Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Po brutální řeži zemřel bojovník MMA. 'Měli to ukončit dříve,' tvrdí McGregor

  • Napsal Antonín Vavrda

Brutální bitvě, po které Carvalho zemřel, přihlížel i McGregorDUBLIN – Celý svět ultimátních zápasů zahalil velký smutek. Osmadvacetiletý Portugalec Joao Carvalho totiž v noci na úterý zemřel dva dny po svém prohraném duelu v irském Dublinu, ve kterém ho domácí Charlie Ward nakonec knockoutoval.

„Dostal hodně tvrdých ran. Myslím si, že ten zápas měl být zastaven o něco dříve,“ řekl britským deníkům mimo jiné i šampion UFC v pérové váze Conor McGregor, který si nemohl coby dublinský rodák nechat celou akci ujít. A také coby tréninkový parťáka Warda.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bohužel stejně jako další fanoušci viděl brutální zápas velterové váhy, který neskončil ani poté, co po Carvalho padl po tvrdých úderech na hlavu k zemi a soupeř do něj i nadále bušil. Pravidla toto sice dovolují, dle pozorovatelů ale v tomto případě rozhodčí v oktagonu zaváhal.

A právě toto zaváhání se nakonec stalo Portugalci s oficiální bilancí 1 výhra a 2 porážky osudné (jeho přemožitel ji má přesně opačnou a je oficiálně vedený ve vyšší váhové divizi).

„Popularita MMA není žádnou obhajobou pro legální zabíjení,“ pustil se ostře do tohoto sportu sloupkař britského listu The Guardian Johnny Watterson. Nebyl jediný. Odpůrci MMA a potažmo bojových sportů dostali do svých úst pořádnou dávku munice.

Na obranu svého sportu následně přispěchal právě sedmadvacetiletý McGregor: „Jsme jen lidé, kteří dělají to, co milují. Nikdo nechce v bojových sportech nic podobného vidět. Pro všechny je snadné MMA kritizovat, ale pro všechny bojovníky, pro které znamená tento sport všechno, je to hořká chvíle. Ztratili jsme jednoho z nás.“

„Byl jsem vedle ringu a podporoval svého parťáka. Ten zápas byl nahoru a dolů. Nemůžu to prostě pochopit. Doufám, že si Joaoa budeme pamatovat jako bojovníka, který dělal to, co miluje. Dejme mu respekt a obdiv, jaký si zaslouží,“ přidal muž, kterému MMA zajistilo slávu a bohatství.

„Je to těžké, zatím jsme o tom zápase nemluvili. Můj syn je zdrcený. Divíte se mu? Nikdy jsem ostatně nechtěl, aby zápasil. Bylo to poslední kolo, nikdo nečekal, že to takhle dopadne. Myslím, že kdyby šlo třeba o box, tak to sudí zastavil,“ řekl ostrovním médiím otec vítěze Charles Ward Sr.

Dlužno dodat, že Carvalho nezemřel přímo v oktagonu. Dokonce z něj odešel s úsměvem na rtech. „Chodil, mluvil, usmíval se,“ řekl serveru Sherdog.com zástupkyně organizátorů z TEF Katarzyna Michlicová.

Jenže stav osmadvacetiletého bijce se rapidně zhoršil zhruba dvacet minut po zápase v šatně, kde si stěžoval na bolesti hlavy a začal zvracet. Byl proto okamžitě převezený do Beaumontské nemocnice, kde postoupil akutní operaci mozku, po které zůstal v umělém spánku. Z něj se ale již neprobudil.

„Chceme vyjádřit naši nejhlubší soustrast rodině Joaoa Carvalha i jeho týmovým kolegům z týmu Nobrega. Naše myšlenky i modlitby jsou s vámi,“ řekl výkonný ředitel organizace TEF Cesar Silva k celému incidentu.

Toho nyní nečeká lehké spaní. Místní úřady začaly vyšetřovat okolnosti Carvalhovy smrti, aby mohly zodpovědět otázku, která tíží vlastně všechny: Dalo se jeho smrti na Národním dublinském boxerském stadionu (právě zde měl před dvěma měsíci boxovat český bijec Michal Dufek, galavečer byl ale zrušený kvůli teroristickým útokům den před konáním, pozn. autora) předejít?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze