Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whittakera zradilo před UFC 234 zdraví. White: Kdyby šel do oktagonu, mohl zemřít

  • Napsal Martin Kopunec

Gastelum na UFC 234Gastelum na UFC 234PRAHA – Snad až zakleté se zdají být hlavní číslované karty na turnajích UFC. U protinožců obzvlášť. Ke smůle všech fanoušků se jen pár hodin před začátkem turnaje UFC 234 zrušil hlavní souboj večer kvůli zdravotním potížím šampiona střední váhy Roberta Whittakera.

Ještě pár hodin před samotnou akcí, která se konala v tenisové Rod Laver Arena v Melbourne Parku, bylo vše, jak má. Diváci se těšili na skvělý galavečer plný hvězdných jmen, který měl vrcholit soubojem o titul ve střední váze mezi domácím šampionem Robertem Whittakerem a vyzývatelem Kelvinem Gastelumem.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

V sedm ráno tamního času, zaklepal na dveře sedmadvacetiletého Gasteluma pracovník UFC a oznámil mu, že se zápas nekoná. Důvodem jsou zdravotní komplikace jeho soupeře. Rodák z Kalifornie neváhal ani chvíli a sám sebe prohlásil za nového šampiona.

„Žiju ve světě wrestlingu, kde, když jeden bojovník nenastoupí z jakéhokoliv důvodu do zápasu, automaticky je vítězem jeho protivník,“ nechal se slyšet Gastelum.

Svá slova korunoval tím, že po celou dobu turnaje nosil přes rameno pás šampiona UFC, který si vypůjčil od svého kamaráda a šampiona v muší váze, Henryho Cejuda. Svým chováním ale ani zdaleka nepředvedl profesionální přístup a mezi fanoušky pro něj nenašel příliš pochopení.

Nutno dodat, že Gastelum později na Twitteru projevil ke svému soupeři pochopení a popřál mu brzké uzdravení. Ani to mu však nebránilo, aby v jednom z rozhovorů podotkl, že za tréninkový kemp utratil 50 tisíc dolarů a doufá v kompenzaci ze strany UFC. Dle smlouvy by měl dostat zhruba polovinu garantované výhry.

Co se ale stalo, že k tomuto všemu muselo dojít?

„Robert Whittaker má s největší pravděpodobností kýlu, a bude operován,“ komentoval jako první nelehkou situaci ještě před samotným turnajem prezident UFC Dana White.

„Rob se zprvu cítil nafouklý a unavený, což ale není nic neobvyklého, když máte velkou fyzickou zátěž při shazování váhy a následnému nabírání. Asi v deset večer jsme měli telefonát od Sofie (Whittakerova manželka), která nám sdělila, že Robert má obrovské křeče v břiše, nemůže spát a nedojde sám ani na záchod. Robert začal posléze zvracet a byl přivolán lékař. Po pár hodinách monitorování bylo jasné, že šampion musí ihned na operační sál,“ pokračoval v osvětě.

„Strašně mě to mrzí. To byly první slova, co mi Rob řekl, když jsem vstoupil do jeho pokoje. Zeptal jsem se ho, o čem to mluví, vždyť má vážné zdravotní problémy, a on na to, že je mu líto všech těch lidí, co zaplatili za lístek a nedostanou to, co chtěli. To je celý Robert, vždy myslí nejprve na ostatní a pak až na sebe,“ zaznělo dále od Whita.

„Náš doktor tvrdí, že za třicet let neviděl, že by se něco podobného stalo tak mladému člověku. Většinou tím trpí starší lidé. Jde o opravdu vážnou věc a myslím, že Robert si to až tak neuvědomil, ale s podobným zdravotním problémem by v oktagonu mohlo dojít až ke smrtelnému zranění,“ zakončil White.

Dle dostupných informací osmadvacetiletý rodák ze Sydney ještě po předoperačním vyšetření prohlašoval, že musí jít bojovat, jinak budou všichni moc zklamaní.

Pro Whittakera jde každopádně o další smolné zranění, která ho za poslední rok provází jako prokletí. Loni v únoru musel zrušit svůj souboj v australském městě Perth proti Lucku Rockholdovi, kvůli problémům s žaludeční infekcí. V následném vítězném zápase s Yoelem Romerem si zlomil ruku a byl opět na nějakou dobu mimo hru. Zatím nejvážnější zdravotní potíže ale přišly nyní.

„Psychicky je na tom špatně, tvrdě trénoval a těšil se na setkání s Kelvinem. Shoda náhod tomu tak nechtěla. Doufejme, že vše proběhne hladce a doktoři odvedou skvělou práci. Pokud vše půjde tak jak má, tak bude mimo trénink zhruba 4 týdny,“ povzbudil svého šampiona ještě na dálku Whyte...

Doufat budou také samotní fanoušci, mezi kterými je ostatně Whittaker velmi oblíbený.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze