Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tvrdé K.O. a kolaps. Anderson: Musím začít používat hlavu, dokud v ní mám mozek

  • Napsal Antonín Vavrda

Corey Anderson po kolapsuCorey Anderson po kolapsuLOS ANGELES – Hodně drsných pět měsíců má za sebou Američan Corey Anderson (13-5, 10-5 v UFC), který v únoru na UFC Fight Night 167 drtivě prohrál s elitní polotěžkou vahou Janem Blachowiczem v prvním kole.

Ten zápas vyvstane fanouškům na paměti především děním krátce po ukončení z rukou polského tvrďáka. Ten si totiž našel v hledišti šampiona polotěžké váhy UFC Jona Jonese a proběhla mezi nimi interakce, která následně zavdala spekulacím o tom, že právě sedmatřicetiletý rodák z Těšína by měl být dalším vyzývatelem hvězdného Američana.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Pro o sedm let mladšího Američana začaly ale hodně krušné časy.

Týden po této porážce náhle zkolaboval na ulici, následně strávil pět dní na pozorování v nemocnici, kdy mu provedly řadu vyšetření hlavy a odběrů krve. Anderson ale nenechal vše plavat a nevrátil se hned do tréninku. Ne, svůj stav se snažil konzultovat s celou řadou odborníků. Jejich názor?

„Obešel jsem spoustu lékařů, jejichž vysvětlení bylo následující: šlo o kombinaci tvrdých otřesů a nedostatku vody a jídlo po několikahodinové procházce lesem. Jeden z doktorů mi řekl, že mi přestalo na chvíli bít srdce. A že se to může kdykoliv opakovat. Klidně i během zápasu,“ svěřil se v pondělí při živém vysílání na sociálních sítích Anderson (fotky naleznete zde!).

Ten de facto onou procházkou lesem dal vzpomenout na to, co absolvují často bojovníci před zápasy kvůli vážení. A byť oni tvrdí něco jiného, alespoň veřejně, rozhodně tak nečiní vždy a všichni za lékařského dohledu. Stejně jako následně ani za jejich dohledu nevstřebávají ztracené živiny zpět.

„Víte, hodně jsem byl na toho doktora naštvaný, ale zpětně vím, že ne pro to, že by neměl pravdu. Ale pro to, že jsem se bál, že jsem měl strach,“ přidala čtyřka polotěžké váhy, o které se spekuluje, že by mohla na podzim vyzvat českého samuraje Jiřího Procházku.

„Podstoupil jsem celou řadu testů srdce, včetně dvou bolestivých procedur, abych mohl říct, že jsem aktuálně v pořádku a že mohu opět trénovat a bojovat,“ pokračoval Anderson, který ale neuvedl konečnou diagnózu, ovšem přiznal, že měl jisté kontroverze se Sportovní komisí Nového Mexika, kde se zmíněný duel uskutečnil.

Důvod? „Po mém zápase neprovedli zástupci komise vše pro to, abych byl v pořádku, prostě se mi nedostalo kvalitní péče. A zaplatil jsem za to velkou cenu,“ vysvětlil Anderson, který přiznal, že mu ale celá situace otevřela oči:

„Hodně mi to ukázalo, jsem tak trochu už veteránem UFC (15 zápasů), inkasoval jsem spoustu tvrdých úderů, zažil těžké zápasy (pět porážek ve slavné lize zapsal před limitem), přesto se nikdy nestaral o to, abych dostatečně zregeneroval a hnal se bezohledně dál. Bezohledně hlavně k sobě. Chtěl bych ostatním bojovníkům vzkázat, aby dbali o své zdraví, aby věnovali pozornost tomu, když se necítí dobře, nebo absolvují tvrdý trénink. A věnovali dostatek času regeneraci.“

Nakonec ještě dodal: „Seděl jsem na nemocničním lůžku se svým synkem a došlo mi, že po bojích následují skutečný život. A že chci být i dlouho poté, až moje kariéra skončí, abych si tento skutečný a normální život pořádně užil. Chlapi, bojujte chytře, trénujte chytře, ale věnujte pozornost i regeneraci. Používejte hlavu, dokud v ní máte i mozek.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze