Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Slovenská mlátička, český fešák i postrach těžké váhy. Oktagon 5 se hlásí z Ostravy

  • Napsal Antonín Vavrda

Miloš Petrášek na vážení / zdroj foto: Oktagon MMAMiloš Petrášek na vážení / zdroj foto: Oktagon MMAOSTRAVA – Poprvé se jedna ze dvou největších tuzemských MMA organizací – Oktagon – představí fanouškům také v moravskoslezském regionu. A i přes některé škrty na fightcard se je nač těšit.

Původně se měla v Ostravě uskutečnit pyramida těžkých vah o to, kdo si nakonec odnese domů pás organizace v této ostře sledované váhové kategorie. Jenže chřipky a zranění si nevybírají jen normální smrtelníky, ale také bojovníky v kleci.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Z původní čtyřky nažhavených pořízků zbyl pouze Michal Martínek (5-0), který dosud demoluje vše, na co přijde. Bývalý talentovaný hokejista z týmu Reinders MMA se tak v semifinále postaví Slovákovi Krištofu Nataškovi (8-5).

Ten je sice náhradníkem pro tento turnaj, naposledy navíc loni v říjnu prohrál s Alexandrem Cvernou, který se měl původně v Ostravě představit, o žádného nezkušeného a vystrašeného zajíčka rozhodně nejde.

Pro Martínka, který s celým svým týmem absolvoval mimo jiné také soustředění v Irsku v tělocvičně, kterou proslavil i jistý Conor McGregor, půjde o hodně důležitý souboj. Zatím na své cestě za vysněným titulem nechyboval, ovšem k němu musí zdolat ještě dvě překážky. A to je prostoru na klopýtnutí více než dost.

Martínek a Nataška (vpravo) / zdroj foto: Oktagon MMAMartínek a Nataška (vpravo) / zdroj foto: Oktagon MMA

Mimochodem, jak přiznal pro slovenská média i jeden z promotérů a zakladatel Oktagonu Pavel Neruda, také on nezahálel, a zatímco Reinders MMA Team cestoval na ostrovy, on zamířil za velkou louži. A dle vlastních slov si zadělal na možná životní obchod.

Aktivní je také na česko-slovenské scéně. Nejdříve se s konkurenční XFN „potahal“ o Miloše „Melouna“ Petráška (9-3), jednoho z nejtalentovanějších bojovníků v tuzemsku, následně podepsal smlouvu s legendou našich východních sousedů Attilou Veghem (31-8).

Ten posléze de facto v podvečer pátého pokračování Oktagonu oznámil, že nemá problém se utkat s českým „Terminátorem“ Karlosem Vémolou (20-5), který jej na začátku roku vyzval, ovšem pouze pod hlavičkou Oktagonu. Že zmíněný Vémola patří pod organizaci XFN, není třeba dodávat.

Ale zpět k ostravskému turnaji. Premiéru pod novým managementem zažije Petrášek proti Ukrajinci Nikitovi Buligovi (3-1). Ten vyznává agresivní styl a po prohrané premiéře v profesionálním oktagonu zapsal tři výhry v řadě. A určitě na tom nehodlá nic měnit ani v moravskoslezské metropoli.

Fanoušci se pak mohou těšit také na další zajímavá jména česko-slovenské scény MMA. Mezi pletivem se představí Matěj Kuzník (11-3), kterému se postaví v dalším derby Ludovít Klein (10-2). Ten si souboj v lehké váze doslova vyhádal na sociálních sítích a také v zákulisí. Proti nejmladšímu šampionovi organizace GCF se tak v Ostravě představí bijec se zkušenostmi z ACB či Cage Warriors. A to už má zvuk. Dokonce takový, že půjde o hlavní bitvu večera.

Byť se na fightcard i slovenská hvězda Gábor Borároš, jeho krajan Lukáš Pajtina, kterého vyzve Pavel Simandl, chybět nebudou ani David Kozma, Michal Kotalík nebo Jan Malach. Toho vyzve jmenovec Jan Široký a také zde se dá očekávat pořádně třeskutá bitva.

Galavečer v ostravské RT Torax Arena startuje od 18:00 hodin, televize O2 TV Sport nabídne hlavní program od 20:00 hodin okamžitě po konci fotbalového derby pražských „S“. Pokud chcete být na místě osobně a nepřijít o předzápasy, vstupenky jsou k zakoupení ZDE!

Promotéři Novotný a Neruda (vpravo) / zdroj foto: Oktagon MMAPromotéři Novotný a Neruda (vpravo) / zdroj foto: Oktagon MMA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze