Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rouseyová v kleci definitivně končí. Bývalá královna UFC se upsala wrestlingové WWE

  • Napsal Antonín Vavrda

Ronda Rouseyová na Royal RumbleRonda Rouseyová na Royal RumbleLOS ANGELES – Bývalá hvězda světového juda a později také nejprestižnější organizace smíšených bojových umění UFC – Američanka Ronda Rouseyová – definitivně ukončila tuto kapitolu své kariéry a podepsala smlouvu s největší wrestlingovou asociací planety – WWE.

„Ach, můj bože. Ronda Rousey je zde!“ zaznělo z úst překvapených komentátorů nedělního Royal Rumble – akce pod hlavičkou právě WWE.

VÍCE NOVINEK K RONDĚ ROUSEYOVÉ:

Ta byla poprvé v historii čistě ženskou záležitostí.

Pokud tak WWE chtěla představit svoji nohou hvězdu v sukni, nemohla si vybrat lepší okamžik. A Vince McMahon a jeho tým v čele se šéfem společnosti Paulem „Triple H“ Levesqueem s načasováním rozhodně problém nemají.

Ostatně ne nadarmo jejich společnost vydělala v roce 2016 téměř 730 milionů dolarů (UFC o rok dříve 160 milionů dolarů).

„Tohle je můj život. Absolutní prioritou pro dalších několik let mého života. Tohle není fake, není to reklamní kousek. Když jsem se poprvé setkala s Triple H, tak jsem věděla, že se domluvíme,“ řekla o svém rozhodnutí Rouseyová pro ESPN.

Hlavní motivace? Nové kulisy, možnost využít svých dovedností z klece i juda a také – jak jinak – peníze. Ostatně o tom, že Rouseyová se již nikdy nevrátí do UFC, kde naposledy zápasila v prosinci roku 2016 (za 48 vteřin ji zdemolovala Amanda Nunesová), se spekulovalo už nějaký ten pátek.

Stejně tak o tom, že vedle Hollywoodu by to mohla zkusit po vzoru například Brocka Lesnara právě v WWE. Zde se již představila coby host v roce 2015 po boku legendy Dwayna „The Rock“ Johnsona.

Nyní vstupuje do WWE na plný úvazek. A jaký je její cíl, ukázala názorně přímo v ringu Wells Fargo Center ve Philadelphii, když namířila svoji ruku k logu Wrestlemanie, jejíž 34. pokračování se uskuteční v neděli 8. dubna v Mercedes-Benz Superdome v New Orleans.

Společnosti jí dělaly Asuka, Charlotte Flairová a Alexa Blissová, které drží jednotlivé tituly WWE. Se kterou se Rouseyová utká, se teprve fanoušci dozví. „Je to legrace, něco jako herectví, takže něco, co jsem vždy chtěla dělat, ale nikdy jsem nevěřila, že by se to mohlo stát skutečností. Je to show a sport v jednom,“ těší se na nové výzvy Rouseyová.

Té do další životní etapy pogratuloval také její bývalý šéf Dana White: „Jsme šťastní za ni. To je něco, co chtěla vždy dělat. A Ronda vždy dosáhne toho, co chtěla.“

Zajímavé bude, s jakou přezdívkou do WWE vstoupí. „Rowdy“, kterou požívala coby hvězda UFC, je ve wrestlingovém světě spjata s legendou Roddym Pipperem, který zemřel 31. července 2015 ve věku 61 let ve spánku na plicní embolii.

Mimochodem, nenapodobí v dalších týdnech Rouseyovou druhá ikona UFC posledních let, která se ale vydala následně vydala trochu jiným směrem, Conor McGregor z Irska?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze