Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nejočekávanější bitvy v MMA. Fanoušci se mají nač těšit se světě i na české scéně

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic vs. NgannouMiocic vs. NgannouPRAHA – V pondělí jsme vám představili nejzajímavější souboje v boxerském ringu. Pojďme si nyní říct, které duely by mohly a měly nejvíce lákat fanoušky světa MMA.

A také zde se lze nač těšit. V našem seznamu se zaměříme na UFC a také domácí bojovou scénu.

STIPE MIOCIC VS. FRANCIS NGANNOU – TĚŽKÁ VÁHA

Začněme již domluveným šlágrem a hlavním tahákem pro UFC 220. Zápas současného šampiona těžké váhy Miocice s francouzským „Predátorem“ může být jedním z největších, která tato liga v posledních letech zažije.

Jde o dva skvělé bojovníky s obrovskou úderovou silou, kteří preferují boj v postoji. Zároveň ale také umí vzít zápas na zem. Kimura Ngannoua na Anthonyho Hamiltona, kdy 120kilového obra urval přes páku na podlahu oktagonu jen a pouze čistě na sílu, bere dech i po více jak patnácti měsících.

Miocic se naopak dostal k titulu tak trochu nenápadně, o to více ale důrazně. A v posledních pěti zápasech zdolal to nejkvalitnější (alespoň, co se jmen týče), co UFC v této váze momentálně nabízí. Chybí mu poslední skalp. Ten Ngannoua.

CONOR MCGREGOR VS. KDOKOLIV – LEHKÁ VÁHA

Jméno irského bouřliváka musí zaznít, byť se v oktagonu v roce 2017 neobjevil. Tedy pokud myslíme regulérní zápas. Pochopitelný zálusk na něj mají prozatímní šampion lehké váhy Tony Ferguson i neporažená dvojka této váhy Chabib Nurmagomedov. Otevřený účet s McGregorem má i současný král pérové váhy Max Holloway.

Fanoušci ale v různých diskuzích touží ještě více po jiném duelu. Po završení trilogie McGregor vs. Nate Diaz. Oba muži to mají 1-1 na zápasy a americký pavouk navíc nadělal aktuálně nejbohatšímu bojovníkovi MMA v obou velké problémy. Otázkou ale je, zda chce McGregor ještě vůbec zápasit, nebo spíše exhibovat na sociálních sítích a vydělávat díky tomu peníze. Což je ostatně snadnější cesta než si nechat případně namlátit v kleci či v ringu.

DEMETRIOUS JOHNSON VS. TJ DILLASHAW – MUŠÍ/BANTAMOVÁ VÁHA

Co takhle dát do jedné klece šampiona muší váhy a dle P4P žebříčku samotné UFC nejlepšího bojovníka současnosti Demetriouse Johnsona s držitelem pásu v bantamové váze TJ Dillashawem? Navíc, když se oba tomuto souboji ani příliš nebrání?

ROSE NAMAJUNASOVÁ VS. JOANNA JEDRZEJCZYKOVÁ – MINIMÁLNÍ VÁHA

Pro nejmenší ženskou váhovou kategorii vlastně jediný duel, který momentálně dává smysl. Ego polské hvězdy zastínilo její mysl a o zbytek se pak postarala 4. listopadu nenápadná Rose Namajunasová, která dosavadní neporaženou šampionku zbila během tří minut prvního kola. Je téměř jistě, že Polka dostane šanci na pomstu a také na to, aby dokázala, že šlo „o náhodu“.

A když už jsme u žen, určitě dává smysl také třetí setkání mezi šampionkou bantamové váhy Amandou Nunesovou a Valentinou Ševčenkovou, kterou sice už dvakrát dokázala porazit, pokaždé ale šlo o hodně vyrovnané bitvy. Ovšem i s ohledem, že zde je bilance 2-0, tak UFC i Nunesová na další setkání příliš spěchat nebudou.

ROBBIE LAWLER VS. CARLOS CONDIT – VELTEROVÁ VÁHA

Ti dva se utkali 2. ledna 2016, fanoušci na jejich bitvu vzpomínají dodnes. Po vyčerpávajících pětadvaceti minutách souboje nakonec slavil Lawler. Zápas roku 2016 by si ale jistě ještě jedno opakovaní zasloužil. Dočkají se fanoušci i oba bojovníci, kteří v posledních duelech zaznamenali shodně prohry?

GEORGES ST. PIERRE VS. TYRON WOODLEY – VELTEROVÁ/STŘEDNÍ VÁHA

Woodley je aktuálně šampionem velterové váhy, které dříve vládla kanadská hvězda GSP. Ten se loni na podzim vrátil vítězným titulovým soubojem ve váze střední, když zdolal Michaela Bispinga. A byť se od té doby potýká se zdravotními problémy a šampionem se tak stal Robert Whittaker, všichni věří, že se do oktagonu ještě minimálně jednou vrátí. A souboj s Woodleym rozhodně dává smysl.

ČESKÁ SCÉNA: MICHAL MARTÍNEK VS. ALEXANDER CVERNA

Těžká váha láká také v českých luzích a hájích. A jelikož Viktor Pešta nyní zápasí v zahraničí stejně jako rostoucí hvězda váhy polotěžké Jiří Procházka (oba se rozhodně vyplatí taktéž sledovat), otevírají se možnosti dalším bojovníkům.

Souboj stálice série Oktagon Michala Martínka z Reinders MMA Team s Alexem Cvernou z Pro 7 Sport je rozhodně zajímavý. Důvod? Kromě toho, že jde o dva kvalitní bojovníky tuzemské scény, je tu ještě jeden přesah. Cverna loni v červenci zdolal Martínkova kamaráda a týmového parťáka Roberta Vovese, který do duelu vstupoval se zraněním kolene. Martínek hodně touží Vovese pomstít. A jelikož jsou pro také promotéři...

KARLOS VÉMOLA VS. SAMUEL KRISTOFIČ

Český „Terminátor“ ví, jak na sebe přitáhnout pozornost. Můžete s jeho kroky souhlasit, můžete si nad jeho nápady ťukat na čelo, rozhodně je ale co sledovat. Po triumfu na XFN 6 nad Petrem Ondrušem zaměřil svoji pozornost směrem na Slovensko a vyzval vítěze show Oktagon 2 Samuela Kristofiče. Je pravda, že této výzvě osmadvacetiletý „Pirát“ z Bratislavy notně pomohl svými kroky na sociálních sítích. Teď jde o to, zda se na podmínkách zápasu domluví promotéři obou kohoutů.

Také se již nyní na rok 2018 a dění v kleci těšíte? A je zápas, který vám v tomto výběru chybí a který byste rádi viděli? O tom můžete diskutovat na našem facebookovém profilu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze