Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Příště necháme Američany hladovět, Vémola chce všechny kousat a další perly

Tiskovka po Oktagonu 12 / zdroj foto: OKTAGON MMATiskovka po Oktagonu 12 / zdroj foto: OKTAGON MMATRNAVA/BRATISLAVA – Vedle samotných zápasů jsou mnohdy zajímavé také tiskové konference po sportovních klání. Organizace OKTAGON MMA s nimi přišla vlastně loni po akci v pražské O2 Arena a od té chvíle jsou již nedílnou součástí jejích galavečerů. Navíc je živě streamuje také svůj youtube kanál. Fanoušci tak mají možnost poznat své oblíbence i z trochu jiné stránky...

Byla to zábava se vším všudy. Galavečer v hale Ondreja Nepelu byl více než vydařenou akcí MMA a podobně povedená byla i následná tisková konference.

Tu de facto otevřel bodrý Mach Muradov, který při hledání kurzu na vítězství Virgila Zwickera nad Attilou Véghem s nenuceným výrazem pronesl: „Bylo to nějakých 4,8. Vsadil jsem si.“

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Že není jediným ze zápasníků, který sází, potvrdily i následující minuty. „Chtěl jsem ho ukončit v první minutě, byl tam na to dobrý kurz, holt nevyšlo,“ pousmál se s mikrofonem v ruce Karol Ryšavý. Zatímco on to mohl brát s nadhledem, jeden z jeho trenérů si nejspíše trhá vlasy, protože zákulisím se nesla šuškanda, že právě z týmu Spartakus Fight Gym v Trnavě na tento kurz přilétlo několik stovek eur.

„Mně tip vyšel,“ pobavil dnes již týmového parťáka Samuel „Pirát“ Kristofič.

Hodně se mluvilo, byť tentokrát nebyl osobně přítomen, také o Karlosi „Terminátorovi“ Vémolovi, kterého v průběhu galavečera vyzvali hned dva soupeři – Brazilec Henrique da Silva přezdívaný „Frankenstein“ i Zwicker.

„Frankenstein vyzval Karlose, který výzvu přijal, pak hned chtěl i Virgila, tvrdí, že chce oba, že mu to nemůžeme udělat. Tak já nevím, asi proti němu postavíme tag teams po vzoru wrestligových soutěží a budou se na něm střídat. On tam dneska stál a chtěl ten lev každého pokousat, já mu říkal, hlavně klid... je tu ještě Kimball, kterému jsem posílal PPV, ještě nepsal, koho si vybral. Vše má čas, jdeme postupně,“ přidal i přes únavu skvěle naladěný promotér Ondřej Novotný.

Vtípky nešetřili ani další. Pobavil Gábor Boráros, když pronesl, že kvůli zranění se držel trošku zpět, takže to mohlo vypadat, že je opatrný. Přitom sebevědomého Jana Janku ukončil za 242 sekund.

Nebo Mach Muradov, který opakovaně přiznal, že bude bojovat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. I když jeho cílem je titulový souboj v nové, velterové váze proti současnému šampionovi Davidu Kozmovi. „Asi kvůli němu budeme muset přidat galavečery. Vlastně proč to tady teď bourat, že?“ mrknul na něj Novotný. „Ne, je tady více zájemců, kecat do toho budou chtít i další. Myslím, že momentálně máme nejsilnější velter v Evropě,“ přidal už s vážnou tváří.

Zajímavou story vyzradil také jeho promotérský parťák Pavol Neruda. A to ve chvíli, kdy došla řeč na nepovedené shazování Virgila Zwickera, který tak napodobil svého krajana Jeremyho Kimballa před jeho první bitvou s Milošem Petráškem. „Nedělal tu váhu šest let. A jeho metody jsou trochu zastaralé, jako z minulého století,“ řekl nejdříve Novotný a toto přeložil i americkému Indiánovi, kterého tím hodně pobavil.

Pak si ale vzal slovo Neruda. „Chtěli jsme tady mít bojovníky už ve čtvrtek, abychom mohli dělat váhu už v pátek ráno, za což nám někteří kluci děkovali ještě dnes (v den galavečera). No a Brazilcům jsme vlastně pomáhali s vahou už během cesty, protože jsme jim vybavili let, kde neměli žádné jídlo, ani pití a oni ani neměli kartu, peníze, nic,“ vysvětlil spolumajitel organizace.

Novotný nejdříve s úsměvem kroutil hlavou a poté s úsměvem dodal: „To je vlastně i odpověď na tvoji otázku. Příště letí i Američané s Norwegian Airlines, vychytralou to společností, kde nebudou moct nic jíst, ne jako dosud. A třeba to zabere!“

Došlo ale i na vážná témata. Například Neruda prozradil, že mají de facto připravené fightcard až do galavečera s pořadovým číslem 15. Že Vémola určitě letos nedostane do oktagonu Zwickera (pokud nedojde na zranění) a že je dost možné, že se dočkáme na české půdě americké bitvy mezi ním a právě Kimballem.

Že by vítěz následně vyzval lepšího z dvojice Végh – Vémola, kteří si to i přes prohru prvně jmenovaného v Bratislavě na začátku listopadu v české metropoli rozdají tak jako tak, není třeba dodávat.

Podobné to je s tituly, které momentálně drží ve velteru David Kozma a v těžké váze Michal Martínek, jenže oba mají momentálně zahraniční povinnosti. „Pokud nebudou do roka obhajovat, budeme to řešit. V případě Davida, který se letos u nás – na rozdíl od ruské RCC – už nejspíše neukáže, by šlo asi o prozatímní pás, pokud Michal uspěje v UFC Contender a získá v zámoří smlouvu, pak budeme hledat jeho nástupce, už pro Štvanici chystáme jeden zajímavý souboj v těžké váze,“ řekl Novotný.

Ten také pronesl, že chtějí postupně představovat další šampiony, ale nechtějí to zbytečně hnát, aby pásy této organizace měl řádný lesk a ohlas tak, jak má nyní. „Ví o nás. V Evropě a vlastně i v zámoří. Někdy o nás v UFC vědí více než bychom sami chtěli. My v našem světě je ohrozit nemůžeme, v jejich je to ale jiné. Což je pro nás vlastně dobře, je to výzva prát se s těmito velkými kluky, protože náš vztah není kamarádský, ale konkurenční. Tvrdě konkurenční,“ přidal.

I při tomto tématu se našel prostor pro vtípek. „Lajoš (Klein) předvedl skvělý výkon ve váze, která není jeho. Minimálně pro světové kolbiště. To, jak vystřelil z trenér toho kluka, co teď už ví, že měl raději jet do Vegas (na UFC Conteder), mu možná paradoxně pomohlo k tomu, že už ho u nás neuvidíme a že bude zápasit v UFC,“ pochválil Novotný na závěr staronovou akvizici v osobě Ľudovíta Kleina, který o váhu výše (v lehké) zničil za 147 sekund Brazilce Williana Limu.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze