Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Našlapaný červenec v oktagonu! Na UFC 226 se utká ve třech duelech šest šampionů

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic vs. CormierMiocic vs. CormierPRAHA – Neskutečnou parádu si nachystala nejprestižnější liga smíšených bojových umění na galavečer UFC 226, který se uskuteční 7. července v lasvegasské T-Mobile Arena. Poprvé v historii uvidí fanoušci tři duely, ve kterých se proti sobě postaví současní šampioni.

Dámy a pánové, tohle bude velké. Tři titulové zápasy, ve kterých půjde pokaždé střet dvou šampionů různých vah.

To tady ještě nebylo.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jistě, oficiálně potvrzený je zatím pouze souboj mezi Stipem Miocicem (18-2) a Danielem Cormierem (20-1), tedy šampiony těžké a polotěžké váhy, dle všeho by se ale měli v červenci v Las Vegas představit také Demetrious Johnson (27-2-1) proti T.J. Dillashawovi (15-3) a Chris Cyborg Justinová (18-1), která si to rozdá s Amandou Nunesovou (15-4).

„Lidé ten zápas chtějí, nevidím důvod, proč by ho neměli dostat,“ řekl před pár dny Conan Silveira, kouč Nunesové, která je aktuální šampionkou bantamové váhy. Její soupeřkou bude držitelka pásu v pérové divizi a jedna z nejobávanějších zápasnic současnosti.

Že navíc půjde o brazilské derby, není třeba dodávat.

Na duel jednatřicetiletého Johnsona, aktuálně nejlepšího zápasníka UFC napříč vahami, a jeho vrstevníka Dillashawa mělo dojít už dříve, jenže prvně jmenovanému se do duelu příliš nechtělo. Navíc se zranil, byť si o tom myslí současný šampion bantamové divize své.

Tato váha patřila v letech 2007-2012 právě bijci přezdívanému „Mighty Mouse“, než se následně rozhodl přejít do muší, kde vládne dodnes. „Nemám s tím zápasem problém, ale chci za něj slušné peníze. Chci, aby k němu došlo na pořádném galavečeru. Pokud by k němu došlo na galavečeru, kde si to rozdá šest šampionů, mohlo by to být přesně to, co hledáme,“ řekl na konci minulého týdne Johnson.

Tehdy mluvil vedle duelu Cyborg s Nunesovou a svém ještě o tom mezi Georgesem St-Pierrem a Tyronem Woodleym.

Místo nich se na UFC 226 PPV představí jiní titáni – Stipe Miocic a Daniel Cormier. Ti obstarali hlavní dva chody zatím posledního velkého galavečera této organizace s pořadovým číslem 220.

Miocic v něm zdolal kamerunského „Predátora“ Francise Ngannoua v pěti kolech jasně na body a jako první těžká váha historie obhájila svůj pás potřetí v řadě. Cormier si pak s přehledem za sedm minut boje poradil se Švýcarem Volkanem Özdemirem.

A přestože tvrdil, že do těžké váhy už se nevrátí, lákadlo v podobě souboje s Miocicem se dalo jen těžko odmítnout. „Nevím, proč by nemohl v těžké váze zápasit,“ pousmál se po oznámení duelu prezident UFC Dana White.

Ten následně připomněl i důvod, proč se posunu o váhu výše Cormier v minulosti bránil, byť v ní vyhrál všech svých třináct zápasů: „Pokud si myslí, že je Cain připravený na návrat (Cormierův kamarád, tréninkový partner a bývalý šampion) a může se stát opět šampionem, nic mu nebrání se případně pásu vzdát. Tedy pokud Miocice porazí.“

„Jsem nadšený, je to velká šance bojovat proti největšímu šampionovi těžké váhy všech dob a tím upevnit vlastní pozici jednoho z nejlepších bojovníků historie. Chci bojovat, to jediné mne zajímá. Mluvil jsem o tom s Cainem a ten mi řekl, ať do toho jdu,“ pronesl následně pro bulvární TMZ Sports už osmatřicetiletý bijec přezdívaný „DC“.

Ten následně přidal i další motivaci, která ho přesvědčila změnit názor: „Dana White umí být pořádně vytrvalý a když chce něco udělat, tak si najde způsob, jak toho dosáhnout. Takže si řekněme si to všechno užiji (cestu k zápasu i vydělané peníze, které mají být největší v jeho kariéře).“

Mimochodem, zajímavý budiž také fakt, že Miocic ani Cormier nejsou zrovna favority šéfa slavné soutěže a že hodně často dával najevo větší přízeň jejich soupeřům. Že by si našel vzájemným střetem cestu, jak alespoň jednoho na chvíli odstavit? Ostatně sám „DC“ už po UFC 220 prohlásil, že nejpozději v den svých 40. narozenin – tedy 20. března 2019 – odejde do zápasnického důchodu...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze