Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bojí se soupeři Ngannou? Rogan má jasno. Na obzoru je navíc další knockoutér!

Ngannou ničí OvereemaNgannou ničí OvereemaPRAHA – Jméno Joa Rogana není světu třeba představovat. Známý bavič, moderátor i komentátor, který je zároveň úzce spjat s UFC, nejslavnější ligou MMA planety. A právě tento Rogan se nechal slyšet, že Kamerunec s francouzským pasem Francis Ngannou má zpět ztracený respekt i sebevědomí.

Pamatujete? Když loni v lednu Francis Ngannou prohrál titulovou bitvu se Stipem Miocicem, spekulovalo se, co to udělá s tímto obávaným „Predátorem“. Všichni totiž počítali, že to bude právě on, kdo sesadí Američana z trůnu šampiona těžké váhy a bude rozsévat strach a hrůzu.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jenže se to povedlo až následně tlouštíkovi Danielu Cormierovi. Na stejném galavečeru pak dostal Ngannou šanci se revanšovat proti neméně korpulentnímu Derricku Lewisovi. Totálně ale selhal, jeho psychika byla roztříštěna někde mezi Bostonem a Las Vegas (kde se jeho poslední dva duely uskutečnily) a kde kdo pochyboval, že ji dokáže posbírat a seskládat zpět do kompletního obrazce.

De facto přesně po roce je zde úplně jiný Ngannou.

Ngannou, který to minimálně pro tuto chvíli dokázal. Nejprve podruhé v kariéře přešel přes Curtise Blaydese, následně za 26 vteřin zdemoloval ex-šampiona Caina Velasqueze, mimo jiné kamaráda Cormiera, aby o uplynulém víkendu za 71 sekund zničil dalšího bývalého držitele pásu Juniora dos Santose.

„Každý z něj má strach. Což je přirozené, každý zápasník ten pocit zná. Minimálně jde bojovat s nervozitou a obavami, máte vyšší tep, adrenalin s vámi hází. A čím nebezpečnějšího soupeře máte proti sobě, tím více toto platí. A Ngannou je sakra nebezpečný soupeř. Ti, co proti němu vstupují do oktagonu, prostě musí mít strach. Stačí se podívat, jak knockoutoval Alistaira Overeema,“ pronesl ve svém podcastu Rogan.

Dá se říct, že Ngannou nyní na scénu MMA působí podobně, jako ve své době legendární Američan Mike Tyson, nebo později během svého desetiletého panování Ukrajinec Vladimir Kličko. Také oni ale našli své katy až ve chvíli, kdy proti nim stanuli soupeři, kteří z nich strach neměli.

U Ngannou to byl Miocic. Najde se někdo další? Případně budou hrát karty v jeho prospěch při případné odvetě?

„Důsledky toho, když se potkáte s úderem Ngannou jsou drtivější než v případě kohokoliv jiného. Když vás zasáhne, máte postaráno o dobrou noc. A jedno, kdo jste. Musíte mu sebrat jeho sebedůvěru, vítr z plachet. To znamená hlavně přežít první kolo, což se od jeho porážek zatím nikomu nepovedlo. Také Dos Santos na respekt doplatil, myslím, že v tom lze hledat důvod toho, proč do úderu propadl, za což ho Ngannou potrestal,“ přidal Rogan.

Bude zajímavé sledovat, zda se jeho slova potvrdí v dalším zápase urostlého Kamerunce. Ten totiž netrpělivě vyhlíží vítěze duel Cormier vs. Miocic II. A byť se tomu šéf UFC Dana White zatím brání, je téměř jisté, že Ngannou dostane proti jednomu z nich šanci.

V prvním případě by šlo o hodně zajímavé setkání dvou různých stylů, navíc – jak už bylo napsáno – Cormier by jistě chtěl pomstít svého kamaráda Velasqueze. Ve druhém pak by dostal Ngannou šanci srovnat účty s mužem, který – zatím jen na chvíli – otřásl jeho gloriolou neohrozitelného zvířete a ničitele.

Každopádně, ač už bude jeho protivníkem kdokoliv, těžká váha UFC hlásí nového „zabijáka“. Týden před triumfem „Predátora“ rozbil Allena Crowdera jistý Jairzinho Rozenstruik přezdívaný „Bigi Boy“. Byla to jeho druhá výhra pod hlavičkou této ligy, celkově osmá v osmém duelu, přičemž pouze jednou tento jednatřicetiletý rodák ze Surinamu bojoval až do konce.

Ze sedmi knockoutů pak krajan legendárního Tyrona Sponga zapsal hned šest v prvním kole, ten poslední pak za devět vteřin. „Většina lidí neví, že mám za sebou hodně zápasů, z 82 jsem jich 76 vyhrál (napříč bojovými sporty) a 64 před limitem. Když jsem poprvé vstoupil do klece UFC, cítil jsem se požehnaný a věděl jsem, že právě začala nová fáze mého života, nová kariéra bojovníka,“ pronesl pro oficiální stránky UFC.

Momentálně je číslem 21 na ratingu ligy, s ohledem na skutečnost, že podobné knockoutéry White miluje, v případě dalších výher bude jistě rychle šplhat vzhůru. Potká se na vrcholu s Ngannou?

Jairzinho v akciJairzinho v akci

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze