Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Čepo po štípané roku: Patrik je skutečný bijec, někteří si na něj ale jen hrají

  • Napsal Antonín Vavrda

Čepo vs. Jevický / zdroj foto: OKTAGON MMAČepo vs. Jevický / zdroj foto: OKTAGON MMAPRAHA – Byla to štípaná roku. Trvala sice jen 107 vteřin, moc se toho letos ještě neodzápasilo, můžete si, ale být jisti, že osmifinále OKTAGON Underground ve slovenské části pyramidy váhy do 90 kg mez Vlastou Čepem a Patrikem Jevickým jen tak v zapomnění neupadne. „Byla to šílená jízda, kterou jsem vážně užil,“ usmívá se v rozhovoru pro Profiboxing.cz vítěz duelu, pětadvacetiletý Čepo.

Druhý galavečer pyramidy Underground provázely pořádné komplikace. Původně se měl konat v Bratislavě, jenže koronavirová opatření plány promotérů z OKTAGON MMA zmuchlaly, roztrhaly a poslaly do koše.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Alternativa v podobě pražské akce v klubu Epic se jevila jako skvělá alternativa, jenže... Ne každému slovenskému bijci se chtělo cestovat do české metropole.

„Neznám osobní důvody kluků, kteří nepřijeli, ale když tě jednou nějaká organizace vybere, promuje, ty s tím souhlasíš, a poté odvoláš svoji účast tři dny předem, tak to není moc fér. Hlavně, když jsou v tom výmluvy typu, co když se mi porouchá auto, nebo řeší, co a jak případně s nemocnicí. Buď jsi fighter, anebo ne, ale když se takových věcí bojíš, tak si na něj nehraj a přenech místo skutečným bojovníkům. Pro mě takový člověk ztrácí respekt,“ řekl k tomuto tématu Čepo.

Toho se dotkla změna ostatně také. Původně měl bojovat s košickým pořezem Matyášem Viszlayem, jenže ten po vlastní dlouhé propagaci na sociálních sítích tři dny před duelem v Praze z oněch výše popsaných důvodů z akce omluvil. „Udělal mi to už podruhé. A všichni moc dobře víme, proč,“ rýpl si směrem k neporaženému zápasníkovi (MMA).

Naopak na svého sobotního náhradního soupeře – jednatřicetiletého Patrika Jevického – měl jen slova uznání. „Když jsem zjistil, proti komu půjdu, věděl jsem, o čem to bude. Člověk na to může doplatit, ale já tento styl mám rád, všichni ti, co mě sledují, to moc dobře ví. Podobné přestřelky mi sedí, trochu jsme tam těmi rukama prohnaly hmyz, ale nebyl jsem ohrožený ani jednou, cítil jsem se dobře,“ usmíval se pětadvacetiletý ranař.

Moc dobře si uvědomoval, že první počítání soupeře bylo po neúmyslné srážce hlavami, ovšem věděl, že by na něco podobného došlo tak, jako tak. A stejně tak si byl jistý tím, že poté už tvrďáka z Bratislavy dokončí: „Po počítání jsem do toho šel s tím, že to určitě ukončím, cítil jsem se fyzicky skvěle, nebyl jsem zadýchaný, zatavený, šel jsem do toho naplno.“

Bijec z Vranova nad Toplou si nechtěl hned po duelu vybírat dalšího soupeře, rozlosování pyramidy mu ale následně přiřklo dalšího „střelce“ a bývalého špičkového boxera – Erika Tlkance. „Neznáme se, nikdy jsme spolu neboxovali ani nespárovali, ale neřeším to. Koho mi postaví, s tím se pobiju,“ těší se už na příští sobotu a s největší pravděpodobností další pořádnou štípanou.

Byť většina nejvíce sleduje – pochopitelně – hvězdu pořádající organizace Samuela „Piráta“ Krištofiče, po prvních bojích to vypadá, že právě vítěz dvojice Čepo vs. Tlkanec bude hlavním favoritem slovenské pyramidy a klidně i česko-slovenského finále.

Oba jsou špičkovými postojáři, ve svých duelech vypadali také skvěle fyzicky připraveni, což byla například zjevná slabina Krištofiče, který ale přišel do turnaje naopak výborně takticky připraven. Existuje proto varianta, že by se Čepo, slovenský šampion polotěžké váhy mezi profíky, ještě někdy vrátil k boxu?

Momentálně má totiž váhu křížovou, kolem které „tančí“ jeho krajan, neporažený talent Marián Džupka (9-0, 6 KO). „Je to šikovný boxer, ale momentálně mi to nedává smysl, protože neboxuji, v ringu jsme byli navíc jiná váha (v MMA je ostatně vedený taktéž jako velter, tedy do 77 kg). A já se ke klasickému boxu nevrátím, dal jsem se na cestu MMA zápasníka a když něco dělám, tak naplno, takže se věnuji jen jednomu,“ vysvětlil bijec, který žije s další zápasnicí, Lucií Krajčovič.

Pokud půjde vše tak, jak má, za necelé dva týdny budou v akci společně...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze