Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Těžká váha potřebuje lídra. Najde ho v Predátorovi, nebo se jím stane šampion?

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic vs. NgannouMiocic vs. NgannouBOSTON – V aréně, kde rozdávají radost hokejisté Bostonu Bruins v čele s českým talentem Davidem Pastrňákem si to v noci na neděli rozdají o tituly těžké a polotěžké váhy UFC Stipe Miocic (17-2) s Francisem Ngannouem (11-1) a Daniel Cormier (19-1) s Volkanem Özdemirem (15-1). Vybojují si nejsledovanější divize na galavečeru s pořadovým číslem 220 svůj respekt?

Těžká a polotěžká váha. Dvě nejtěžší divize UFC, slavné to ligy smíšených bojových umění, nutně potřebují oživit.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Na prvním galavečeru od UFC 44 v roce 2003, kdy budou ve hře společně oba tituly, se tak může stát. Američan Daniel Cormier, který je šampionem už více jak dva roky, ale stále kvůli svému stínu jménem Jon Jones musí bojovat o uznání, které si zaslouží, se postaví švýcarskému ranaři Volkanu Özdemirovi.

Ten platí za velmi nebezpečného knockoutéra a muže, který má šanci na senzaci. Ostatně už na UFC 214, kdy za 42 sekund vyřídil Jimiho Manuwu, se o ni postaral. Pravdou ale je, že Cormier je ještě o level výše a přes všechno haló kolem jeho dvou duelů s Jonesem platí, že jde o jednoho z nejlepších bojovníků polotěžké váhy historie.

Volkan ÖzdemirVolkan Özdemir

Daniel CormierDaniel Cormier

O zápis mezi legendy touží také Miocic a Ngannou. Pětatřicetiletý šampion z Independence dokázal pás obhájit už dvakrát, pokud se mu to povede potřetí, zápis do historie ho nemine. Je to možná těžko uvěřitelné, ale je to tak. Žádný držitel pásu v této váze neobhájil pás více jak dvakrát.

Za posledních devět let jej šampioni uhájili jen třináctkrát. „Hodně lidí nevěří tomu, že mám kvalitu na to, abych ho porazil. Jenže já ji mám. Mohu zvítězit, pokud budu dál dělat to, co dělám. Mám nejlepší trenéry světa, skvělou taktiku, je jen na mne toto všechno zúročit,“ řekl před pár dny Miocic.

Ten začínal s wrestlingem ještě na střední škole, sportovní nadání ale prokazoval i v dalších sportech, například baseballu. Mimo oktagon pak ve svém volnu pomáhá v údolí Fire View coby dobrovolný hasič. „Nezměnil se. Pořád je to ten samý bezprostřední chlápek, který k nám před osmi lety přišel,“ chválí jej šéf stanice Ken Papesh.

Stipe MiocicStipe Miocic

Ten následně přidává i historku, kdy vyrazili po tísňovém volání za jednou ženou do kanceláře. Po příjezdu jim žena řekla, že už bolest z prsou zmizela, že je v pořádku. Miocic ale trval na tom, aby s nimi odjela do nemocnice na preventivní vyšetření.

Udělal dobře, žena v sanitce zkolabovala, následně se musela podrobit akutní operaci srdce. Úspěšné operaci srdce. Ten den ji zarputilost Miocice nejspíše zachránila život. Je to paradox, zatímco mimo tělocvičnu a oktagon se zdraví ostatní stará, v ně své soupeře ničí nekompromisně a nemilosrdně.

Nyní proti němu ale stane „zbraň hromadného ničení“ z Kamerunu s francouzským pasem. Zbraň, která je v jednatřiceti letech nejobávanějším bojovníkem UFC. Šest výher, šest knockoutů, maximálně druhé kolo. A navrch impozantní uspání veterána Alistaira Overeema. Dlužno dodat, veterána s nyní již skleněnou bradou.

A právě to je problém současné UFC v této divizi. Ngannou v ní působí coby zjevení mezi těmi, co se v ní pohybují již často více jak jedno desetiletí. Vedle Overeema je řeč o Fabriciu Werdumovi, Marku Huntovi, Cainu Velasquezovi a dalších „dinosaurech“.

Francis NgannouFrancis Ngannou

„Nyní nastal můj čas. Zničím ho, chci ten pás,“ řekl sebevědomě obrovitý Kamerunec, jehož vzorem je legendární boxer Mike Tyson. Když s pár dolary v kapse přišel před pěti lety poprvé do tělocvičny MMA Factory v Paříži, měl jednu šanci, jak zaujmout a neskončit de facto na ulici.

Zaujal, jeho přírodní síla byla neuvěřitelná. A od té doby se nezmenšila. Naopak, Ngannou je momentálně oficiálně bojovník s nejtvrdším úderem na světě.

V noci na neděli má šanci stát se i „Nejstrašnějším mužem na světě“. Slovní spojení, kterým se pyšní král těžké váhy a které bylo poprvé použito ve spojení s jeho vzorem Mikem Tysonem.

Půjde Ngannou v jeho stopách, nebo trůn uhájí daleko klidnější a nenápadnější „Nejstrašnější muž planety“ jménem Stipe Miocic?

To zjistíme v neděli nad ránem. Galavečer z Bostonu vysílá od 4:00 hodin stanice Nova Sport 2.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze