Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 239: Muž, kterého nenávidí i White, nejlepší bojovnice historie a ti další!

  • Napsal Martin Kopunec

Masvidal vs. Askren / zdroj foto: UFCMasvidal vs. Askren / zdroj foto: UFCPRAHA – Již tuto sobotu se uskuteční velký galavečer pod taktovkou UFC s pořadovým číslem 239. Vzhledem k tomu, o jak neuvěřitelně nabitou kartu se jedná, je turnaj považován za nejlepší tohoto roku. Nejde jen o hlavní zápas, ve kterém se o titul v polotěžké váze poperou Jon Jones a Thiago Santos.

Předzápasy na hlavní kartě jsou tak ostře sledované, že by si bez problému zasloužili býti hlavními duely. Dámy a pánové, začínáme.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

LUKE ROCKHOLD (34 let, 16-4) vs. JAN BLACHOWICZ (36 let, 23-8)

Jeden je velká hvězda MMA, bývalý šampion organizací Strikeforce a UFC. Za pasem se mu houpají skalpy se jmény Michael Bisping, Ljoto Machida nebo Chris Weidman. Všichni byli šampiony a všechny ukončil před limitem. Ten druhý je polský rváč, který si své místo v UFC vydřel mnoha porážkami a poté zázračnou sérií výher. Oba se spolu utkají o jednu z posledních šancí, která by jim mohla v budoucnu zajistit další velký galavečer.

Prvně jmenovaný Luke Rockhold i přes své velké jméno posledních pár let stagnuje. Za více než tři roky nastoupil do oktagonu pouze třikrát, a ve dvou případech prohrál po tvrdých knockoutech. Jeho poslední porážka ve střední váze, kdy jej ve třetím kole doslova vypnul Kubánec Yoel Romero ho ale z nějakého důvodu přesvědčila, že by měl jí o váhu výš.

„Jsem rychlejší než všichni ostatní. Navíc jsem hodně technický, takže moji soupeři si nemohou dovolit chybu. Všechny je zničím a donutím je litovat. Mám tvrdý levý kop, který Blachowicz nedokáže zastavit. Navíc jsem velmi tvrdý. Pokud Jana dostanu na zem, tak už se nezvedne,” předpověděl velmi sebevědomě rodák z kalifornského San Jose.

Zda se jedná o dozvuky demolice od Romera, nebo o holý fakt, ukáže sobotní galavečer.

Blachowicz ale rozhodně má pro strach uděláno. On sám má tvrdý úder, který dokáže soupeře vypnout a na zemi má dokonce více ukončení než jeho sobotní rival. Na druhou stranu ani jeho není snadné ukončit před limitem a o jeho prohrách tak z velké části rozhodli v minulosti až bodový rozhodčí.

BEN ASKREN (34 let, 19-0) vs. JORGE MASVIDAL (34 let, 33-13)

Tihle dva se v lásce skutečně nemají. Popravdě, velkohubého Bena Askrena nemá v lásce prakticky nikdo z UFC, a to včetně samotného prezidenta společnosti – Dany Whita. Upoutat na sebe pozornost ale tento čtyřiatřicetiletý Američan umí skvěle. Připočteme-li k tomu jeho perfektní bilanci a téměř dokonalou technika pro boj na zemi, tak nám vyjde ideální zápasník pro nejprestižnější organizaci MMA světa.

Jorge Masvidal tak trochu slaví velké znovuzrození svého jména a kariéry díky velkému vítězství proti Darrenu Tillovi z února tohoto roku. Po dvou prohrách v roce 2017 si loni dal pauzu a zdá se, že mu více než prospěla. Na svého sobotního soupeře se těší a věří, že on bude tím prvním, kdo mu sebere punc neporazitelnosti.

„Chci ho totálně rozsekat. Ujistím se, že se po 6. červenci nebude dál reprodukovat. Vyhubím Askrenovo pokolení,“ zahrozil skrz sociální sítě Masvidal, který se do UFC a velkého světa MMA dostal díky pouličním bitkám na youtube.

„Nerad tě zklamu, ale už mám tři děti a stejně neplánuju mít další,“ kontroval Askren svým typickým humorem. Vydrží mu dobrá nálada i po setkání s nebezpečným rivalem?

AMANDA NUNESOVÁ (31 let, 17-4) vs. HOLLY HOLMOVÁ (37 let, 12-4) – o titul v bantamové váze

„Vždy, když jsem outsider zápasu, tak se více soustředím. Uvědomuji si její sílu a schopnosti, ne nadarmo je šampionka. Pro mě se nic v tréninku nemění, dělám vše proto, abych byla v nejlepší formě a abych zvítězila,“ komentovala Holly Holmová přípravu na další titulový zápas své kariéry.

Bojovnice, která je velkou kamarádkou Jona Jonese a společně trénují v Jackson-Wink MMA, zná roli outsidera velmi dobře. Díky tomu se také v minulosti postarala o jedno z největších překvapení v historii UFC, když ve dvou kolech doslova rozebrala a zničila do té doby neporažený fenomén jménem Rondy Rouseyová.

Amanda Nunesová je však z jiného těsta, ostatně i ona Rouseyovou porazila. Narozdíl od ní pak má skvělý postoj, zároveň je ale schopna ukončit svoje soupeřky na zemi. Brazilka přezdívaná „Lvice“ prohrála naposledy před téměř pěti lety a od té doby ze sebe dokázala vybrousit jednu z nejlepších žen v historii MMA.

Na Rondu a další „neporazitelnou mašinu“ Cris Cyborg ji dohromady stačily necelé dvě. Zejména ve druhém případě se jednalo o něco neuvěřitelného, vždyť bojovala o váhu výše (stala se tak první ženou, která má dva pásy UFC v různých vahách a ještě současně). Nunesová je bezpochyby na vrcholu své kariéry a jen stěží si člověk dokáže představit, že by v sobotu svoji další obhajobu nezvládla.

„Až porazím Holly Holmovou, tak už nebude vůbec žádný pochyb, že jsem nejlepší ženou napříč všemi bojovými sporty, co kdy byla. Jsem dvojitá šampionka v nejlepší lize světa a porazila jsem úplně všechny. Sobotní zápas nebude výjimkou,“ prohlásila několikrát Nunesová.

Potvrdí svá slova, nebo se Holmová stane nejstarší šampionkou UFC historie? To můžete sledovat v noci ze soboty na neděli už od 2:30 hodin na Nova Sport 1.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze