Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Stála proti celému světu, ale uspěla. 'Lucka byla lepší, než jsem čekala,' řekla vítězka

Pudilová v souboji s Carmoucheovou (zády) / zdroj foto: UFCPudilová v souboji s Carmoucheovou (zády) / zdroj foto: UFCPRAHA – Byl to pro válečnou veteránku duel, kterým se mohla vrátit zpět k titulové šanci v muší váze. Pás v ní drží navíc Valentina Ševčenková, kterou dokázala Liz Carmoucheová (13-6) jako jediná ukončit před limitem, ještě v zápase mimo UFC. Češku Lucii Pudilovou (8-4) porazila sice až těsně na body, přesto objektivně zaslouženě. „Ale před vyhlášením výsledků jsem byla opravdu nervózní,“ přiznala bojovnice, která si poté vyslechla ohlušující bučení a pískot vyprodané pražské O2 Arena.

Vše ale vzala s klidem, podobně pak působila zhruba hodinu po duelu v hloučku novinářů. Upřímně se pobavila otázkou jednoho zahraničního žurnalisty, zda je připravena „na další kolo, tedy otázky novinářů“, typický úsměv ji neopouštěl ani poté.

VÍCE K UFC V PRAZE:

Ostatně právě si prošla pořádným peklem, vždyť během zápasu s Pudilovou dávalo přes 16 tisíc diváků svoji náklonnost domácí bojovnici znát až ohlušujícím skandováním „Lucie, Lucie, Lucie“.

Není divu, že na atmosféru mířila hned první otázka: „Liz, gratulace k výhře. Vypadalo to, jako byste stála proti celému světu,“ začali zahraniční novináři...

Jaké to v oktagonu proti domácí soupeřce bylo?

Já jsem předpokládala, že v její vlastní zemi bude mít podporu ona. A chovám nejhlubší respekt k tomu, že diváci domácí zápasnici podporují. V žádném případě nikoho z nadšení neviním. Čekala jsem to. Co jsem ovšem nepředpokládala, bylo to, že bude tak tvrdá, jak byla.

Byla jste nervózní, když došlo na rozhodnutí arbitrů?

Rozhodně! Moc jsem se snažila ukončit ji při každé příležitosti. Donutit ji, aby se vzdala. To poslední, co jsem chtěla, bylo dojít do situace, kdy o výsledku musí rozhodnout sudí. Obzvláště v zemi mé soupeřky. Ani ve vlastní zemi bych se necítila dobře, takže jsem neočekávala, že to v zemi někoho jiného dopadne v můj prospěch.

Před vstupem do třetího kola jste měla představu, jak se zápas vyvíjí?

Já nad body nepřemýšlím. Chtěla jsem to ukončit. Vždycky hledám příležitost, jak soupeře ukončit.

Když jste v takovém zápase, máte nějaký plán... Jak se dokážete adaptovat na situaci, kdy je soupeřka těžší, než očekáváte?

Držím se plánu. To mě dostane vždycky zpět.

Víte, co rozhodlo o výhře?

Musím se nejdřív podívat na záznam. Teď se mi to těžko hodnotí. Podívám se, v čem jsem byla silná, v čem slabá. Ale vím, že jsem ovládala oktagon já, ona nic nekontrolovala. Já jsem ovládala strhy na zem, ona žádný neměla. Pokusy o uškrcení měla také neúspěšné. Takže na základě těchto faktorů se výsledek vyvinul pro mě.

Jak jste vnímala hlasité diváky, když jste se snažila odpovídat v oktagonu po zápase na rozhovor? (lidé v hale nespokojeně – možná až nesportovně – pískali na protest proti rozhodnutí rozhodčích)

(smích) Neslyšela jsem jediné slovo, co moderátor říkal. Viděla jsem, jak se mu pohybují rty, ale vůbec jsem nerozuměla. Takže se omlouvám, nechtěla jsem k němu být neuctivá. A chtěla bych poděkovat fanouškům, kteří tomu zápasu fandili, protože ho hodně ovlivnili.

Prahu jste si přála navštívit, jak se vám tu líbí?

Vlastně jsem tento týden měla narozeniny. To je krásný. Miluju cestování za jídlem, teď si užiju místní kuchyni. Těším se na guláš. Musím vidět Pražský hrad, Karlův most a Pražský orloj, v neděli projdu co nejvíce částí města.

Kdy byste chtěla zpět do oktagonu?

Nejradši bych šla hned. Nesnáším přestávky, prosím UFC pořád. Chci bojovat o titul. Je mi jedno, kdo ho drží. Chci ten pás.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze