Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

White: McGregor má v kotnících artritidu. Conor: Může za to celé zasrané zápasení

  • Napsal Martin Kopunec

Conor ve třetím duelu s PoirieremConor ve třetím duelu s PoirieremPRAHA – Další a další novinky chodí kolem momentálně asi nejsledovanějšího kotníku světa bojových sportů – na levé noze Ira Conora McGregora. Spekulace, že „Notorious“ nevstupoval do souboje s Dustinem Poirierem na UFC 264 (prohrál pro zranění v závěru 1. kola) stoprocentně zdravotně v pořádku, potvrdil také prezident UFC Dana White.

Od toho souboje už uteklo jedenáct dní, přesto stále mezi fanoušky rezonuje. Důvod je nasnadě. Nejbohatší sportovec planety prohrál s Dustinem Poirierem i odvetu a pro mnohé se stal již odepsaným.

„Do zápasu jsem šel zraněný," prohlašoval ovšem už krátce po prohře McGregor, což v tu chvíli působilo jako dětinské kopání kolem sebe.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

„Lidé se mě ptají: 'V jakém okamžiku se noha zlomila? Moje odpověď? 'Zeptejte se Dany Whitea, zeptejte se UFC, zeptejte se hlavního lékaře UFC, doktora Davidsona.' Oni všichni věděli, že jsem šel do klece s únavovou zlomeninou v noze. Mluvili jsme o tom, že by se duel odložil, protože jsem absolvoval sparingy bez chráničů holení a několikrát jsem se zranil o koleno protivníka, ale nakonec jsem se rozhodl bojovat,“ zaznělo od něj později.

„Proč? Nebylo to poprvé, problémy s kotníkem mám po celá ta léta neustálého zasraného zápasení. Před každým tréninkem jsem si kotníky omotával. Dokonce jsem absolvoval spoustu tréninků, kdy mě kotník bolel, ale stejně jsem si nedával pauzy,“ vysvětlil své důvody pro riskování toho, co se nakonec stalo.

Dana White nyní v rozhovoru pro FOX News jeho slova potvrdil. Pronesl, že se jeho problémech rodáka z Dublinu se skutečně vědělo už před duelem a že McGregor požádal úředníky Nevadské sportovní komise (NAC), aby si kotníky mohl zatejpovat.

„Posledních několik let měl problémy s kotníky a požádal komisi, zda by si je mohl před soubojem s s Poirierem zatejpovat. Povolení dostal. Nakonec se ale rozhodl, že to neudělá. Netuším proč,“ zaznělo od nejmocnějšího muže MMA světa. „Ale ano, Conor má chronickou artritidu v kotnících.“

Na druhou stranu, výkonný ředitel NAC Bob Bennett pro Las Vegas Review-Journal řekl, že on ani jeho spolupracovníci nemají žádné informace o problémech McGregora, které by předcházely galavečeru UFC 264. V souladu se směrnicemi NAC totiž musí zápasníci vyplnit předzápasový formulář, kde jsou mimo jiné otázky na zdravotní problémy, a to včetně chronických či závažných.

„Pokud bychom někdy měli informace, že zápasník není schopen bojovat, nenechali bychom ho bojovat. Musel by absolvovat prohlídku navíc, kdy by lékař určil, zda může zápasit,“ pronesl Bennett. Dlužno dodat, asi žádný zápasník nejde do duelu po případném kempu bez (větších či menších) bolístek.

A je jen na něm a jeho týmu, zda o nich řekne, nebo je zatají s vědomím toho, že riskuje vlastní zdraví. A s vědomím toho, že musí projít standardní lékařskou prohlídkou.

Tak, či onak, McGregor ještě necelých 24 hodin po duelu absolvoval operaci, při které mu byly zlomeniny holenní kosti nad kotníkem srovnány, a dle manažera Audiho Attara by se měl ze zranění plně zotavit. Tedy pokud dodrží harmonogram rekonvalescence a rehabilitace. O berlích by měla irská hvězda chodit ještě minimálně pět týdnů.

Dle Whita se dříve než v létě 2022 do zápasového proces jeho největší klenot nevrátí. „Bude mu trvat rok, než se z toho plně zotaví, než se bude moci vrátit. MMA je tvrdá hra, ten kluk vytvořil obrovský odkaz, vydělal spoustu peněz, takže uvidíme, jak se bude vyvíjet zbytek jeho kariéry,“ naznačil vlastně podobně jako McGregor, že ve vzduchu je třeba i konec kariéry.

I když, tu už bývalý šampion dvou vah UFC ukončil několikrát a vždy se vrátil. A jen těžko si představit, že by ji chtěl ukončit tímto způsobem...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze