Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

POHLED A. Vavrdy: česká scéna MMA zažila pořádný vichr. Bouře ještě ale může přijít

  • Napsal Antonín Vavrda

Karlos Vémola na tiskovce / zdroj foto: Oktagon MMAKarlos Vémola na tiskovce / zdroj foto: Oktagon MMAPRAHA – V pondělí odpoledne definitivně vybuchla „bomba“, kterou ale znalci poměrů tuzemské scény MMA očekávali. Karlos „Terminátor“ Vémola ukončil spolupráci s organizací XFN a vstoupil do rodiny Oktagon MMA. Tím ale vše ani zdaleka nemusí končit.

Člověk nemusí být ani expertem na tento sport, aby poznal, co pro česko-slovenskou scénu MMA znamená jméno Karlos Vémola.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Na rovinu: nejsem jeho fanouškem, nikdy nebudu, to ale nic nemění na tom, že ho plně respektuji. To, co dělá, dělá skvěle, jeho příznivci jej mají de facto za Boha. Ti, co jej nemají rádi, pak čekají na každé jeho šlápnutí vedle, aby mu ho omlátili o obličej.

Polemika, zda je to dobře, či nikoliv, by vydala na knížku. Ale přesně takto se stal jistý boxer jménem Floyd Mayweather dolarovým miliardářem. Podobně svět bojových sportů vnímal a vnímá jeho.

Není tajemstvím, že právě toto obdivuje a má rád jeden ze dvou promotérů Oktagon MMA Ondřej Novotný, který bude jistě chtít image „Terminátora“ využít naplno. Ostatně pondělní tiskovka toho budiž důkazem. Inspirace zámořím byla naprosto zřejmá.

Stejně jako schopnost Vémoly strhnout na sebe maximální pozornost, což bylo pro tento okamžik pochopitelné, ale nemělo by se stát pravidlem. Ostatně schopnost chovat se k zápasníkům férově, nepovyšovat se na ně a ani neponižovat, je jimi (off record) často zmiňovaným hlavním rozdílem mezi Oktagonem a XFN.

Zároveň ale pondělí ukázalo, že český „Terminátor“ nebude mít ve druhé polovině tohoto roku ve slovenské legendě Attilu Véghovi těžkého protivníka jen v oktagonu, ale také mimo něj. U mě osobně vyhrál toto první setkání na celé čáře. Byl vtipný a ani nemusel být slovně útočný, aby měl při zahřívacích slovních půtkách jasně navrch.

A už teď se těším na jejich další setkání.

Oktagon PrimeTime tiskovka / zdroj foto: Oktagon MMAOktagon PrimeTime tiskovka / zdroj foto: Oktagon MMA

Stejně jako na Oktagon v Ostravě, který bude 16. března skutečně nabitý od začátku do konce.

Stejně jako na další dění ve Vémolově táboře a v obou organizacích.

Stejně jako jsem poslední rok vždy všem kolem – kdo měl touhu naslouchat – říkal, že XFN sice působí dominantněji, ale nestojí na tak pevných základech jako Oktagon, tak nyní si troufám říct, že včerejškem vše neskončilo, ale teprve začíná.

O půtkách mezi Vémolou a XFN se vědělo delší dobu. Stejně tak se ví, že tato organizace nemá své zápasníky pod smlouvami, jak často prezentuje (nevím, jak to je u konkurence). Že mnoho z nich bojovalo jen na základě ústních dohod, ale nic podepsaného neměli.

Vědělo se, že si obě navzájem sem tam snaží přetáhnout bojovníky, rvou se o termíny galavečerů a dělají si tímto naschvály (o tom více také někdy jindy a jinde).

Jen Vémola, jeho právník, Petr Kareš (promotér XFN) a teď i samozřejmě nejspíše vedení Oktagon MMA ví, jak to se smlouvou „Terminátora“ skutečně je. Nikdo jiný, byť se někteří mohou tvářit jinak (zásada nikdy nikomu nevěř, platí ve sportu stejně jako v jakémkoliv byznysu dvojnásob, my novináři se pak často dozvídáme jen to, co mocní chtějí, abychom věděli, o fanoušcích nemluvě).

A bude nesmírně zajímavé, jak se k tomuto všemu XFN nyní postaví. Vémolu zpět již nezískají, mohou mu akorát znepříjemnit život.

Zároveň si ale nemyslím, že by to tuto organizaci muselo nutně položit. Naopak ji to při správném vyhodnocení situace může pomoct, ulevit se jí. XFN na prvním českém zápasníkovi v UFC stavělo až příliš. Bylo „převémolováno“.

A byť je Karlos Vémola nyní pryč, pořád je v této organizaci dostatek kvalitních bojovníků.

Petr Kareš sám často mluví o tom, jak zkušeným promotérem je. Jak skvělý tým kolem sebe má, po XFN na konci prosince v O2 Areně každému jednotlivě na sociálních sítích skrze Instagram své organizace děkoval.

Nyní to má šanci prokázat v praxi. Ukázat, že má připravený i plán B, možná i C...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze