Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR UFC v Praze? Špičkové duely, divní fanoušci, klidná akce a skvělá organizace

UFC v Praze / zdroj foto: UFCUFC v Praze / zdroj foto: UFCPRAHA – V sobotu večer patřila pražská O2 Arena slovutné zámořské UFC. Nejslavnější liga smíšených bojových umění (MMA) zavítala poprvé v historii do Česka. Nezklamala. Sama o sobě ale nebavila více než tuzemské organizace OKTAGON MMA a XFN.

DALŠÍ KOMENTÁŘE:

Pojďme se na UFC v Praze podívat okem fanouška i novináře.

SLOŽENÍ ZÁPASŮ: Nejsem tím největším tuzemským expertem na MMA, je tady řada novinářů, kteří tomuto sportu rozumí více. Ovšem pokud se podívám na poslední galavečery – a to jak číslované, tak ty s označením Fight Night – pak se nedá než říct, že zápasová karta české akce byla vynikající. Špičková.

Posledních pět duelů včetně toho s českou stopou bylo opravdu exkluzivních. MMA v tom nejkvalitnějším, světovém balení.

A i předzápasy měly velkou kvalitu.

Prostě tohle se UFC a matchmakerům opravdu povedlo. A je třeba za to poděkovat!

FANOUŠCI: V aréně bylo na osmdesát procent českých diváků, kteří společně s Rusy, Poláky a Brazilci vytvořili skvělou kulisu. Především u souboje Pudilové s Carmoucheovou běhal mráz po zádech. Dlužno ale dodat, že mnohdy byli fanoušci až příliš netrpěliví, což dávali najevo pískáním v některých duelech (a jejich pasážích), kdy to bylo zbytečné. A kdy se spíše hodilo vytleskávání (což někteří posléze i pochopili).

Osobně si pak nemyslím, že je na místě vypískat a vybučet přemožitelku domácí bojovnice. Ano, emoce hrají svoji roli. Je krásné a na místě ukázat, za kým fanoušci stojí. Zároveň to se dá projevit při verdiktu oznámeném spíkrem, kdy jsou na ráně právě bodoví, kteří o výsledku rozhodují. Bučet a případně vstávat a hrozit bojovnici při odchodu z arény už je ale dle mého naprosto zbytečné a nevhodné.

Carmoucheová přišla do oktagonu – stejně jako Pudilová – vyhrát a udělala pro to maximum. Ona zápas nehodnotila. Při pozápasovém rozhovoru, který ale přes bučení nebyl ani slyšet, navíc vyzdvihla svoji soupeřku. A podobně sportovně se dle mého mělo zachovat i obecenstvo. Protože jinak byla po většinu akce atmosféra v aréně skvělá. „Český fanoušek MMA rozumí jako málokterý v Evropě. A to se myslím potvrdilo,“ pronesl ostatně trefně i Ondřej Novotný, moderátor a šéf OKTAGON MMA.

ZÁBAVA MIMO OKTAGON: Pokud někdo čekal nějaký bohatý doprovodný program, pak musel být zklamán. Ne, UFC prostě funguje jako dobře promazaný stroj. Zápas – komerční pauza, kdy se v hale promítají různá propagační videa, případně upoutávky, a v televizní studiu hodnotí – a zase další zápas. A takto se jede během celého večera. Nic víc.

V tomto ohledu dělají pro fanoušky OKTAGON MMA, XFN i další české organizace daleko více. A to je dobře. Ono v Praze to až tolik nevadilo, zápasy byly opravdu špičkové, ale někde, kde není podobná kvalita, se mohou lidé v aréně celkem nudit. V tomto směru je velký rozdíl sledovat UFC v televizi se vším servisem a v aréně...

ZÁZEMÍ: Zde se zase mají OKTAGON MMA a především XFN (a menší organizace) opravdu co učit. Celý týden bylo o média naprosto skvěle postaráno. 10 dní předem přistály akreditovaným žurnalistům do mailu notičky, dle kterých se skutečně jelo, vpodvečer galavečera pak informace o občerstvení, připojení na internet a také o tom, co se smí a co se nesmí.

A zástupci UFC toto striktně dodržovali. Doporučené oblečení, stejně jako zákaz natáčení akce v oktagonu, nebo fandění (projevování sympatií bojovníkům) od novinářských stolků.

Odměnou za dodržování notiček byl skvělý čtvrteční media day, páteční vážení i sobotní galavečer s dvojitým občerstvením – jedním na začátku akce a druhým v jeho závěrečné části včetně tiskové konferenci, na které jako první vystoupil viceprezident UFC David Shaw.

Ne, že bych byl nějak rozmazlený, ale když si vzpomenu na jednu půllitrovou lahev vody na celý více než sedmihodinový galavečer XFN Marpo vs. Rytmus, či dohady kolem toho, zda coby novinář mohu mluvit po zápasech v tiskovém centru s bojovníky...

V celkovém servisu pro média – před akcí a také během ní – je médiím momentálně nejblíže na české scéně jednoznačně OKTAGON MMA, který se v tomto ohledu může poměřovat i elitními tuzemskými fotbalovými a hokejovými kluby.

Sečteno, podtrženo: díky UFC za tuto zkušenost. A zase někdy – brzo – na shledanou. Bylo mi ctí i potěšením!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze