Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Šílený McGregor. Napadl autobus se zápasníky, dva zranil a vyřadil z UFC 223

  • Napsal Antonín Vavrda

Conor McGregor útočíConor McGregor útočíNEW YORK – Tak tohle UFC a vlastně žádná velká prestižní organizace bojových sportů ještě nezažila. Hvězdný Ir Conor McGregor napadl ve čtvrtek odpoledne autobus se zápasníky a jejich doprovody, když se vraceli z brooklynské Barclays Center, kde se konala oficiální tisková konference k sobotnímu UFC 223.

Celý svět bojových sportů se ptá: „Zbláznil se Conor McGregor?“

VÍCE KE CONORU MCGREGOROVI:

„Organizace UFC považuje celý incident za nepřijatelný a pracuje na krocích, které budou následovat. Zápas Arťoma Lobova byl odstraněný z víkendového turnaje účastníci incidentu nejsou na UFC 223 vítání,“ zní v prohlášení UFC, které vydalo dnes v noci SELČ (Středoevropského letního času, v New Yorku je o šest hodin méně).

Co se tedy vlastně stalo? Co udělala jedna z největších hvězd ligy, která v ní ale nebojovala od prosince 2016 tak šíleného?

Vše lze odsuzovat z videí, které natočili přítomní, povětšinou skupina, která irského bouřliváka doprovázela. McGregor nejdříve na sociálních sítích vzkázal prezidentu UFC Danu Whitemu, že mu nemůže vzít to, co jim nikdy ani nepatřilo (po sobotní akci už nebude McGregor šampionem ligy v lehké váze).

Následně vtrhl do prostor obří Barclays Center (podzemní parkoviště) a tam ostře zaútočil na autobus, kde měli sedět někteří bojovníci červeného rohu pro sobotní galavečer. Měl mezi nimi být také Rus Chabib Nurmagomedov, který si o pár dní dříve vyměnil několik pohlavků s krajanem Arťomem Lobovem, kamarádem a tréninkovým parťákem Ira.

V autobuse seděli také Michael Chiesa (lehká váha), který se měl utkat s Anthonym Pettisem a Ray Borg (muší váha), kterého měl čekat souboj s Brandonem Morenem. Chiesa a Borg byli zraněni v obličeji – nejspíše střepy ze skla – a tyto duely tak byly z UFC 223 staženy. Že se v sobotu neobjeví v oktagonu, platí také pro Lobova, který byl v útočící bandě kolem McGregora.

„Jsem zničený, ale respektuji kroky Newyorské sportovní komise i UFC. Věřím, že se s Pettisem utkáme co nejdříve. Třeba 9. června,“ napsal na twitteru Chiesa.

Okamžitě se začaly objevovat informace o nebezpečí bojovníků, zatčení McGregora a další informace. Situace by ale měla být momentálně následující:

INFORMACE POLICIE A PROHLÁŠENÍ UFC
Mluvčí NYPD (policie New York) George Tsourovakas: „McGregor je vyslýchán, vyšetřování incidentu ze 78. okrsku pokračuje. Zatím nebyla vznesená žádná obvinění.“ (dle NBC-4News ani nebudou)

UFC: „V průběhu dnešní mediální akce UFC 223: Khabib vs. Holloway v Barclays Center, Conor McGregor a Arťom Lobov vstoupili do budovy doprovázeny více než tuctem dalších jedinců. Skupina zahrnující McGregora s Lobovem demolovala vozidlo, které převáželo několik zápasníků, které o víkendu čeká turnaj. Newyorská policie byla ihned upozorněna a nyní situaci vyšetřuje. UFC velmi úzce spolupracuje s New Yorskou atletickou komisí a bezpečnostními složkami z Barclays Center. Všechny strany spolupracují, aby udělali maximum k zajištění dostatečné úrovně bezpečnosti sportovců i fanoušků. Organizace povazuje dnešní incident za nepřijatelný a již pracuje na krocích, které budou následovat. Zápas Arťoma Lobova byl odstraněn z víkendového turnaje a účastníci incidentu nejsou na UFC 223 vítání.“

Ir se přihlásil u newoyrské policie sám. K žádnému vážnému zranění pak nedošlo. Byť výkonný ředitel UFC Reed Harris napsal na sociální sítě, že je v nemocnici s jedním s jeho zraněným spolupracovníkem, který by mohl mít zlomenou ruku a že se báli o život. Na to reagoval jeden z bojovníků Josh Thompson, který řekl, že pokud bude muset před soud, nic takového z jeho úst nezazní.

Jeho tweet byl následně ale smazán a Dana White – který na McGregora vždy trpěl a jeho chování omlouval – tentokrát čin ostře odsoudil. „Nic nechutnějšího jsem ještě neviděl,“ zaznělo z jeho úst před americkými novináři. Dle všeho tak je návrat Ira do ligy, o kterém se mluvilo v souvislosti s podzimním termínem, nejspíše amen. Zvláště, když se do UFC vrací Brock Lesnar.

I když...

„Já se tomu jen směji. Rozbíjí okna? Proč? Měl prostě jít dovnitř. Když jsi takový gangster, proč prostě nepřijdeš. Tohle město má s gangstery dlouhou minulost. Chceš se mnou mluvit? Řekni kdy a kde. Nemám s tím problém. Já jsem v tomto vyrůstal. Chceš se mnou bojovat? Řekni kdy a kde. Musí se to tak stát. Jeden na jednoho, deset na deset, je mi to jedno. Tohle musíme vyřešit mezi sebou.“

To jsou slova Rusa Nurmagomedova, který následně ještě dodal, že si nepřeje, aby McGregor skončil za celý incident ve vězení. Chce si to s ním rozdat tváří v tvář jako chlap. Přistoupí na toto UFC, Dana White a vlastně i Ir, který dlouho tvrdil, že pro něj není bijec přezdívaný „The Eagle“ soupeřem?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze