Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Za genocidu skoro vražda v oktagonu. Armén chtěl uškrtit tureckého rivala

Abrahamjan nechce slézt ze svého protivníkaAbrahamjan nechce slézt ze svého protivníkaSAMARA – Hodně nepříjemnou dohru mohl mít nedělní 18. galavečer Gorilla Fighting 18 (GFC). Hned v prvním duelu se proti sobě postavili debutující Armén Rafael Abrahamjan a Turek Batuhan Akduman. Zvítězil prvně jmenovaný, jeho rivalovi ale šlo v zápase ve váze do 65 kg o život...

To video doslova obletělo svět. Minimálně na sociálních sítích. Abrahamjan se dostane v polovině prvního kola nad svého protivníka do skvělé škrtící pozice a začne své sevření utahovat. Povolit nehodlá ani poté, co se jej snaží od Akdumana odtrhnout rozhodčí.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Rozhodčímu a členům jeho týmu se jej povedlo vzkřísit mimo jiné i pomocí čpavku až po několika minutách. Dle tureckých médií není čtyřiadvacetiletý zápasník v ohrožení života.

Většina příznivců MMA okamžitě začala do Arména ostře šít, mimo jiné psát o doživotním zákazu. Trest je sice na místě, zároveň je ale třeba přihlédnout k jiné skutečnosti.

Mezi lety 1915 až 1918 vyvraždili Turci na 1,5 milionů Arménů, dle historiků jde vlastně o první historicky jednoznačně doloženou genocidu. Vztahy obou zemí jsou i po sto letech nesmírně vyhrocené a velmi často se projevují také na sportovních kolbištích.

Vedle trestu pro Abrahamjana, kterého ani národní příslušnost neopravňuje k tomu, co udělal, se ale nabízí taktéž postih vůči dagestánské organizaci (mimo jiné z této části Ruska pochází i Chabib Nurmagomedov) za to, že proti sobě postavila arménského a tureckého protivníka (šlo otevírací duel večera).

O historii obou zemí jistě Rusové moc dobře ví a bojové sporty přece jen nejsou fotbal či jiné kolektivní zápolení...

Mimochodem, galavečer o celkem sedmi chodech nakonec pokračoval až do konce.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze