Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Klenot z dílny 'Pitbulla' Šudy. 'Těším se na přestřelky,' říká Kozubovský před Brichtou

  • Napsal Antonín Vavrda

Brichta vs. KozubovskýBrichta vs. KozubovskýKRALUPY NAD VLTAVOU – Mělník a Kralupy nad Vltavou dělí všeho všudy 25 kilometrů. Matěj Kozubovský si s trochou nadsázky mohl v mládí vybrat, zda se svěří do rukou Rudolfa Kraje, nebo Luboše Šudy. Nakonec zakotvil u druhého jmenovaného, který kromě klasického boxu zažil řadu úspěchů také v K-1. A stále teprve třiadvacetiletý velký pohodář, ale ještě v ringu ještě větší tvrďák jde směle ve šlépějích české zápasnické legendy.

V sobotu má před sebou „Maty“ semifinálovou výzvu Oktagon Undeground v podobě Lea Brichty. A přestože půjde o zápas v kleci, přestože bude mít Kozubovský proti sobě zápasníka MMA, dají se očekávat tvrdé přestřelky v postoji. Tam to totiž mají oba nejraději. „A trénoval jsem poctivě také obranu proti strhům,“ vzkazuje rivalovi svěřenec kralupského „Pitbulla“.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Kdy jsi začal s bojovými sporty a proč?

Už v devíti letech, hodně jsem sledoval filmy s akčními hrdiny, načež jsem začal s taekwondem, u kterého jsem vydržel zhruba šest let. Později mě přátelé dotáhli do Kralup nad Vltavou k Luboši Šudovi a už jsem u něj zůstal. Původně jsem si nebyl jistý, kde zakotvím, Luboše jsem ale pochopitelně sledoval. A když se ukázalo, že máme společné kamarády, volba byla jasná a já začal boxovat a kopat právě u něj.

Byl jsi součástí legendárních autobusů na jeho zápasy?

Nebyl. Začínal jsem u Luboše v nějakých čtrnácti letech, takže jsem ty největší akce, kdy půlka Kralup jela několika autobusy fandit na jeho zápas, nezažil.

Jaký je Luboš po konci aktivní kariéry v listopadu 2016 trenér na plný úvazek?

Jsem rád. že Luboš je komplexní trenér a hodně se rozvíjí. Není to jeden z těch lidí, co stagnuje na místě a využívá jen určitých zkušeností a informací. Všechno, co mě učí, má smysl. Navíc jsme prostě perfektně sehraný tým, sedíme si.

Program Oktagon Undeground 3Program Oktagon Undeground 3

Proč ses vlastně přihlásil do Undergroundu?

Byla karanténa, před kterou jsem měl dobrou formu, žádná zranění, tak jsem si řekl, že této šance využiji. Můžu se někde poprat, nebudu se nudit, vydělám si, dostanu před létem do nějakého zápasového režimu. Spíš šlo o takovou zkoušku, radost, zpestření všedního života.

A jak se těšíš na sobotní duel s Leem Brichtou a trénovali jste obranu proti strhům? Přeci jen se dá čekat, že Leo se jimi neunaví tak jako Janka, nebo se pletu?

Strhy a wrestling jsem trénoval v Novém Boru u Pavla Štefka a s přípravou konkrétně na Lea mi pomáhá Lukáš Tureček, tudíž ano, trénoval jsem obranu. Každopádně, Lea znám, bavíme se, spárovali jsme spolu. Je to zkušený bojovník, nebude to lehké jako s Jankou, nicméně se na zápas velice těším. Je to další šance se poprat a zúročit to úsilí, co do toho sportu vkládám. Na tento zápas jsem perfektně připravený.

MATĚJ KOZUBOVSKÝ
Datum narození: 8.6.1996
Místo narození: Mělník
Výška: 190 cm
Váha (zápasová): 80 kg
Trenéři: Luboš Šuda, Lukáš Tureček
Gym: Pitbull Gym Kralupy
Přezdívka: ---
Bilance K-1 (profi/amatéři): 34 výher v profi (13 KO) - 6 porážek, vítěz Evropského finále muya thai ligy 2017, profi mistr ČR v K-1 (2018) i muay thai (2017), účastník světové soutěže Tatneft v ruské Kazani. 46 výher v amatérech (6 KO) - 12 porážek, mistr ČR v muay thai 2014

Leo platí za jednoho z nejlepších postojářů na tuzemské scéně MMA, je to díky tomu pro tebe ještě větší výzva bojovat právě s ním?

Jak jsem již zmínil, výzva to je. Leo je šikovný borec, postojař stejně jako já. Každopádně věřím, že můj stand-up rozhodne v můj prospěch.

Těšíš se i na případné přestřelky?

Na přestřelky se těším, právě ty budou duel rozhodovat. Diváky bude tenhle střet dost bavit.

Jsi postojář, platíš za velký tuzemský talent, ale současný boom zažívá přece jen MMA. Udrží tě postojářské sporty, nebo i ty koketuješ s MMA a je možnost, že tě v Oktagonu uvidíme i po skončení této pyramidy?

Momentálně v plánu skočit do MMA nemám. Určitě to jednou přijde, ale konkrétní termín teď neřeknu, uvidí se až po tom, jak dopadne Underground.

A jaké si tedy celkově dáváš cíle do kariéry?

Primárně chci vyhrát tento turnaj a pak si užít léto. (úsměv)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze