Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Poirier-McGregor 3: žádné setkání po letech, Ir mluví o mrtvole, rival o vypnutí

  • Napsal Martin Kopunec

Poirier vs. McGregor 3 pressPoirier vs. McGregor 3 press
LAS VEGAS – Den D je zde. Dnes v noci se v T-Mobile Arena potřetí v kariéře potkají v jedné kleci Conor McGregor (22-5) a Dustin Poirier (27-6). Na galavečeru UFC 264 nepůjde o žádný pás, ale to vlastně vůbec nevadí...

Je jedno, komu se postaví, kde to bude a jak to dopadne. Conor McGregor se vrací zpět do akce a celý svět bojových umění směřuje svůj pohled jeho směrem.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Slavný Ir si za svou dosavadní kariéru stačil vyzkoušet opravdu vše. Vystoupal na vrchol dvou váhových kategorií, MMA komunita mu ležela u nohou. To mu nestačilo a chtěl dobýt i svět boxu. Neúspěšně. Přišla doba skandálů, zatčení a nechvalně známá prohra s Chabibem Nurmagomedovem. Další návrat, vítězství nad Donaldem Cerronem, aby následovala lednová prohra s Poirierem...

„Tentokrát se soustředím na MMA. Před posledním soubojem byl náš kemp z 85 procent zaměřen na box, protože to bylo před zápasem s Mannym Pacquiaem. Dustin je levák stejně jako on a měla to pro mě být příprava na boxerský zápas. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, ale neúspěch je krásná věc. Jak říkám, neúspěch je tajná ingredience úspěchu. Díky tomu jsem se dostal tam, kam jsem potřeboval,“ ukázal před završením trilogie trochu filozofie McGregor.

Mimochodem, na jeho duelu s Pacquiaem pochopitelně nedošlo.

Poirier vs. McGregor 3 pressPoirier vs. McGregor 3 press

Každopádně. Přesně jak už dlouhé týdny sobotní nocí na sociálních sítích avizoval, skončila doba „hodného kluka“. McGregor se vrací ke starým dobrým kořenům mentální hry s protivníkem, na kterou ve svých posledních dvou soubojích zanevřel. Zejména s Poirierem to naposledy místy vypadalo více jako sraz spolužáků po deseti letech než důležitý zápas dvou elitních bojovníků UFC v lehké váze.

„Je to mrtvola,“ potvrdil své sliby nejbohatší sportovec za rok 2020. „Mrtvola, prázdný obličej, který dostane nakládačku a odnesou ho na nosítkách.“

Ostatně jeho motivací může být také skutečnost, že v případě výhry se s ním počítá jako s dalším vyzyvatelem o titul, který momentálně drží Brazilec Charles Oliveira. Že nejde jen o fámu potvrdil i sám prezident UFC Dana White. „Conor je neuvěřitelně soutěživý, miluje boj a samozřejmě taky peníze. Pokud v sobotu vyhraje, dostane titulovou šanci,“ mocný boss největší MMA ligy planety.

I přesto, že se z řad bojovníků ozývají názory, že McGregor už nikdy nenaváže na svoji hvězdnou kariéru, sám bývalý šampion dvou váhových divizí po očku titulovou bitvu vyhlíží.

„Viděl bych to na konec roku, na prosinec. Je jasné, že by se to uskutečnilo v Allegiant Stadium. Líbí se mi, jak to tam vypadá. Říkají tomu 'Hvězda Smrti'. A přesně tak si připadám já nyní – jsem 'Hvězda smrti'.“

Zmíněný stadion, který je domovem týmu NFL Las Vegas Raiders (dříve Oakland Raiders), má kapacitu 65 000 diváků a podobná akce by nejspíše lámala návštěvnické rekordy jak arény, tak i organizace.

Ale je to reálné? Jak vlastně bude třetí setkání starých známých vypadat?

Poirier vs. McGregor 3 pressPoirier vs. McGregor 3 press

„Každý úder, který jsem v případě vypustil, byl smrtící. Chystám se toho malého a ustrašeného chlapíka zabít,“ má jasno dvaatřicetiletý „The Notorious“.

Co na to bijec přezdívaný „The Diamond“?

Chová se stejně jako vždy. K soupeři se přistupuje přesně tak, jako protivník k němu. Neměl problém s ostrými výměnami před prvním vzájemným zápasem a stejně tak ukázal pokoru při jejich druhém střetnutí. Uzavření trilogie a s největší pravděpodobností i jejich poslední vzájemný souboj má tak trochu nádech toho prvního.

„Pokud chce být zase šíleným McGregorem, jakým byl před lety, je to jeho věc. Mně je to u prdele,“ rozpovídal se Irův zámořský vrstevník.

„Je mi to opravdu jedno. I kdyby byl cvok v našem posledním zápase, nijak by to se mnou nehnulo. Mentálně už nejsem dítě, jsem dospělý muž a vím, na čem doopravdy záleží a jak s tím pracovat. První zápas před sedmi lety byl o něčem jiném, já jsem jiný. Myslím, že to bude zase ten šílený Conor jak byl. A nevadí mi to.“

Dlužno dodat, že rodák z Carencra v Lousianě opravdu působí jako diamant, tedy přesně dle své přezdívky. Zápas od zápasu se brousí ke stále větší dokonalosti.

Poirier vs. McGregor 3 pressPoirier vs. McGregor 3 press

A nyní míří ke dvěma cílům zároveň. I přes svoji prestiž a postavení nikdy nezískal titul v UFC. Po lednovém triumfu nad McGregorem to měl šanci změnit, místo pásu ale zvolil peníze a s nimi spojené třetí setkání s irským rivalem. Moc dobře ví, co dělá.

Pokud vyhraje, s Oliveirou se nejspíše utká on. „Jak moc šílený může být? Naposledy jsem ho vypnul do 'režimu letadlo'. Co mám více říkat?“ dodal s úsměvem muž, který bude v noci na neděli dokonce i mírným favoritem. Tedy dle bookmakerů.

Galavečer startuje pochopitelně už dříve, přímý přenos hlavní karty placené akce pak vysílá stanice Premier Sport od 4:00 hodin.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze