Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zápas století bude, Vémola je v Oktagonu a Végh už se těší. A právník čeká na soud

  • Napsal Antonín Vavrda

Végh vs. Vémola / zdroj foto: Czechfighters.czVégh vs. Vémola / zdroj foto: Czechfighters.czPRAHA – V pondělí odpoledne si přichystala Oktagon MMA – jedna ze dvou největších tuzemských organizací bojových sportů – velkolepou show pojmenovanou Oktagon PrimeTime. Při pří oznámili promotéři Ondřej Novotný a Pavol Neruda několik novinek pro rok 2019. Tou největší byl příchod Karlose Vémola pod křídla této organizace z konkurenční XFN.

„Léta slibuji, že doručím československý fight století s Attilou Véghem. Zjistil jsem, že jinak, než v Oktagonu to nepůjde. A když svým fanouškům něco slíbím, tak to doručím. Také jsem slíbil, že zmlátím Samuela Krištofiče, který, když se dozvěděl, že tu budu, tak raději utekl někam na sever,“ pronesl Karlos Vémola poté, co přišel na pódium a své místo jako poslední ze všech představených zápasníků, kteří se netradiční tiskové konference zúčastnili.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Netradiční pro české fanoušky i novináře, v zámoří je ale tento formát – promotéři – a kolem posazení na vyvýšeném pódiu bojovníci, na které míří kamery, a před nimi novináři, zcela běžný. Ostatně příští týden tohoto budeme svědky znovu, až se tu představí cirkus jménem UFC.

Ale zpět do pondělního odpoledne v pražském Royal Theather.

Nechuť směrem ke Krištofičovi dal Vémola najevo už ve chvíli, kdy přišel na pódium a s dresem Oktagonu si stoupl tak, aby nebyl vidět na fotkách obličej slovenského zápasníka, ale jen vedle vyobrazeného Davida Kozmy, se kterým se Krištofič utká 16. března v Ostravě.

Na této akci už bude i „Terminátor“. Proti komu, to se ještě neví. Již nyní je ale jisté, že nebude na hlavní kartě vysílané v O2 TV, ale v předzápasech, které vysílá organizace živě na svém youtube kanále.

„My nechceme dělat rozdíly mezi hlavní kartou a předzápasy. Obě jsou totiž nabité, jsou to dvě špičkové karty. Kdo nebude přímo v hale, o Karlose přijde,“ začal vábit fanoušky Ondřej Novotný, jeden ze dvou promotérů Oktagonu.

Momentálně je prodáno do Ostravar Arena sedm tisíc lístků, kapacita se může vyšplhat až k 11 tisícům. Jisté je, že ti, kteří mají koupený na souběžně konaný turnaj XFN v Brně, kde měl původně Vémola bojoval s Martinem Šolcem, o svého hrdinu přijdou.

Pokud tedy nezaplatí vstupné i do poklady Oktagonu. „Tohle je starost Voldemorda (promotéra XFN Petra Kareše) a jeho party, která všem účelově lhala. I my věděli, že Karlos v Brně nebude, na což jsem se snažil upozornit, jak to šlo. Je mi těch fanoušků líto, ale nevidím důvod, proč bychom my měli nějak doplácet na činy druhých,“ rýpl si do konkurence Novotný.

Ten zároveň mezi řečí pronesl, že chystají další volně dostupný i placený obsah pro fanoušky MMA. Zda do té druhé skupiny budou patřit i on-line přenosy na youtube či facebooku (třeba už pro ostravský turnaj), ale už neřekl.

Stejně tak se zatím neví, jak bude vypadat složení semifinálových dvojic nové show Projekt X, ve kterém si to rozdají čtyři bojovnice – amatérky. Dvě z Česka a dvě ze Slovenska. Vše směřuje k tomu, že semifinálové boje ovlivní hlasováním na sociálních sítích sami fanoušci.

Jisté naopak je, že druhý díl Projektu X proti sobě svede vítěze prvního souboje Petera Benka a Jakuba Štáfka, který 30. prosince absolvoval vítěznou premiéru v boxerském ringu. Také populární herec byl účastníkem pondělní tiskovky. O svých plánech neprozradil, spíše bavil místní napodobováním slov a chování Vémoly.

Karlos Vémola na tiskovce / zdroj foto: Czechfighters.czKarlos Vémola na tiskovce / zdroj foto: Czechfighters.cz

I když... „Rád bych se vyhnul Vémolovi, Kozmovi, Martínkovi, Attilovi (Véghovi) i Melounovi (Miloš Petrášek),“ pobavil osmadvacetiletý herec, kterého čeká v průběhu letošního roku po boxerském debutu i ten v kleci.

Podobně si budou muset fanoušci počkat i na zmíněný česko-slovenský duel století Vémola vs. Végh, ke kterému dojde až ve druhé polovině roku. „Jsem rád, těší mě, že si Karlíto uvědomil, že tato organizace je česko-slovenská jednička. A nebudu zastírat, že je velmi silný soupeř. Někde uprostřed mého seznamu,“ smála se slovenská legenda a bývalý šampion slavné organizace Bellator.

„To se pleteš, budu jedním z těch, kteří tě porazili. A jediným, kdo tě porazí dvakrát, protože je jasné, že ve smlouvě na náš duel by měla být zakomponována klauzule o odvetě,“ kontroval Vémola. Jeho slova o tom, že se fanoušci mohou těšit minimálně na dva souboje tuzemských velikánů polotěžké váhy, potvrdili i promotéři.

Zároveň došlo i na právnickou vložku. To ve chvíli, kdy Vémola několikrát zopakoval, že kolem jeho konce v organizaci XFN bude řešit známý právník Michal Dittrich, kterému také na chvíli předal mikrofon. „Máme vše podložené, ale nejspíše se s nimi utkáme u soudu. Ale stejně jako Karlos vítězí v oktagonu, my vyhrajeme u něj,“ řekl Dittrich.

Domácí fanoušci MMA se tak mají v dalších dnech, týdnech a měsících nač těšit. V oktagonu i mimo něj...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze