Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC v Praze? Ještě není vše hotovo, ladí se detaily. Jasno bude (snad) příští týden

  • Napsal Antonín Vavrda

UFC v Praze? / autor foto: MMA ShortiesUFC v Praze? / autor foto: MMA ShortiesPRAHA – Ta informace včera zaplavila sociální sítě v Česku a na Slovensku. Minimálně tu část, která sleduje bojové umění. UFC, nejslavnější liga smíšených bojových umění (MMA), by měla příští rok zavítat do Prahy. Jenže oficiální potvrzení ještě chybí.

XFN, FightClubNews.cz či MMA Shorties. Všechny tyto v tuzemsku respektované informační kanály o MMA včera shodně psaly: UFC zavítá v únoru do Česka, konkrétně do Prahy.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

„Jednání pokročila, jsme v kontaktu, ale nyní čekáme. Nic jasného není,“ řekl Profiboxing.cz zdroj důvěrně obeznámen se situací kolem galavečeru slavné soutěže u nás.

Situace je následovná:

UFC kromě galavečera, který se uskuteční 17. března 2019 v londýnské O2 Arena, touží i po dalších mimo americkou půdu. Pro akci Fight Night 145 vysílanou na ESPN zatím místo a vlastně i termín hledá.

Praha se Danu Whitovi a jeho týmu coby místo konání líbí. Ani za velkou louží nemohlo lidem kolem tohoto sportu uniknout, jak obří boom MMA v Česku zažívá. Jenže to je zatím také tak všechno.

Ze zámoří zatím zprostředkovatelům nedorazil ani na opakovanou žádost seznam zápasníků, se kterými UFC pro tento event počítání. Poslední jednání proběhla v první polovině tohoto týdne. Nyní je ticho.

Dle všeho se ladí také přesný termín. Některé zdroje mluví o 23. únoru (sobota), oficiální stránky uvádí u tohoto galavečera s linkem UFC Czech Republic datum 24. února. Jenže od 7:00 hodin centrálního evropského času (londýnského).

Právě skutečnost, že se také fightcard se teprve připravuje a že UFC na ně vždy dává i místní bojovníky, tolik rozproudily zvědavost a natěšenost tuzemských fanoušků. Momentálně má nejblíže případnému souboji na domácí půdě pod hlavičkou slavné soutěže Lucie Pudilová, kterou s ligou váže i smlouva.

Další jména? Jen spekulace. Hodně nyní bude záležet na šikovnosti domácích promotérů, především z největších organizací Oktagon MMA a XFN.

Jenže, je tu ještě jeden možný háček. Oktagon MMA i XFN už nyní rozdělují zemi mimo jiné tím, že naplánovaly galavečery do stejného termínu – 16. března. Prvně jmenovaná organizace do Ostravy, druhá do Brna.

Tedy jen tři týdny po případné návštěvě UFC v Praze. Je zřejmé, že obě budou chtít na svých akcích v přímé konfrontací ukázat to nejlepší co mají k dispozici. A představa toho, že by někdo z jejich předních bojovníků startoval v Praze i o tři týdny později se nejeví příliš reálně.

Jde také o finanční stránku věci, především z řad fanoušků. Dovolit si návštěvu galavečeru UFC a pak Oktagonu, nebo XFN také nemůže každý. Čemu případně dají fanoušci MMA přednost: pro ně třeba nepříliš známým zahraničním jménům pod hlavičkou UFC, nebo osvědčeným show svých oblíbených organizací?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze