Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Cyborg vs. Holmová! Ženská MMA bojuje o přežití, která bojovnice ji nastartuje?

Cyborg vs. Holmová / zdroj foto: MMAjunkieCyborg vs. Holmová / zdroj foto: MMAjunkieLAS VEGAS – Poslední akce roku 219 pod hlavičkou slavné UFC. Poslední akce prodávaná prostřednictvím PPV (placený televizní přenos). A také akce, která má ukázat, jakým směrem se vydá ženská divize této ligy.

Původně byl galavečeru UFC 219 chystán pro velkolepý návrat hvězdného Ira Conora McGregora. Toho ale nyní daleko více než bojování zajímá stav bankovního účtu a ve chvíli, kdy se potvrdily zdravotní trable kanadské hvězdy Georgese St. Pierreho, ukázal Dana White – prezident ligy – na dvojici žen.

Brazilka Cristiane „Cyborg“ Justinová se postaví při první obhajobě pásu šampionky UFC v pérové váze americké legendě bojových sportů Holly Holmové.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Ta se může stát první ženou, která vyhraje tituly ve dvou vahách, což dosud dokázali vedle výše zmíněných mužů ještě BJ Penn a Randy Couture. „Pokud bych nevěřila, že mohu vyhrát, tak bych do toho zápasu nešla,“ prohlásila šestatřicetiletá „Kazatelova dcera“ před zápasem s obávanou soupeřkou.

Soupeřkou, která sice demoluje vše, na co přijde, na druhou stranu ale má na svém kontě několik dopingových škraloupů a škarohlídi ji podsouvají, že dosud neporazila žádnou opravdu špičkovou soupeřku. S čímž se dá – při vší úctě k ženské verzi Mika Tysona – zatím souhlasit.

„Že jsem měla dosud slabé soupeřky. Já si to nemyslím, respektuji všechny, se kterými jsem se utkala. O tomto nechám diskutovat fanoušky a novináře. Já se tím nezaobírám,“ řekla k tomuto tématu Brazilka minulý týden při setkání s novináři během media day.

Ať se na zápasový rekord tréninkové parťačky americké boxerské hvězdy Claressy Shieldsové díváte jakkoliv, pro duel s Holmovou je jasným favoritem. „Holly je tvrdá soupeřka. Velké jméno, velký bojovník. Má za sebou spoustu zápasů, velké zkušenosti. Myslím, že to bude parádní souboj,“ pronesla již směrem k sobotnímu duelu.

„Jsem připravená na cokoliv. Mnozí si myslí, že jsem stroj na první, nebo druhé kolo, ale já vím, že zápas může být i delší. Pokud mě Bůh požehná a já zvítězím v prvním dějství, budu šťastný. Ale trénuji na pětadvacet minut, ne na pět. Mám hodně zbraní ve svém arzenálu,“ přidala.

S ohledem na fakt, že i její protivnice je silně věřící (ostatně její přezdívka je více než výmluvná), bude zajímavé sledovat, na čí straně bude vyšší moc. Půjde totiž o střet knockoutérky, která umí pracovat také na zemi, s nesmírně šikovnou kontra-puncherkou, která má nejnebezpečnější nohy v UFC. A možná nejen v této lize.

A mnozí připomínají, že Holmová už v podobné situaci jednou byla. Psal se datum 14. listopadu 2015, když tehdy čtyřiatřicetiletá rodačka z Albuquerque ukončila neporazitelnost krajanky Rondy Rouseyové. Asi málokoho překvapí, že z novinářů se nyní stali historici.

„Když se někdo veze na vítězné vlně, může v něm začít převládat pocit, že je nezastavitelný a neporazitelný. Ale nakonec jsme všichni jen lidé, každý z nás může prohrát,“ usmívala se Holmová při vzpomínce na duel s Rouseyovou. Ta se po této porážce uzavřela do sebe a před následným duelem s Amandou Nunesovou, který prohrála už po 48 vteřinách, odmítala veškeré mediální aktivity.

„Víte, přeji Rondě jen to nejlepší, ale tímto požadavkem tehdy ukázala svoji slabost. Když prohrajete, je jasné, že se vás poté budou novináři vyptávat na nepříjemné otázky. Pokud nejste ale připraveni na setkání s médii, jak můžete být připraveni na soupeře na tak osamělém místě, jako je oktagon, kde jste sami za sebe a kde musíte především věřit v sama sebe?“ okomentovala chování své bývalé soupeřky.

Mimo jiné tím opětovně potvrdila, proč ji i přes nepřízeň bookmakerů mnozí přejí sobotní úspěch. Právě ona by se mohla stát novou hvězdou ženské MMA a potažmo i UFC, které prostě a jednoduše taková osobnost momentálně chybí.

Na druhou stranu, jak připomínají experti stanice ESPN, je otázka, zda stavět značku na ženě, která je skvělou a úspěšnou bojovnicí, která se chová uctivě a slušně i v soukromí, ale které je zároveň již šestatřicet let. O moc lepší profil pro tuto roli nenabízí ani její soupeřka. Cyborg je jen o čtyři roky mladší a jak již bylo zmíněno, její životopis není zrovna učebnicový.

Ani jedna z dam ale o tomto v tuto chvíli celkem pochopitelně nepřemýšlí. Brazilka chce obhájit svůj titul v nové divizi, Holmová pak po zápisu do historie, který ji jen těsně unikl při první bitvě o tento pás v této váze proti Nizozemce Germaine de Randamieové letos v únoru.

„Hodně mě láká být dvojnásobnou šampionkou UFC. Stejně tak mít ve svém rekordu výhry nad Rondou a Cyborg. Těžko hledat něco více v mé kariéře v tomto sportu. Nechci být definována jedním bojem, chci být definována celou svojí kariérou,“ dodala Holmová, která kromě pásu šampionky UFC vybojovala v minulosti tituly mistryně světa v kickboxu i klasickém boxu.

V kickboxu je již nyní považována za možná nejlepší bojovnici historie, boxerský server BoxRec.com ji pak v historickém žebříčku eviduje na druhém místě těsně za stále aktivní Kanaďankou Jelenou Mrdjenovičovou. Ovládne definitivně také svět MMA?

Přímý přenos hlavní karty galavečera z Las Vegas, který nabídne celkem jedenáct soubojů, vysílá od 4:00 hodin stanice Nova Sport 2.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze