Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kdo je Donald Cerrone, protivník The Notorious? Sakra dobrý americký kovboj

Donald Cerrone / zdroj foto: MMAjunkie.comDonald Cerrone / zdroj foto: MMAjunkie.comPRAHA – Svět bojových sportů má v globálním měřítku vrchol týdne v prvním galavečeru UFC, který bude show číslo 246 z Las Vegas. Hlavní role? Ir Conor McGregor a Američan Donald Cerrone, kteří za sebou mají první (a také poslední) tiskovku. O té více později. Nyní je zde jiné téma.

Příběh jednatřicetiletého Conora McGregora zná snad každý, kdo se trochu zajímá o dění v ringu, nebo kleci. Střípky pak i ti mimo tuto komunitu. Jenže kdo je vlastně jeho soupeř?

Kdo je rodák z Broomfieldu v Coloradu, který si nechává přezdívat „Kovboj“?

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Donald „Cowboy“ Cerrone odstartoval svoji profesionální kariéru už v roce 2006, tedy ve dvaadvaceti letech.

Do slavné UFC zavítal v únoru 2011, kdy se objevil na galavečeru UFC 126 ve vítězném souboji proti Paulu Kellymu. Jak je jeho dobrým zvykem, zápas ukončil před limitem. Prohrál až v pátém duelu ve slavné lize, kdy jej zastavil v prosinci stále ještě roku 2011 jistý Nate Diaz. Na body.

Ani tato série nebyla jeho nejvýraznější! Cerrone dokonce mezi daty 25. ledna 2014 až 18. ledna 2015 stihl šest zápasů během dvanácti měsíci. Ano, jde o jeden z rekordů UFC, tento ještě sdílí se Samem Alveyem. Stejně jako sdílí celkový počet 33 duelů v UFC spolu s Jimem Millerem.

Další rekordy ale říkají už „Pane“ pouze jemu. Například?

Nikdo nevyhrál ve slavné lize více zápasů než on (23). Nikdy nemá na své pažbě více ukončení (16) a knockdownů (20).

Asi nepřekvapí, že díky tomu nemá doma nikdo více bonusových šeků od Dana Whita. Ve více než polovině svých zápasů v této lize bral peníze navíc (celkem 18krát). Sedmkrát za výkon večera, šest za zápas večera, tři za knockout večera a dva za ukončení večera. Na kontě má i sérii čtyř zápasů v řadě s pěti bonusy.

Ač to zní neuvěřitelně, dosud Cerrone bojoval v UFC pouze jednou o titul. A v zápase s tehdejším šampionem lehké váhy Rafaelem Dos Anjosem padl 19. prosince 2015 po pouhých 66 vteřinách. Třikrát zápasil také o pás šampiona federace WEC (sesterská UFC), ani v jednom případě neuspěl.

Ostatně i nyní s sebou „veze“ sérii dvou porážek v řadě – pokaždé před limitem. Ovšem to, co pro jiné znamená často konec kariéry v UFC, není pro Cerroneho nic nového. V roce 2017 dokonce zapsal tři prohry za sebou.

A jen tak mimochodem – přezdívku „Kovboj“ nemá jen tak vycucanou z prstu. V Coloradu jej vychovávali prarodiče a Cerrone pokračoval v rodinné tradici – ježdění na divokých býcích. Dokonce byl členem národní profesionální asociace v rodeu.

Muž, který to zkoušel v boxerském ringu (0-1) i v tom kicboxerském (28-0-1, 18 KO), měl před sebou ještě jednu rodinnou výzvu – babička s dědečkem byli lékaři. „Chtěl jsem jít na fakultu, dokonce i maminka byla lékařka. Chtěli, abych se vydal touto cestou. Mojí cestou bylo ale rodeo a boj,“ svěřil se před lety Cerrone.

Pomohou mu jeho praktické znalosti v tom, aby zatočil s „nezkrotným Irem“?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze