Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC v Praze? Pudilová se nemůže dočkat, lístky z předprodeje mizí nad očekávání

  • Napsal Antonín Vavrda

Lucie Pudilová na tiskovce k UFC v PrazeLucie Pudilová na tiskovce k UFC v PrazePRAHA – První setkání s novináři před pražským galavečer UFC Fight Night absolvovala česká zápasnice MMA Lucie Pudilová, kterou v české metropoli doprovázel také její trenér Ladislav Erdélyi. „Jsem šťastný, moc se těším,“ usmívala se nesměle čtyřiadvacetiletá příbramská rodačka. Přání ale nesmělá nemá...

Celkem jedenáct zápasů v kleci už absolvovala Pudilová, poslední čtyři pod hlavičkou slavné ligy UFC. A v pátém tomu nebude jinak. Jen s tím rozdílem, že poprvé se představí na domácí půdě.

„Jeden den nám řekli, že zde bude UFC, druhý pak to, že se na něm představím,“ řekla Pudilová novinářům na palubě luxusní lodě Grand Bohemia. S ním se projela od Dvořákova nábřeží ke Karlovu mostu a zase zpět.

Mezitím pozorovala mumraj a zájem o svoji osobu. A trpělivě odpovídala na otázky. Novinářů píšících i televizních. Když pak před Rudolfinem pózovala před třemi písmeny znamenajícím svět ultimátních zápasníků – UFC – naopak trpělivě naslouchala radám svého kouče.

Jako na tréninku. „Chtěl jsem, aby to dobře vypadalo,“ usmíval se jednapadesátiletý muž, sám bývalý bojovník. Společně se už chystají na možná nejdůležitější zápas kariéry mladé bojovnice, která svojí tvrdostí a neochotou ustoupit v oktagonu byť jen o píď uchvátila i zámoří. „Po třetím duelu nám nabídli další čtyřzápasovou smlouvu, to mluví za vše,“ řekl s hrdostí v hlase Erdélyi.

Jeho svěřenkyně o pár minut dříve pronesla hodně odvážné přání. V Praze by se ráda utkala se skvělou Brazilkou Bethe „Pitbull“ Correiaovou (10-3), která naposledy bojovala s neméně hvězdnou Holly Holmovou a podlehla ji po minutě třetího kola.

Pokud by se jí přání splnilo, mohla by si otevřít velké dveře. Momentálně ji patří na žebříčku bantamové váhy 14. místo, případný triumf nad špičkovou soupeřkou by ji mohl vystřelil o několik příček výše.

Lucie Pudilová na tiskovce k UFC v PrazeLucie Pudilová na tiskovce k UFC v Praze

„Na titulový zápas je ale ještě čas, v rámci aktuální kontraktu (v Praze absolvuje druhý zápas ze čtyř) rozhodně ne. Není třeba se někam hnát,“ řekl k tomuto tématu Erdélyi. Navíc Pudilová sama momentálně uvažuje i o tom, že by se posunula o váhu níže.

Důvod? Německým manažerům tuto variantu navrhla sama, protože si připadá nevytížená a ráda by více zápasů. Pokud bude o případném přesunu vědět dostatečně dopředu, nemá s ním dle vlastních slov žádný problém. A to ani v případě pražského turnaje.

Zatím ale jméno soupeřky nezná, proto ani nemá naplánovanou přesnou přípravu. Důkaz? „Vánoce si užiji, dám si kapra a salát, to je v pohodě,“ potvrdila, že se nehodlá přes vánoční svátky extrémně omezovat. Byť pochopitelně trénovat bude.

Stejně tak stále není ani jasné, jací další tuzemští zápasníci se na UFC v Praze představí. Zda vůbec nějací. Mluví se o slovenském duu Tomáš Deák a Atila Végh, ve hře byli i Češi Karlos Vémola a Jiří Procházka. Posledně jmenovaný ale nabídku odmítl. Vícezápasový kontrakt si vzhledem ke smlouvě v japonském Rizinu dovolit podepsat nemůže.

Sama UFC ale zájem o domácí bojovníky na eventu má. Což ostatně potvrdila londýnská zástupkyně UFC Victoria Coghlanová. Stejně jako skutečnost, že lístky z předprodeje, který odstartoval pro držitele UFC Fight Pass ve středu, mizí velmi rychle. Dokonce nad očekávání.

Prodej pro „obyčejné“ smrtelníky začíná v pátek 7. prosince v 10:00 hodin v síti Ticketportal.cz, nejlevnější vstupné stojí 990 Kč.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze