Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC FN 170: bez lidí, ale s dalším Čechem. Dvořáka čeká v Brazílii domácí bijec

Silva a Dvořák na váze / zdroj foto: MMAjunkieSilva a Dvořák na váze / zdroj foto: MMAjunkiePRAHA – Bojovník MMA David Dvořák se v sobotu stane čtvrtým Čechem, který se představí v zápase prestižní organizace UFC. Sedmadvacetiletý zápasník se v Brazílii utká v muší váhové kategorii do 57 kg s domácím Brunem Silvou, celá akce se kvůli pandemii koronaviru uskuteční bez diváků.

Karlos Vémola stihl v UFC šest zápasů, čtyři prohrál včetně premiéry na galavečeru UFC 116 Lesnar vs. Carwin.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Viktor Pešta zvládl o zápas méně, porážek ale nastřádal stejně. A také on debut proti Ruslanu Magomedovovi prohrál, byť stejně jako Vémola padl na body.

A do třetice český zápasník ve slavné lize. Respektive zápasnice, Lucie Pudilová. Byť to většina viděla jinak, také ona při vstupu do UFC nestačila na body na svoji soupeřku. Poté ale dokázala dvakrát v řadě vyhrát, aby po čtyřech prohrách za sebou ligu letos na začátku roku opustila.

Vlastně ve stejnou chvíli v ní podepsal smlouvu coby náhradník právě Dvořák. A ten chce odstartovat zámořskou kariéru lépe než jeho předchůdci. „Bruno Silva je výzva a soupeř, kterého rozhodně nechci podcenit, ale do zápasu si věřím. I přes celkem krátký čas jsem dobře připravený, tréninkům jsem věnoval opravdu maximum,“ uvedl Dvořák pro ČTK před pondělním odletem do Brazílie.

Pětadvacetiletý zápasník z Hradce, kde se připravuje pod dohledem elitního českého bijce Patrika Kincla, podepsal smlouvu do UFC na čtyři zápasy. A dle vlastních slov pozici náhradníka vykompenzoval solidní smlouvou – dvanáct tisíc dolarů za zápas a dvanáct tisíc za výhru.

David Dvořák na váze / zdroj foto: MMAjunkieDavid Dvořák na váze / zdroj foto: MMAjunkie

„Je to šance, kterou nechci propásnout. Odmítnout tento zápas by byla obrovská chyba a už by se (nabídka) nemusela nikdy opakovat,“ vysvětlil ovšem hlavní důvody, proč na kontrakt přistoupil, Dvořák, jenž už v kleci odbouchal dvacet duelů, z toho sedmnáct vyhrál.

Třináct výher si připsal v řadě, naposledy prohrál v květnu 2012. Právě proto jej mělo UFC ve svém hledáčku potenciálních náhradníků pro své galavečery. Sedmadvacetiletý bijec, který má zatím stále oficiálně přezdívku „Killa Khroust“, totiž platí ve světě MMA už nějaký ten pátek za skrytý to talent.

V noci na neděli má šanci toto potvrdit v oktagonu na nejslavnějším kolbišti planety. Byť bez diváků. „Popravdě, je mi to úplně fuk. Nejsem doma, tam mi lidi budou fandit, to mě požene vpřed. Tady budu jen dělat svoji práci a lidi stejně nevnímám,“ vzkázal prostřednictvím MMA Shorties z brazilské metropole krátce před vážením, kterým úspěšně prošel.

Galavečer UFC Fight Night 170 odvysílá stanice Nova Sport 2 celý, tedy od 20:00 hodin. Turnaj otevře duel krásek Veronika Macedo vs. Bea Malecki, po kterých bude následovat právě střet Silva vs. Dvořák. Hlavní duel dvanáctizápasového menu obstarají Kevin Lee, který nesplnil váhový limit lehké divize, a Charles Oliveira.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze