Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Nejlepší KO v oktagonu 2018: 'Panter' předčil všechny. Loni vládl brutální loket

  • Napsal Martin Kopunec

Knockout roku v MMA 2018Knockout roku v MMA 2018PRAHA – Před dvěma týdny jsem vám nabídli anketu nejlepších knockoutů roku 2018 v boxerském ringu. Tu ostatně vyhlašujeme už pravidelně šest let. Letos poprvé je zde přehled (anketa až za rok) nejlepších knockoutů ve světě MMA.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

1. YAIR „PANTERA“ RODRIGUEZ vs. CHAN SUNG JUNG – KO 5. KOLO, 4:59 minuty

Většina knockoutů je nečekaná. Málokterý ale překvapí až tak, jako tento. Když Yair Rodriguez ukončil svůj listopadový zápas proti Chan Sung Jungovi pouhou vteřinu před koncem posledního pátého kola nešlo jen o velkolepé vítězství s nádherným koncem.

Svým těžko uvěřitelným loktem se zapsal do historie UFC a donutil naprosto všechny několikrát dokola přetočit závěr duelu tak, aby vůbec pochopili, co se vlastně stalo. Jeho protivník přezdívaná “Korean Zombie” spal dříve než dopadl na podlahu oktagonu a Rodriguez řekl dobrou noc nejen jemu, ale i všem ostatním knockoutům z roku 2018.

2. BRIAN ORTEGA vs. FRANKIE EDGAR

Všichni jsme v minulosti viděli Frankieho Edgara na zemi – někdy i vícekrát za zápas, ale vždy se ze všeho rychle oklepal a vrátil se zpět. Vycházející hvězda Brian Ortega ale šokoval svět, když nejprve „načal“ bývalého šampiona pérové váhy tvrdým loktem, aby jej o pár vteřin později tvrdým pravým zvedákem doslova vystřelil do vzduchu a následně dorazil na zemi. Díky tomuto vítězství později dostal svoji první šanci v titulovém souboji proti Maxi Hollowayovi, se kterým ale prohrál.

3. LYOTO MACHIDA vs. VITOR BELFORT

Dva bývalý šampioni polotěžké váhy, dvě brazilské legendy a superstar se utkali v květnovém souboji. Mladší z dvojice – Machida ukončil nejen souboj, ale i kariéru svého protivníka tvrdým front-kickem na bradu. Pro Belforta žádná novinka, téměř totožně jej ukončil před sedmi lety další legendární Brazilec Anderson Silva.

4. AMANDA NUNESOVÁ vs. CRISTIANE JUSTINOVÁ

Ukončení od brazilské královny MMA Amandy Nunesové přišlo jako třešnička na dortu na samém konci roku 2018. I přesto, že byla považována za outsidera a málokdo pochyboval o vítězství Cris „Cyborg“ Justinové, dokázala Nunesová svou soupeřku naprosto zničit. Po třinácti letech tak „Cyborg“ ochutnala hořkost porážky, která byla tvrdší než si sama dovedla představit. Její přemožitelka tak vchází do roku 2019 s vědomím, že porazila tři z nejvýraznějších postav tohoto sportu – Mieshu Tateovou, Rondu Rouseyovou i „Cyborg“

5. ELIZEU ZALESKI DOS SANTOS vs. SEAN STRICKLAND

Rok, co rok sestavuje skupina lidí v UFC desítku nejlepších knockoutů roku. A věřte, že pokud některý borec ukončí soupeře jakýmkoliv úder z otočky, vždy se do tohoto seznamu dostanu. Ač kop Dos Santose nebyl tak dokonalý jako ten Edsona Barbozy z roku 2012, svůj účel splnil skvěle. Není totiž efektnějšího ukončení než je tohle.

6. YOEL ROMERO vs. LUKE ROCKHOLD

Robert Whittaker je skutečným šampionem střední váhy. Jedině šampion totiž dokáže ustát deset dlouhých kol s kubánskou mlátičkou Yoelem Romerem. Velezkužený wrestler, který je zároveň extrémně nebezpečný v postoji, dokáže využít sebemenší zaváhání k tomu, aby svého protivníka tvrdě a nekompromisně ukončil. Své o tom ví Luke Rockhold, který jeho pěstí ochutnal v únoru loňského roku. Romero tak dokázal, že i ve svých 41 letech je tím nejlepším, co může střední váha v UFC nabídnout.

7. JESSICA ANDRADEOVÁ vs. KAROLINA KOWALKIEWICZOVÁ

Že bojovnice „slámové“ váhy neumí dát pořádnou ránu? Zeptejte se polské krásky Karoliny Kowalkiewiczové, co dělala osmého září a těžko si to bude pamatovat. Jessica Andradeová z Brazílie totiž světu ukázala, že i malá žena dokáže dát ránu jako když kopne kůň. Díky svému tvrdému vítězství se dočká 10. května titulového souboje s Rose Namajunasovou.

8. DANIEL CORMIER vs. STIPE MIOCIC

Šampion těžké váhy Stipe Miocic byl před setkáním s králem váhy polotěžké, Danielem Cormierem, velký favorit. Není se čemu divit, v lednu bodově zvítězil nad neporaženým „Predátorem“ Francisem Ngannou a tak menší a starší Cormier neměl být velkou překážkou. Hned první kolo však většinu vyvede z omylu a Cormier se tvrdým hákem stává historicky druhým dvojitým šampionem v UFC...

9. NIKO PRICE vs. RANDY BROWN

Nejvíce nepravděpodobné KO? Bezkonkurenčně vítězí „kladiva“, kterými Niko Price ukončil v červenci Randyho Browna. Devětadvacetiletý Američan, který bojuje ve velterové váze, tak ukázal světu, jak moc je MMA kreativní sport, a že ukončit se dá soupeř opravdu jakkoliv.

10. DERRICK LEWIS vs. ALEXANDER VOLKOV

Není lepšího vítězství než bylo tohle. Derrick Lewis na začátku října prohrával svůj velký boj s favoritem Alexandrem Volkovem. Jedinou jeho šancí na vítězství byl tvrdý knockout v posledním kole. Tomu ale nic nenasvědčuje. Uběhne první minuta, druhé, souboj vstupuje do posledních 60 vteřin a ruský obr stále míří za triumfem... Když BUM, pár vteřin před koncem posílá Lewis tvrdým úderem Volkova na podlahu oktagonu a slaví další nečekaný triumf.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze