Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC v Praze. Hlídají vše včetně zápasníků, jen ceny lístků nechala na 'domácích'

  • Napsal Profiboxing.cz

UFC v PrazeUFC v PrazePRAHA – Už se to blíží. Za necelé tři týdny se mohou fanoušci bojových sportů těšit na opravdový svátek, galavečer UFC Fight Night v Praze. Jak probíhají přípravy na tuto obří akci? A jak je to se zapojením tuzemských subjektů? O tom pohovořil muž, který ví možná nejvíce – Jaroslav Svoboda, šéf programového oddělení pražské O2 Arena, kde se 23. února galavečer konat bude.

Tři roky se snažil se svými spolupracovníky dostat slavnou ligu smíšených bojových umění dostat do Česka. Blízko byl loni na jaře, jenže červnový termín nakonec UFC čtyři měsíce před akcí zrušila.

VÍCE O UFC V PRAZE:

„A v listopadu jsme od nich dostali mail, zda máme na 23. února volnou halu. Měli jsme předběžnou rezervaci, takže to nebylo snadné, ale nakonec jsme to zvládli. Byť jde o celkem šibeniční termín,“ řekl v rozhovoru pro iDnes.cz a Lidové noviny Jaroslav Svoboda.

Ten zároveň přiznal i jednu svoji osobní tužbu. „UFC nemá jen Fight Night galavečery. Ale i ty číslované,“ pousmál se. Je jasné, že chce se svými spolupracovníky na UFC zapůsobit co nejlépe. Tak, aby se mu přání v budoucnosti vyplnilo. Aby se slavná liga, jejíž hodnota je odhadována na 8 miliard dolarů, do Česka minimálně vrátila.

Ideálně s číslovanou akcí, za jejíž sledování si musí v zámoří diváci platit. Důvod? Měla by nabízet ještě větší kvalitu (a prestiž), než uvidí nyní fanoušci v Česku.

Zajímavostí budiž, že zatímco mezi zástupci médií je zatím většina ze zahraničí (80 procent z více než 71 akreditací – 30. lednu), ovšem u lístků je to jinak! „Většina vstupenek dle našeho měření skoupili tuzemští fanoušci,“ poznamenal Svoboda, který jedná napřímo s organizátory z řad produkčního týmu UFC.

Nikdo jiný – vyjma Nova Sport, která je lokálním distributorem přenosu. „Zajišťujeme prostory haly, provoz, bezpečnost. Řešili jsme prodej vstupenek. Cenotvorba vycházela malinko ze zkušeností UFC, my jsme byli ti, kteří řekli, že by měli být s ohledem na náš trh trochu vyšší. Ale také si uvědomujeme, že musí být dostupná domácím fanouškům. Což se ale také stalo,“ nastínil své pravomoce.

Klíčové pro něj a jeho spolupracovníky bude zvládnutí finálního týdne celé akce, tedy od příletu bojovníků, před otevřený tréninku, tiskovku, vážení, samotný galavečer a také odlet.

Zároveň právě on mohl nabídnout UFC jména domácích zápasníků, kteří by mohli v Praze startovat. „Vedle Lucky jsme jim dali doporučení na další čtyři jména z Česka a Slovenska. Neřeknu vám je, ale myslím, že se dají odvodit,“ dodal Svoboda.

CELÝ ROZHOVOR S NÍM NA TÉMA UFC V PRAZE MŮŽETE ČÍST NA IDNES.CZ NEBO LIDOVKY.CZ!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze