Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

OKTAGON 15: Martínek se přestal bát, jeho rival Pešta chce zastínit šlágr Végh-Vémola

Uhájí dnes Michal Martínek svůj pás?Uhájí dnes Michal Martínek svůj pás?PRAHA – Sice šampion, přesto bude obr Michal Martínek v sobotu na turnaji Oktagon 15 bránit titulový pás proti Viktoru Peštovi v nelehké pozici outsidera. V létě měl na dosah ruky smlouvu s UFC, jenže před jeho šéfem padl. Poprvé v kariéře. „Zjistil jsem, že prohra až tolik nebolí. Přestal jsem se bát,“ popisuje Martínek v rozhovoru.

Titul získal loni v létě, kdy na Štvanici porazil ve třetím kole Daniela Dittricha. Fanoušky od té doby několikrát pobavil, když pás šampiona přinesl v igelitové tašce.

VÍCE O OKTAGON 15:

Do dalšího zápasu nastoupil po roce v show prezidenta UFC Dany Whitea, jenže s brazilským protivníkem Rodrigem Ferreirou prohrál a smlouvu v prestižní lize nezískal. V organizaci Oktagon MMA jej čeká první obhajoba proti Viktoru Peštovi.

Může se člověk na obhajobu titulu těžké váhy vůbec těšit?

Může, protože jsem nedávno poprvé prohrál. Doteď jsem nevěděl, co to znamená, měl jsem k tomu respekt. Ale zjistil jsem, že porážka až tolik nebolí. Osvobodila mi mysl, cítím se díky ní psychicky silnější. Přestal jsem se bát.

Od září chodíte k mentálnímu kouči, že?

Jo, rozebíráme můj soukromý i sportovní život. Otevírám se mu. Dává mi domácí úkoly, abych přečetl knížku, abych se nad sebou zamyslel, jak co vnímat. Napíšu třeba, co mě rozčiluje a on mě učí reagovat. Odbourává mi negativní myšlení a stresové faktory, vždycky mě vyladí.

GALAVEČER OKTAGON 15

  • Sobota 9.11. v pražské O2 areně
  • Hlavní zápas na tři kola obstarají Karlos Vémola a Attila Végh
  • V předzápase o titul na pět kol nastoupí Viktor Pešta a Michal Martínek
  • Kompletní fightcard ZDE!
  • Na akci se již prodaly všechny lístky, mělo by přijít téměř dvacet tisíc diváků
  • Přímý přenos vysílá od 20:00 hodin O2 TV Sport, celý galavečer lze shlédnout pouze pomocí PPV skrze stránky Oktagon MMA!
  • Představí se také Miloš Petrášek, Gábor Borároš, Robert Bryczek nebo Jakub Štáfek

Potřeboval jste to?

Nevyhledal jsem ho kvůli sportovním výkonům, on pracuje i s generálními řediteli velkých firem a já měl problém s tlakem médií. Zvykl jsem si, že jsem vidět, ale vždycky tu byl někdo jako Karlos Vémola, o kterého byl zájem větší, a já si jel svoje. Najednou jsem bojoval o smlouvu s UFC a sledovalo mě Česko i Slovensko. Najednou nešlo jen o sport, ale i o byznys. Hromada lidí na vás nadává, člověk si připadá opařený. To vás uzamkne a vy pak nedosáhnete svého potenciálu.

Začínáte si promování užívat?

Pro to sport nedělám. Když jsem začínal zápasit, primárně jsem se chtěl umět prát, abych se postaral o rodinu, byl sebejistý. Vnímal jsem, že mi bojové sporty posílí mysl. Teď mám pěknou kariéru, to si užívám.

Souvisí s tím i vaše nové copánky na vousech?

Přezdívají mi „Blackbeard“, ale už jsem to měl hrozně dlouhý, až pod ramena a usazovaly se mi v nich různý věci. Tak jsem si nechal splést copánky na vikingský styl. Ti si je taky pletli, když šli do války. A mě čeká velký zápas, vzal jsem to bojovně.

Přemýšlíte, že si zase přinesete titulový pás v igelitové tašce?

Přemýšlím nad tím pořád, bylo by to stylové. Jen musím zvolit takovou igelitku, aby nešlo o hlavního konkurenta nějakého sponzora turnaje.

Budete obhajovat poprvé, vnímáte zápas odlišně od předešlých?

Těžko to s něčím porovnat, ale jsem zvyklý chodit na hlavních kartách stejně jako soupeř. Umíme pracovat pod tlakem, takže mě nemá moc co překvapit. Jen to bude na pět kol po pěti minutách, to je záhul.

Pešta si myslí, že to skončí dříve.

To se shodneme. Ani jeden tam tak dlouho být nechceme. Naše styly jsou dominantní, vyloženě se nabízí ukončení před limitem.

Také by si přál předvést nejatraktivnější zápas večera.

Nad tím, co je dobré pro lidi, moc nepřemýšlím. Nepotřebuju vypadat lépe než ostatní. Akorát vám to nabourá samotný boj. Jdu vyhrát a chci se cítit dobře.

CELÝ ROZHOVOR AUTORA MF DNES ROBERTA RAMPY ČTĚTE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze