odvetu. Vše, co jsem poslední rok dělala, jsem dělala pro tuhle noc, trénovali jsme v Texasu, v Coloradu, jsem připravená ze sebe vydat to nejlepší,“ řekla Ševčenková, která už ve dvanácti letech knockoutovala o deset let starší protivnici.

Půjde o střet stylů. Peruánka je vynikající kickboxerka, perfektně ovládá také taekwondo, její poslední přemožitelka je zase vynikající v klasickém boxu, ale coby mistryně juda a brazilského Jiu-jitsu ještě lepší na zemi. „V našem posledním souboji si ale se mnou nevěděla ve třetím kole vůbec rady,“ rýpla si do ní Ševčenková.

Co na to její vrstevnice? „Nic se pro mě nemění. Zbila jsem ji jednou, zbiju ji znovu. Jediný rozdíl bude v tom, že ji budu demolovat pět kol místo tří. A že ji chci později knokcoutovat. Budu ji mlátit tak dlouho, dokud to bude moct vydržet a pak to ukončím. Těším se na ty nádherné okamžiky vítězství,“ usmívala se sebevědomá Brazilka.

„Uznávám, že je hodně těžká soupeřka. Těžší než Ronda, ale já mám všechno pro to, abych ji znovu zničila. Po setkání se mnou vyhrála dva zápasy, ve kterých předvedla kvalitní výkony proti kvalitním soupeřkám, ale pořád je to ta stejná Valentina Ševčenková, jako byla před rokem. Nic se nezměnilo, v ničem se nezlepšila,“ dodala Nunesová.

Ta zároveň věří v to, že změní pohled fanoušků a expertů na sebe. „Víte, zničila jsem Rondu a dosáhla parádního výsledku. Ale nikdo o mě nemluví jako Amandě Nunesové, která zdolala Rondu Rouseyovou. Ne, mluví o mě jako o té dívce, co zdolala Rondu Rouseyovou. Nemyslím si, že je to fér. Chci svůj respekt, který si zasloužím,“ dodala důrazně.

Werdum a OvereemWerdum a Overeem

V noci na neděli dostane šanci. Stejně jako ostatní ženské bojovnice UFC. „Nejsme ženské bojovnice, jsme bojovnice. Není důvod nás odlišovat od mužů, děláme totéž,“ přidala na toto téma Watersonová.

Pro UFC 213 to zatím rozhodně platí. Fanoušci se ale těší i na další zápasy galavečera. Už potřetí v kariéře se utkají legendy Fabricio Werdum a Alistair Overeem, který se v přípravě musel vypořádat s požárem baráku hned vedle svého obydlí. Zatím to mají oba veteráni 1-1. Vítěz by navíc měl dostat šanci vyzvat šampiona Stipeho Miocice.

Velkým tahákem pak bude také předposlední duel celé show vysílané na placeném kanál – Robert Whittaker vyzve prozatímního šampiona střední váhy Yoela Romera. „Ano, začal jsem hodně pozdě, protože na Kubě jsme neměli živé televizní sportovní vysílání, musel jsem se toho hodně naučit sám. A pořád se učím. Ale když máte na své straně Boha, jde všechno,“ pronesl už čtyřicetiletý Romero.

Ten začal trénovat MMA před deseti lety, když utekl ze své vlasti do Německa. Mimochodem, za těch deset let dosud neměl šanci vidět svého nejstaršího syna, kterému je dvanáct let. „Bojuji celý život, bojuji pro svoji rodinu, abych ji mohl uživit. Nikdo mě nemůže zastavit a už vůbec ne Whittaker,“ dodal mistr světa a stříbrný z olympijských her 2000 v zápase ve volném stylu, jehož mladším bratrem je bývalý boxerský šampion křížové váhy Yoan Pablo Hernández.

Je ale jasné, že šestadvacetiletý Australan Robert Whittaker nebude mít pro romantiku příběhu svého rivala přílišné pochopení. A to slibuje parádní podívanou. Podívanou, kterou můžete díky Nova Sport 2 sledovat také v Česku. Start vysílání hlavní fightcard startuje ve 4:00 hodin.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze