Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vémola si vybral jiného Slováka: chce duel legend s Véghem. A Kristofič stále čeká

  • Napsal Antonín Vavrda

Vémola vs. VéghVémola vs. VéghPRAHA – Hodně zajímavého se stalo v posledních desítkách hodin na tuzemské scéně smíšených bojových umění (MMA). Česká hvězda Karlos Vémola (19-5) prodloužila smlouvu s organizací XFN až do roku 2023, aby vzápětí vyzvala tu slovenskou, Attilu Végha (31-8).

Už 3. března se představí dvaatřicetiletý Karlos Vémola opět českým fanouškům v akci. Soupeřem mu bude Brit Jamie Sloane (7-3), který ale dle statistik webu Sherdog.com nestál v oktagonu v oficiálním zápase více jak rok. Pro českého „Terminátora“ by mělo jít o snadné sousto a přípravu na věci příští.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

O jeho hecování skrze sociální sítě se slovenským talentem Samuelem „Pirátem“ Kristofičem (9-0) se toho už popsalo hodně. Ostatně osmadvacetiletý rodák z Bratislavy se v neděli připomněl videem na svém facebookovém profilu, kde zopakoval, že čeká na reakci Vémoly, zda přijme nabídku na jejich duel.

Pochopitelně ale pod hlavičkou konkurenční organizace Oktagon MMA, pod kterou bojuje.

Do stejných vod ale následně zamířil také sám Vémola. Při podpisu smlouvy s XFN oznámil následující:

„Jsem právě před podepsáním československého fightu století v XFN, který chtějí fanoušci a který mi nabízejí tři promotéři. Ti se dohadují, kde ten zápas bude, což bych rád uzavřel tím, že to podepíšu XFN. Jedná se o zápas, na který se budu muset nějak naladit, moc jsem ho nikdy nechtěl, protože poprvé nastoupím proti člověku, kterého respektuji jako bojovníka i člověka. A tím člověkem je Attila Végh. Výzva je nastavená pro galavečer XFN naplánovaný na 28. června do O2 Arény v Praze.“

Dvaatřicetiletý pořízek z Bratislavy je jedním z nejslavnějších slovenských bojovníků MMA, svého času byl také šampionem polotěžké váhy prestižní organizace Bellator MMA.

Tento souboj by tak rozhodně dával smysl daleko více než měření sil mezi Vémolou a Kristofičem, jak už bylo zmíněno, také Végh je vázán u organizace Oktagon MMA. Ta má v osobách Pavola Nerudy a Ondřeje Novotného česko-slovenské vedení.

Najdou zmínění pánové společnou řeč s Petrem Karešem, který stojí za XFN, a nabídnou tuzemským příznivcům nejspíše nejlepší možnou podívanou dvou elitních bojovníků a vrstevníků, která může vítězi otevřít velké zahraniční dveře?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze