Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bellator 262 na Voyo: Velasquezová bude hájit pás proti přemožitelce Částkové

  • Napsal Antonín Vavrda

Velasquezová a Kielhotzová na váženíVelasquezová a Kielhotzová na váženíPRAHA – Už dnes od půlnoci se mohou fanoušci MMA těšit na další galavečer pod hlavičkou Bellator MMA. Po osmi týdnech budou hrát opět prim ženy, tentokrát šampionka muší váha Juliana Velasquezová, která bude hájit titul i neporazitelnost proti Denise Kielholtzové.

Ne, nikdo nemůže říct, že by zámořské organizace nedávaly šanci ženám. Že by je „nenabízely“ světu. Ostatně také možná proto zamířila do klece královna boxerského ringu Claressa Shieldsová. Posuďte sami:

VÍCE Z RUBRIKY:

Bellator MMA dnes ve své domovské aréně Mohegan Sun Arena uspořádá čtvrtý galavečer za poslední dva měsíce. Podruhé budou hlavním tahákem ostré ženy.

Konkurenční PFL jde ještě dál. Dva z posledních tří galavečerů základní části lákaly na ženy, v prvním turnaji play-off bude opět hrát hlavní roli dosud neporažená Kayla Harrisonová. Ale to až v polovině srpna, sice také na Voyo, ale pojďme zpět do dnešní noci.

Deset zápasů nabídne Bellator s pořadovým číslem 262, v akci bude například velezkušený Matt Mitrione, neporažené hvězdičky Johnny Eblen, Cody Law i Diana Avsaragovová, která měla velké starosti při včerejším vážení, nakonec ale limit muší váhy splnila.

Bellator na VoyoBellator na Voyo

Hlavní pozornost ale pochopitelně poutá Velasquezová. A ta rozhodně o výsadu šampionky a „rozmazlované“ hvězdy přijít nechce.

„Nedávno jsem viděla její prohru s Vetou Arteagovou, který ji uškrtila ve stoje, ale to nic neznamená, už je to nějaký ten pátek (září 2018), má černý pás v judu, stejně jako já. Musím být coby držitelka titulu obezřetná, očekávat od ní cokoliv. Je to kickboxerská šampionka, má rád postojové disciplíny, ale věřím, že můj větší rozsah paží mi poskytne potřebnou výhodu,“ rozpovídala se čtyřiatřicetiletá rodačka z brazilského Ria.

Statistiky ji dávají lehce za pravdu. Na submisi vyhrála pouze jednou, šestkrát na body a má v rekordu také čtyři ukončení v postoji. To její o dva roky mladší vyzývatelka má bilanci vyrovnanější. Knockoutem vyhrála dvakrát, na submisi třikrát, na body jednou.

Denise kielholtzová na váženíDenise kielholtzová na vážení

Juliana Velasquezová na váženíJuliana Velasquezová na vážení

A jelikož i dvě její prohry přišly před limitem, tak jedinou soupeřkou, se kterou bojovala plných patnáct minut, byla Češka Petra Částková. Devětatřicetiletá veteránka bojové scény, která má za sebou kariéru v klasickém boxu i kickboxu měla také dnes bojoval, o pár hodin dříve se představí v Praze na galavečeru IAF Fight Night Vol. 1 (zápas byl ale včera večer zrušen).

„Už jsem ale oficiálně bojovnice MMA, mám z ucha květák,“ rozesmála se na tiskovce před galavečerem bojovnice, která to mám v kickboxu 47-3, ovšem „květákové ucho“ je poznávací znamení graplerů. A potvrzuje slova šampionky o tom, že je Holanďanka kvalitní judistka. „Ano, je to komplexní bojovnice, ale ten pás si vzít nenechám. Chci obhájit a pak si dopřát pořádně dlouhou dovolenou,“ dodala Brazilka.

Zda na její slova zjistíme až nad ránem, hlavní karta startuje ve 3:00 hodin, jak už bylo zmíněno, celý galavečer můžete sledovat od půlnoci na portálu Voyo.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

KSW na VoyoKSW na Voyo

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze