Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Procházka nakonec směr UFC a Jones. Na šest zápasů a s příslibem titulové bitvy

Jiří Procházka do UFC / koláž: MMA ShortiesJiří Procházka do UFC / koláž: MMA ShortiesPRAHA – Jiří „Denisa“ Procházka (26-3) podepsal ve středu pozdě večer smlouvu se slavnou UFC. Aktuálně nejlepší a nejúspěšnější český MMA zápasník má dle svého trenéra Martina Karaivanova ve smlouvě zakotvenou možnost titulové bitvy. Současným šampionem UFC v polotěžké váze pak je legendární Američan Jon Jones.

Dobyl Japonsko. Nyní je řada na americkém kontinentu. „Vždycky jsem chtěl do UFC,“ opakoval brněnský „samuraj“ v posledních měsících, kdy bylo jasné, že se jeho kariéra v Rizinu chýlí ke konci.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

31. prosince v Saitamě na galavečeru Rizin FF 20 knockoutoval bývalého zápasníka UFC (s dopingovým škraloupem) C. B. Dollawaye, aby následně do slavné ligy sám zamířil. Byť to původně vypadalo trochu jinak.

Už po příletu z Japonska jeho kouč a manažer Martin Karaivanov prozradil, že přednostní právo na jeho podpis měla další americká organizace – Bellator MMA. Tam by dostal nejspíše okamžitou šanci na duel se šampionem Ryanem Baderem.

V posledních hodinách ale vše nabralo úplně jiný směr. Nejprve Karaivanov informoval, že všichni mají být připraveni na novinky a...

Podpis smlouvy / zdroj foto: Jiří ProcházkaPodpis smlouvy / zdroj foto: Jiří Procházka

Krátce po středeční půlnoci vypálil věhlasný reportér ESPN Brett Okamoto text s tímto titulkem: „UFC podepsalo evropského šampiona v polotěžké váze Jiřího Procházku“.

Vše následně převzal největší tuzemský server věnovaný novinkám ze scény smíšených bojových sportů MMA Shorties, následovalo potvrzení také od iDnes.cz. Pro něj se poté Karaivanov i rozpovídal.

„Jedna etapa končí, na Rizin nezapomeneme, prožili jsme tam pět fantastických let. Teď se ale moc těšíme do UFC,“ zaznělo od známého kouče Jetsaam Gymu. Ten potvrdil, že jeho chráněnec, šampion Rizinu v polotěžké váze, má smlouvu na šest zápasů. A pozici, kterou dosud žádný tuzemský bijec neměl.

„Součástí smlouvy je i možnost titulového zápasu,“ prozradil Karaivanov. Fanouškům MMA asi není třeba připomínat, že pás UFC v této váze drží jistý Američan Jon Jones, aktuální jednička organizace napříč vahami.

Procházka v UFC / zdroj: koláž MMA ShortiesProcházka v UFC / zdroj: koláž MMA Shorties

„Soupeře a termín prvního zápasu zatím nevím, ale vybírají se zápasníci z nejlepší desítky, a dokonce i pětky mé váhy. Jde opravdu o ty nejlepší,“ přidal sám Procházka, který je ochotný pro slavnou ligu změnit i svůj mediální obraz, byť šaška ze sebe dělat nebude ani tak.

Jen tak mimochodem, zde je současný rating polotěžké váhy UFC:

1. Thiago Santos
2. Daniel Cormier
3. Anthony Smith
4. Dominick Reyes
5. Corey Anderson
6. Jan Blachowicz
7. Alexander Gustafsson
8. Volkan Oezdemir
9. Glover Teixeira
10. Aleksandar Rakič.

Co jméno, to pojem.

Proti komu a kde se nakonec postaví, na to si budeme muset počkat. Ideálním scénářem by bylo UFC v Praze, o kterém se spekuluje v souvislosti s květnovým, či červnovým termínem.

Každopádně je Procházka čtvrtým Čechem v UFC po Karlosi Vémolovi, Viktoru Peštovi a Lucii Pudilové. Ta v lize stále působí, stejně jako Uzbek žijící v Praze Machmud Muradov, který se do ligy probil taktéž z české scény.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze