Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pudilová: Když mi udělá dobře, že ji vystraším, udělám to! Chci ji ukončit

  • Napsal Antonín Vavrda

Lucie Pudilová / zdroj foto: Radek CihlaLucie Pudilová / zdroj foto: Radek CihlaPRAHA – Netradiční tiskovka se uskutečnila ve středu odpoledne před blížícím se galavečerem UFC Fight Night v Praze, který se koná v O2 Arena už 23. února. Česká zástupkyně na akci – Lucie Pudilová –, její trenér Ladislav Erdélyi, komentátor večera Ondřej Novotný a programový ředitel O2 Arena Jaroslav Svoboda odpovídali na otázky moderátora Petra Suchoně ve studiu televize Nova, známém mimo jiné z televizních novin.

Už se to blíží. 18. února se začnou do Česka sjíždět elitní bojovníci UFC, kteří se představí na galavečeru Fight Night Prague. Celkem je již naplánováno třináct soubojů. Chybět nebude nejvyšší muž ligy Stefan Struve (213 centimetrů), nově také vnuk legendárního Buda Spencera, Carlo Pedersoli Jr. a hlavně „Příbramská střela“ Lucie Pudilová.

VÍCE O UFC V PRAZE:

Ta také trpělivě odpovídala na otázky Suchoně a poté i zástupců z řad médií. Parťáky měla ve svém trenérovi Ladislavu Erdélyim, Jaroslavu Svobodovi – zástupci O2 Arena –, a také Ondřeji Novotném, který bude zodpovídat za studio Nova Sport během galavečera.

„Jsem nadšená, bude tady jistě úžasná atmosféra. Na svůj duel s Liz Carmoucheovou se moc těším. Chci jako vždy předvést co nejlepší výkon. Zápas večera. Tak, jako posledně,“ usmívala se čtyřiadvacetiletá bojovnice a připomněla toto ocenění a bonus 50 tisíc dolarů z poslední bitvy proti Irene Aldanové.

Byť ten prohrála 1-2 na body. „Rozhodčí? Těm vůbec nevěřím. Nesouhlasím s nimi, hlavně když nezvednou nahoru moji ruku. To se mi fakt nelíbí. Prostě udělám svoji práci a pak odejdu,“ naznačila, že chce americkou veteránku ukončit před limitem.

„Bude to mít nesmírně těžké. Je to světová šestka muší váha (do té bude Pudilová shazovat poprvé). Byla v armádě, pro ni je zápasení v kleci vlastně celkem pohoda, tepovka se rozhodně nijak výrazně nezvedne. Ukončit dokázala dosud jen Ronda Rouseyová a i tu dostala do problémů. Kdyby vyhrála a ještě před limitem, myslím, že se dostane krok, dva od titulového souboje,“ zaznělo z úst Novotného.

Ten směrem k Pudilové nešetřil komplimenty. „Od prvního zápasu, co jsem Lucku viděl, jsem si všiml jejího potenciálu. Má něco navíc oproti ostatním a to své obrovské srdce bojovnice. Válčí i ve chvíli, kdy by to ostatní vzdali,“ přidal muž, který komentoval na Nova Sport první galavečer UFC téměř čtyři roky zpět.

„Věřil jsem, že se tady UFC jednou ukáže. Věřím, že se sem i vrátí, ale pravidelně? To bude nesmírně těžké, z evropských měst má toto privilegium pouze Londýn,“ pousmál se Novotný. „Věřím, že tohle posune náš sport před, že to bude motivovat i další u nás k ještě usilovnější práci,“ přidal Erdélyi.

„Jestli mne napadlo, že tu budu někdy sedět? Před prvním zápasem v kleci? Mne to nenapadlo ani ještě před týdnem,“ rozesmála se Pudilová, která následně vysvětlila, kdy se mění ze sympatické slečny v „zabijáka“, která mění vzhled svých soupeřek intenzivněji než nálet včel, nebo plastičtí chirurgové: „Přepínám už při nástupu. A v oktagonu už mne nezajímá nic jiného než soupeřka!“

Česká bojovnice na závěr ještě pobavila všechny přítomné u otázky, zda jí je bližší respekt k soupeřům, nebo dnes tolik oblíbený trash-talking.

„Respektuji své soupeřky. Ale ve chvíli, kdy budeme stát proti sobě na váze a budu se na ni chtít zle podívat, udělám to. Pokud mi udělá v tu chvíli dobře se jí dotknout, tak to udělám. Ano, neměla bych, neublížím jí nějak, ale je to prostě má práce. Pokud ji dokážu rozhodit, vyděsit, tak ji odvedu dobře.“

Jen pak vše dotáhnout v kleci... „Jdu tam vyhrát. Vždy jdu vyhrát. A půjdu i 23. února,“ dodala odhodlaně. A jistě i pravdivě. Ostatně, za necelé tři týdny opět přijde k oktagonu a přepne vypínač do módu „Příbramská střela“!

A v zádech bude mít podporu vyprodané O2 Areny...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze