Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Krotí mladé kriminálníky, zvládl i Petráška. Ten se bouří a podal protest

Petrášek vs. Christensen / zdroj foto: OKTAGON MMAPetrášek vs. Christensen / zdroj foto: OKTAGON MMAPRAHA – Byl to nejdiskutovanější duel sobotního galavečera Oktagon 15. Tedy pokud jde o jeho výsledek. Dánský bijec Joachim Christensen v divácky ne až tak atraktivním duelu dokázal porazit 2-1 na body českého miláčka davů Miloše Petráška. Jeho tým před dvěma dny podal oficiální protest ke Komisi rozhodčích Českého svazu MMA. Ta rozhodne zhruba v polovině příštího týdne.

Michal Popelák, Petr Balej a Ondřej Starý nabodovali duel 29:29, 29:28 a 29:28. Hned po verdiktu našlapaná O2 Arena spustila bouřlivý nesouhlasný hukot, André Reinders chodil po oktagonu jako pověstný tygr v kleci, překvapený byl také čtyřicetiletý Dán.

VÍCE K OKTAGONU 15:

Ještě v aréně panovaly mezi bojovníky pozitivní emoce, oba se společně vyfotili, Petrášek poté vyprávěl českým žurnalistům, že nechce verdikt nějak zpochybňovat, že nechce ani případnou dohru u zeleného stolu, protože to je stejně zbytečné.

Teď v emocích si říkám, že je možná načase, abych se věnoval něčemu jinému. Mrzí mě to, pochopil bych, kdyby se toto stalo v zahraničí, ale tady cítím, že jsem měl vyhrát. Co bych měl udělat více, někoho pobodat? Jasně, to poslední kolo jsem zvolnil, protože mi roh říkal, že jsem první dvě kola vyhrál, což byla chyba, ale stejně,“ kroutil hlavou zklamaně „Meloun“.

PROHLÁŠENÍ MILOŠE PETRÁŠKA DEN PO ZÁPASE
A je konec.... 20 000 lidi v O2 aréně kteří si MMA užívalo stejně jako zápasnici.
Byl to obrovský zážitek.

Co se týká mého zápasu. Vnímám to jinak než Ti, kteří ten zápas bodovali.
Já dokážu přijmout porážku, ale to se v sobotu stalo u dvou bodových rozhodčí, kteří si asi vsadili za lákavý kurz a nechtěli prohrát prachy.
Kašlu na to, ze budu teď kopat kolem sebe a dostanu za to i nějaký hejt.
V zápase nebyl moment, kdybych byl v ohrožení, nebo se cítil že něco nemám pod kontrolou. Byl jsem chvíli na pletivu a chvíli pod soupeřem, ale větší kontrolu jsem měl v zápase já+takedowny. Jasně, mohl jsem v zápase udělat víc, ale po dvou porážkách jsem nechtěl udělat chybu a spíše to odjet bez riskování. Nevyhrál jsem ten zápas o vagon, bylo to o kousek a možná bych se nezlobil ani za remízu, ale nechat mě prohrát doma? Se soupeřem který měl sám pocit, ze zápas prohrál? Dík vy kurvy!
Jsem z toho hodně zklamaný. Nebudu psát, jak se jede dal a že tohle je jen zkušenost a podobný klišé.
Možná mi v sobotu skončila kariéra, možná ne. Sam nevím, co bude dál a jestli vůbec nějaký “dál” má ještě cenu.
Tak jako tak Gratuluji soupeři, Joachim je skutečně dobrý bojovník a ještě byl neskutečně v pohodě, takovej hodnej fotřík ve formě. Respekt tobě pane.
A ještě neskutečně gratuluju Michal Martínek, možná jsem se v hale radoval ze všech nejvíce a to protože vim, že Viktor Pešta je jeden z nejlepších zápasníků, které jsem kdy na žíněnce potkal a když Michal vyhrál, tak mi bylo opravdu do breku, protože se mu povedlo něco, co jsem si jistý, že Viktor už nikdy nikomu nedovolí. Tahle chvíle bude v moji hlavě do smrti. Díky všem, čágo bágo.

Poté ještě přidal: „Možná to je tím, že jsem se všemi sudími kamarád. Zní to blbě, ale bojí se, že by to nevypadalo dobře, kdyby to dali mně. Pak mi nejen, že nenadržují, ale ještě jsou na mne oškliví.“

O den později už byla jeho slova jiná, ostrá jako břitva. Následně došlo i na oficiální protest, jehož potřebu ještě na tiskovce zpochybnil promotér Ondřej Novotný, a o kterém bude trojice Jan Voborník, Václav Přibyl a Pavel Touš rozhodovat v příštím týdnu. Důvod? Momentálně jsou na MS v Bahrajnu, kde se mimo jiné rozhodlo, že právě Český svaz MMA bude jediným tuzemských svazem zastupujícím tento sport na mezinárodních akcích.

Rozhovor Petráška u šaten v libeňské aréně sledoval tak trochu stydlivě zpoza dveří i jeho soupeř, který má za sebou čtyři duely v UFC (vyhrál jednou). A následně se ochotně rozpovídal pro zástupce MF Dnes a Profiboxing.cz.

Jak byste zhodnotil zápas s Milošem Petráškem?

Nevěděl jsem, jak se rozhodnou. Nejsem od něj nijak pobitý, naopak jsem z dálky dobře kontroval, hlídal si klinče, údery na obě pásma. A navíc se mi povedly dvě submise. Každopádně vím, kdy vyhraji zápas a tady jsem nevěděl. Už jsem byl připravený tleskat Milošovi a najednou slyším své jméno a říkám si, tak OK, vyhrál jsem. Proto jsem říkal, že se omlouvám divákům, není to moje rozhodnutí. Oba jsme do toho dali maximum, rozhodli bodoví. Věřím, že se vrátí silný, je mu kolik? 24, 25? Má před sebou dlouhou kariéru.

Máte smlouvu s OKTAGON MMA na více zápasů?

Nemám, budeme to teď řešit s manažery. Ale chci tu zápasit znovu, líbí se mi tady. Mám syna, pracuji na plný úvazek coby sociální pracovník s mladými kriminálníky, a myslím, že mám před sebou ještě tak dva, tři roky kariéry, pokud se nezraním. Chtěl bych se vrátit, třeba proti Janu Gottvaldovi.

Třeba vás čeká cesta Jeremyho Kimballa...

Doufám, uvidíme. Málem tu spadla střecha. Proto sem přijíždíme. My zápasníci jim musíme dávat vše, co máme. Musíme publikum respektovat, jinak nás bude nenávidět. Chci, aby nás milovalo, jedině tak bude OKTAGON moct přivádět stále lepší bojovníky. Já už fanoušky tady miluji nyní.

Mohl byste srovnat atmosféru s tou na galavečerech UFC?

Byla stejná, možná lepší. Když lidé při nástupu Petráška bouřili, tak jsem si hlavně říkal, že se toho nesmím bát, že se musím uklidnit. Můj mentální kouč mi zdůrazňoval, ať si prostě lidí nevšímám. Bylo to šílené. Kdo mohl čekat, že tak velká aréna bude vyprodaná? Já určitě ne, také proto chci přijet znovu.

Kdy jste vlastně přicestoval do Prahy?

Až ve čtvrtek, příště chci určitě dříve. Nemáme přímý spoj z Dánska. Ale příště dorazím alespoň týden dopředu, ať si mohu Prahu také prohlédnout, shazování pak bude také snadnější. Je to těžké, se synkem, a hlavně při práci, dělat s kriminálníky není snadné, spíše naopak. Takže příště, pokud mi to OKTAGON dovolí, tak dorazím dříve.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze